Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 640
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa red98 »

Viem, že to tu nepatrí, ale neviete náhodou, aký maximálny objem dát mesačne môžem stiahnuť cez MAGIO INTERNET (GPON) v balíku EXTRA? Na stránke telekomu to neviem nájsť. Ďakujem.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja asi tiez idem prejst na Radost, lebo posledne 2 mesiace neriesim nic ine, len prepinanie na data O2, lebo 4ka mi nejde. Ako uprimne nechapem, ako sa 4ke moze tak darit prezit, ked vsade kam pridem mi ten internet nejde. Signal mi pise rovnaky na oboch SIM (O2, 4ka, kontrolovane cez Wifiman).

Jedno ale nechapem, preco mi O2 nevie ponuknut ani zdaleka podobne podmienky na pausal O2 ked Radost je tiez ich projekt? Preco za 5GB dat a 100 minut mam platit 19eur pausal (aktualna O2 ponuka), ked v Radosti platim polovicu za takmer dvojnasobok (8GB + 200 minut)?
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa tron44 »

ja žijem v malom meste na vychode a 4ka tu ide všade. + signal by sa mal zlepšit v novom roku

4ka má dohodu s Orangeom, od ktorého si momentálne prenajíma 3G sieť, ktorú zákazníci môžu využívať práve na miestach, ktoré nie sú pokryté 4G signálom 4ky. A funguje to pomerne dobre. Portál Teraz.sk uvádza, že zákazníci sa dočkajú výrazného zlepšenia. 4ka získa na najbližšie tri roky prístup do 4G siete Orangeu. Vďaka tejto dohode sa pokrytie rýchlou 4G sieťou pre zákazníkov najmladšieho operátora zvýši až na 97 % populácie.

https://www.mojandroid.sk/4ka-orange-4g-roaming/
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

lepermessiah napísal: Ne 29. Okt, 2023, 15:25Jedno ale nechapem, preco mi O2 nevie ponuknut ani zdaleka podobne podmienky na pausal O2 ked Radost je tiez ich projekt? Preco za 5GB dat a 100 minut mam platit 19eur pausal (aktualna O2 ponuka), ked v Radosti platim polovicu za takmer dvojnasobok (8GB + 200 minut)?
Najväčší nezmysel na tom je, aký má význam mať takto pseudo virtuálneho operátora keď je majiteľ ten istý.

O2 - Radosť, Tesco Mobile - síce tu pravda, že partner je Tesco, avšak O2 im to určite celé spravuje
Orange - Funfon - dávnejšie spolupráca s Fun Radiom, no už zjavne to je čisto produkt Orange, aj to bohužiaľ sa dlhodobo tento projekt nikam neposúva. Avšak dokonca cez ich Fun Fon Smart, kde keď si vyskladáš to za 12€ máš 5GB dát a 100 min. volaní, lacnejšie ako u O2 čo si spomínal.
Telekom - Juro

Aký to má význam niečo takéto robiť? Nebolo by jednoduchšie a finančne aj lacnejšie, keby radšej dali také ceny pre svoje predplatenky alebo rovno paušáli ako vyššie uvedení "virtuálny operátori".

Možno by aj nebolo zlé keby skôr už vymysleli aj také paušáli, že kto nechce dotáciu na telefón tak dostal by zľavu na paušál. Predsalen v dnešnej dobe tie dotácie na telefón už nie sú ako kedysi, že si si zobral telefón od operátora za 1€ a bol happy. Teraz sú tie dotácie pri dnešných cenách telefónov tak nízke, že aj tak si radšej kúpiš telefón za hotovosť inde a niekedy aj lacnejšie ako s dotáciou u operátora.

4ka to je kapitovala sama o sebe. Keď som teraz zistil, že už je do 8 rokov (od 2015), čo vznikli a neposunuli sa nikam hlavne s pokrytím tak to je veľmi zlé.

Pre porovnanie v Taliansku taktiež 4. operátor iliad, ktorý dokonca vznikol neskôr ako naša 4ka a to pred 5 rokmi (2018), má najlepšie pokrytie a tie ceny?
Že takto:
Neobmedzené volania/SMS + 150 GB dát - 9,99€
Neobmedzené volania/SMS + 100 GB dát - 7,99€
len 300 GB dát, bez volaní/SMS - 13,99€
Neobmedzené volania/SMS + 40MB dát - 4,99€ - paušál len na volania zjavne

Jednoduchá ponuka, dobré ceny, veľa dát, skvelé pokrytie, čo viac chcieť? To len na Slovensku musí mať operátor, 10 rôznych paušálov a ani jeden nie je zároveň taký výhodný vzhľadom na jeho cenu a poskytované služby. Jedine taký O2 to už zjednodušil a ponúka len 3 paušáli, ostatní stále ich majú zbytočne veľa v ponuke.

