Sluchadla k smartfonu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa bassgenerator »

https://www.muziker.sk/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohms
Chcel by som nejaky nazor hlavne od tych co ich pouzivaju. Hudba ktora sa bude pustat je 90% rock a bezstratovy FLAC. Dakujem.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6749
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa molnart »

to s tym na hlave chces chodit po vonku?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Na doma. Urcite nie vonku
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa Dunar »

To veľmi nie su sluchadla určene na použitie s telefonom.
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Vsetky stuplove hraju za staru belu. Vsetky treba natiskat priamo do xvukovodu aby sa prejavil nejaky chaby bas a pi hodine bolia usi. Nic ako uzavrete musle mi nepride vhod.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6749
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa molnart »

ok, na doma sluchadla v pohode, ale potom urcite nie ten smartfon. smartfon je na vonku, na doma je audiozostava alebo komp.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa Dunar »

bassgenerator napísal: St 04. Okt, 2017, 12:41 Vsetky stuplove hraju za staru belu. Vsetky treba natiskat priamo do xvukovodu aby sa prejavil nejaky chaby bas a pi hodine bolia usi. Nic ako uzavrete musle mi nepride vhod.
To su nezmysly. Očividne si žiadne poriadne špunty nepočul a hlavne podľa toho čo pišeš, tak si na nich nemal vhodne nastavce. Ak maš spravne nastavce, tak to basuje ako ma a nebudu ťa z toho bolieť uši. Pokiaľ si skušal len nejake špunty pribalene k telefonom, tak nečudo že maš taku skusenosť. Špunty za cenu veľkych sluchadiel môžu hrať kľudne ďaleko lepšie. Aj basy. Hlavne z mobilu.

Každopadne, nikto ti tu nepiše že si maš kupiť nejake špunty. Ale prečo si vyberaš naročnejšie študiove sluchadla k telefonu je zahadou. Existuju predsa aj ine, prenosne, overear, na zdroj malo naročne sluchadla.
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Este raz netvrdim ze spunty su nie dobre ale s kazdych ktore potrebujem narvat do zvukovodu ma po chvili palia, bolia a proste zneprijemnuju posluch. A mal som ich naozaj dost. Koss. Senhaiser atd. Proste mi nevyhovuju a ak som dokazal pocuvat 20 min to uz bolo dost.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa Dunar »

Veď ok, len nechapem prečo sa bavime o špuntoch, keď ich nechceš. :?
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Skus si precitat moju polozenu otazku prvy post. A zistis preco vznikol dalsi zbytocny spam.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa Dunar »

Odpoved na tu otazku si uz ale od viacerych dostal. Tie sluchadla maju malu citlivost, telefon nie je pre nich idealny zdroj. Bud teda pouzijes iny zdroj alebo ine sluchadla.
Keby si mozno napisal rozpocet, pripadne nejake dalsie poziadavky, tak uz sme sa miesto tych nezmyselnych kecov mohli davno niekam dostat.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

bassgenerator napísal: St 04. Okt, 2017, 12:41 Vsetky stuplove hraju za staru belu. Vsetky treba natiskat priamo do xvukovodu aby sa prejavil nejaky chaby bas a pi hodine bolia usi. Nic ako uzavrete musle mi nepride vhod.
EarPody od Applu sú takého štýlu, že sú ako dokonalý hybrid medzi peckami a štupľami - ja som bol osobne vždy spokojný, teraz sa mi podarilo nakoniec nájsť ešte aj lepšie znejúce takého tvaru a juj, konečne pohodlné slúchadlá, u ktorých som úplne spokojný so zvukom, proste ich konečne bez "kolíku v uchu"...ale to je samozrejme na vonku, ty chceš na doma.

Dunar, a nie, negeneralizuj, síce som jeden z mála ale pár ľudí som videl na internetoch hovoriť, že mali problém s tipkami všetkých veľkostí, silikónovej aj penovej "akosti".

Toť k načatej špuntovke, teraz k téme...

Na doma telefón? Čakal by som, že na doma chceš skôr počúvať z desktopu alebo notebooku ale to je jedno...je tvoj rozpočet cca ako cena DT770, teda by si rád minul len tak do 150€? Ak jo, tak najprv by som poriešil lacný zdroj - pozeral bazoš, avmaniu a hifi.slovanet, kde neustále niekto predáva AudioQuest Dragonfly (malý baby prevodníček so slabším zosilňovačom), prípadne Fiio K1 a potom si určiť rozpočet pre slúchadlá.
Také riešenie je jediné príjemné pre počúvanie aj pri telefóne, no popritom to vieš zobrať so sebou (hlavne teraz v chladnejších mesiacoch to dáš do vrecka).

Inak, rock, metal a ostatné sú veľmi ťažké na kvalitné slúchadlá - problém tam je ten, že to kvôli masívnemu množstvu o ničom nahrávok je problém so správnym výberom slúchadiel - stačí mať niečo, čo má trošku viac ako neutrálne alebo utlmené výšky (myslím slúchadlá) a väčšina tých žánrov môže byť veľmi ostrá, sucho znejúca a nepríjemná na počúvanie - DT Beyery sú známe tým, že majú trošku viac ako neutrálne výšky (teda fr. odozvu v tých frekvenciách).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa Dunar »

loleqboleq napísal: St 04. Okt, 2017, 16:35 Dunar, a nie, negeneralizuj, síce som jeden z mála ale pár ľudí som videl na internetoch hovoriť, že mali problém s tipkami všetkých veľkostí, silikónovej aj penovej "akosti".
Predpokladam že vyskušali všetky ktore existuju...
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Dal som kompromis medzi cenou a kvalitou a zapacil sa mi vzhlad a aj natočenie a vymena kabelaze ked sa nieco roztrhne.
https://m.muziker.sk/audio-technica-ath-m40-x
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla k smartfonu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

K ním ale ak chceš mať aj bas potrebuješ nové náušníky, ideálne angled ("krivé") od brainwavz
https://www.brainwavzaudio.com/search?t ... ads+angled .
Dunar napísal: St 04. Okt, 2017, 17:28
loleqboleq napísal: St 04. Okt, 2017, 16:35 Dunar, a nie, negeneralizuj, síce som jeden z mála ale pár ľudí som videl na internetoch hovoriť, že mali problém s tipkami všetkých veľkostí, silikónovej aj penovej "akosti".
Predpokladam že vyskušali všetky ktore existuju...
Niektorí áno, niektorí nie...ja určite - až tak veľa toho tam nevymyslíš, malé-stredné-veľké, silikónové, penové a ak je problém so všetkými menovanými alebo jednoducho ten komfort nie je ideálny, tak nie je čo riešiť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"