Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7284
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Tak davam do prilohy fotky. Model ma rozmery cca 13x15mm. Nie je to priehladne, teda zdaleka sa to nepodoba na plexi ale je to skor taky mliecny plast. Pozeral som nejake navody ako s tym tlacit. Viacmenej vsetky sa zhoduju na tom ze tlacit 100% infill a zvysit nasobic extruzie na 1,05 aj viac. Co sa tyka priepustnosti svetla, tak najlepsie vyzera kombinacia 1,05x a 15% overlap (oznacenie 15). 1,1x a 20% ma sice hustejsie vrstvy a pri pohlade zhora lepsie skryje strukturu vyplne, ale prepusta menej svetla. 1,05x a 6% overlap (oznacene 6.) je na tom s priepustnostou o daco horsie, predpokladam ze kvoli drobnym medzeram vo vnutornej vyplni.
Este tam mam dva modely oznacene ako 0% - teda duty model a 2 obvodove steny, tam vsak prepokladam problem s dlhymi premosteniami. 15% - vypln 15% a dve obvodove steny, ale tam je zase vidno vnutornu strukturu (gyroid).
Prilnavost k hladkemu PEI platu je o dost slabsia ako pri PLA, ale ak sa plat dobre umyje a odmasti, tak to drzi.
Spoiler: ukázať
IMG_9564.jpg
IMG_9563.jpg
IMG_9562.jpg
IMG_9560.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dnes mi prišli špule od Fiberlogy a toto ma rozosmialo :rofl:

Obrázok

aj moje lacnučké Gembird-y majú pekne rovno natočenú špulu. :facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7284
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Ja uz toto neberiem ako ukazovatel kvality. Napriklad krasne navinuty Prusament sa mi uz 2x pri odvijani zasekol uplne pri kraji a pokazilo mi tlac. Okrem toho mam mnozstvo skaredo navinutych cievok a ani si nespominam kedy sa mi naposledy nejaka zamotala pri tlaci. Suhlasim, ze to nevyzera prilis reprezentativne, ale ak je filament kvalitny a nerobi problemy pri tlaci, tak mi je viacmenej jedno ako vyzera balenie a cievka.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Máte nejaké špecifické skúsenosti alebo aspoň nejaké dobré materiály na 3D tlačenie vonkajších a vnútorných závitov a súvis s toleranciami a presnosťou? Robím taký "reverse engineering" pre niekoľko závitov a snažím sa zistiť, či to sú metrické alebo ANSI závity a síce som po tlačení vzorky snáď zo všetkého našiel to, čo pasuje, no posledné dva dni som potreboval si niečo vytlačiť a použil som M2.5 a M4 závity a všímam si, že sú markantne špatne dimenzované - aktuálne mám skúsenosť, že vnútorne závity potrebujem škálovať (resp. celý model) na cca 105% a rovnako vonkajšie závity (skrutky) takto opačne na cca 95%.

Takéto skrutky mám našťastie aj kovové, takže som to meral a tie tlačené sú ako nepresné, tak je tam cítiť aj toleranciu. Napríklad kovová M4 je v najširšom priemere je cca 3,98mm, čo je správne, a tlačené (neškálované) z troch testovacích kusov 2x 3,78mm a 1x 3,54mm. Dôvod, prečo sa o to taktiež zaujímam je aj to, že by som nakoniec chcel doplniť portfólio o správne závitníky ale keďže aktuálne som identifikoval (na prakticky neškálovaných tlačených maticiach s vnútorným závitom) a mám pocit, i keď som celý deň tlačil rôzne testovacie kúsky, tak mám pocit, že ten pomer sa mení rôzne pri menšom závite a väčšom závite.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7284
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Ja to robim tak ako pises ty, ze vnutornym zavitom pridavam cca 5%, avsak iba v osiach XY, aby sa nezmenilo stupanie. Tych 5% je taka priblizna hodnota, niekdy treba viac, niekedy staci menej. Skusal som vo Fusion 360 zavity s vacsimi toleranciami, ale v praxi to aj tak uplne nefungovalo a zavity mi zvykli praskat ak do nich isla skrutka tazsie. Dalsia moznost je vytlacit model a nakrutit do neho horucu skrutku, aby sa zavit prisposobil. Celkom dobre mi funguje ponorit skrutku do vriacej vody, pockat par sekund aby trochu vychladla a nakrutit ju do zavitu. Ale je to tiez take pokus-omyl, aby som trafil spravnu teplotu.
Tam kde potrebujem pevne uchytenie skrutiek, najma ak sa jedna o male rozmery ako M3 M4 a pod, pouzivam zavitove vlozky (heat set insert). Je toho plny Aliexpress. Nakupil som si rozne dlzky aj priemery. Treba vyslovene hladat "heat set insert" ktore maju sikme protichodne drazky, tie drzia v plaste velmi pevne. Horsie je to s dostupnostou UNC vloziek. V US je toho celkom dost, ale dostat to sem je prakticky nemozne. V EU som nasiel jedine Ruthex a aj to iba 1/4".