Dobre, nedá sa porovnať Taliansko vs Slovensko, keďže Slovensko je veľmi špecifický trh, ktorému ide ako inak len o zisk. Išlo mi o to poukázať, že inde sa to dá a za kratší čas, u nás sa nájdu len vždy výhovorky ako sa to nedá.
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1800
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa MaxPayne »

Momentálne je Best buy Telekom a easy karta, kde vám dajú 1000gb na rok. Jediná podmienka je dobiť kredit raz za mesiac 10e kredit, kde za 8e na nabijete mix balíček na volania zadarmo.
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Mna hlavne serie, ze ked som zil chvilu v Australii, mal som tam predplatenku za 20AUD mesacne v com som mal technicky pre mna nekonecne data, lebo kazdy tyzden som mal 1.5GB v plnej rychlosti a dalsie 500MB denne v 2mbit (rok 2015/16), volania/sms unlimited. Za 40AUD mesacne boli aj data uplne unlimited. Co som sa znameho pytal, podmienky sa tam nezhorsili, momentalne plne unlimited predplatenka vratane Galaxy A54 je so "splatkou" telefonu 45AUD. Uz v tej dobe bola minimalna hodinovka 25AUD a priemerna predavacka mala 45AUD.
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa tron44 »

a? vo štvorke máš 300gb+nekonečne volania + A54 na 30mesiacov = za 32,80 + uvodný poplatok 4e. Do konca roka platí akcia že ak si prenesieš čislo tak dalších -2e/mesiac. takže si na 30,80e
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Sieť síce nefunguje, ale dáta na papieri máš. A to sa oplatí.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa lepermessiah »

okrem toho, ze od 4ky odchadzam, lebo mam konstantne nefungujuci internet vsade kde ho chcem pouzit, tak nemozes porovnavat 45AUD a 32EUR. Nie ze by to kurzovo nebolo cca to iste, ale hodinovka v AUS a na SR je trosku uplne ze neporovnatelna. Keby len idem na "priemernu" mzdu, ktoru polovica republiky len sniva aby mala, tak to je 1400e mesacne, zatial co v AUS mas priemernu mzdu okolo 7500AUD
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa tron44 »

Miso122 napísal: Ne 29. Okt, 2023, 18:46 Sieť síce nefunguje, ale dáta na papieri máš. A to sa oplatí.
zaleží kde, mne v meste funguju všade + ako to mas vyššie uvedene od nového roka začne platit spolupraca s Orange 4g
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa tron44 »

lepermessiah napísal: Ne 29. Okt, 2023, 19:04 okrem toho, ze od 4ky odchadzam, lebo mam konstantne nefungujuci internet vsade kde ho chcem pouzit, tak nemozes porovnavat 45AUD a 32EUR. Nie ze by to kurzovo nebolo cca to iste, ale hodinovka v AUS a na SR je trosku uplne ze neporovnatelna. Keby len idem na "priemernu" mzdu, ktoru polovica republiky len sniva aby mala, tak to je 1400e mesacne, zatial co v AUS mas priemernu mzdu okolo 7500AUD
takto rozmyslat ale nemožeš, operátor ma rovnaké naklady na technologie na Slovensku aj mimo Slovenska :D ani autá nie su lacnejšie na Slovensku, len za to že tu mame nižšie mzdy, ani elektronika všeobecne.. platit to može tak akurat na služby ktore si nevyžaduju drahe /hi-tech/ investície.
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1526
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa darklol »

Pocujte to uz na svk neexistuje nulovy pausal kde platis iba co prevolas? Lebo potrebujem do zabezpecovacky a normalne som rozcarovany ze vsade chcu poplatok 2 eura za nic. Aka je aktualne najlepsia moznost na takuto sim ktora bude obcas posielat nejake sms?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Toto by aj mňa zaujímalo či niečo také existuje, ale pravdepodobne asi nič neexistuje. Čo som narýchlo pozrel Orange, O2 a Telekom všetci to majú za 2€ mesačne (ako keby sa dohodli :laugh: ) dokonca Orange to má ešte najhoršie, že 2€ s viazanosťou, bez viazanosti až 5€, choré.

Ja napríklad to riešim simkou O2 Voľnosť. Kredit aj samotná simkarta sú platné 1 rok. Mám túto kartu, ako zálohu keby náhodou bolo treba. Raz ročne aby kredit neprepadol a nezrušila sa simka dobijem najmnenej ako sa dá a to 6€.

Premýšľal som avšak, že by som to dal na faktúru, ale ako píšeš poplatok 2€ za nič sa mi nechce dávať keďže to nevyužívam skoro vôbec. Tak radšej to riešim takto, predsalen lepšie 6€ ročne a kredit môžem využiť, ako platiť im 2€ mesačne = ročne 24€ a ešte ak sa nemýlim tie peniaze sú ako poplatok a nevieš ich ani využiť. Prípadne ma napadá, že možno najlacnejšia varianta bude 4ka, dobitie kreditu sa dá najmenej za 4€, o platnosti kreditu som, ale akosi nič nenašiel, len to, že simkarta je platná ak počas 6 mesiacov pošleš hoc aj jednu SMS :D

Ale najväčší problém u mňa aspoň je, že kredit sa mi kopí, už aktuálne mám za pár rokov 51,92 € a absolútne neviem čo s ním (uvítam prípadne rady :D). Napadlo ma síce, zrušiť/preniesť tú simku inde a nechať si ten kredit vyplatiť, avšak je otázne koľko by mi vrátili, lebo niekedy mi prišiel bonusový kredit, ale zároveň neviem koľko aktuálne je ten bonusový keďže ukazuje mi len celkový zostatok :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7283
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Papek »

darklol napísal: Ne 29. Okt, 2023, 19:47 Pocujte to uz na svk neexistuje nulovy pausal kde platis iba co prevolas? Lebo potrebujem do zabezpecovacky a normalne som rozcarovany ze vsade chcu poplatok 2 eura za nic. Aka je aktualne najlepsia moznost na takuto sim ktora bude obcas posielat nejake sms?
4ka nie je riešenie? Raz za pol roka tam tuším treba minúť pár centov aby ti nedeaktivovali kartu + vieš si nastaviť automatické dobitie kreditu keď klesne pod 2€
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 640
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa red98 »

Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"