Inak testujem PETG carbon od poľského výrobcu Spectrum. Je tam iba 10% vlákien, zatiaľ čo väčšina výrobcov dáva 20. Textúra je veľmi pekná, navin tiež.
F219779F-116F-46E8-B0DD-4C127FC82FD6.jpeg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Uz dlhsiu dobu sa pohravam s myslienkou zakupenia 3d tlaciarne. Primarny ucel budu rozne "serepeticky" do domacnosti (drziaky a pod.). Pri studovani rozdielov medzi roznymi vyrobcami ma vzdy zaujala rozdielnost nazorov ludi, ci uz sa tyka kvality tlace, alebo samotnej tlaciarne. Pri kazdom modeli boli nejake komentare stylu treba vymenit toto a tamto, aby to tlacilo dobre a pod. Uz nie som vo veku, ze sa musim v comsi neustale vrtat, takze by som uprednostnil model, ktory je viac menej beproblemovy "out of the box". Aktualne ma zaujal model Prusa MK4. Je to dobra volba pre cloveka, ktory nechce riesit "hokusy pokusy", ale hned tlacit?

https://www.prusa3d.com/product/origina ... mk4-kit-2/
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Trubka »

Ahoj, mk4 ti mozem odporucit tak ako pises ze chces tlacit a nie riesit problemy stroja. Vychadzam teda zo skusenosti s predchadzajucimi mk3 mk2 a mk1. V podstate vsetko od mk2 bolo uz funkcne a aj pohodlne na pouzivanie lebo mala automaticku kalibraciu. Mk3 pridala ohybne tlacove dosky co je super na odliepanie hotovych vytlackov. Mam ju od uvedenia a jediny problem bol ze sa mi po 2 tyzdnoch zalomil kabel ventilatora kvoli vyrobnej chybe co nasledne opravili. Este teda detail, vzdy som kupoval tie tlaciarne zlozene a nie ako stavebnice.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

_Mato_ napísal: Ut 04. Apr, 2023, 13:13 Uz dlhsiu dobu sa pohravam s myslienkou zakupenia 3d tlaciarne. Primarny ucel budu rozne "serepeticky" do domacnosti (drziaky a pod.). Pri studovani rozdielov medzi roznymi vyrobcami ma vzdy zaujala rozdielnost nazorov ludi, ci uz sa tyka kvality tlace, alebo samotnej tlaciarne. Pri kazdom modeli boli nejake komentare stylu treba vymenit toto a tamto, aby to tlacilo dobre a pod. Uz nie som vo veku, ze sa musim v comsi neustale vrtat, takze by som uprednostnil model, ktory je viac menej beproblemovy "out of the box". Aktualne ma zaujal model Prusa MK4. Je to dobra volba pre cloveka, ktory nechce riesit "hokusy pokusy", ale hned tlacit?

https://www.prusa3d.com/product/origina ... mk4-kit-2/
Za mňa absolútne nie a ak sa dobre pozrieš, ich fórum má taktiež XYZ tém o problémoch s Mk3 a inak to nebude ani u Mk4. Predražená kravina a nemastná-neslaná odpoveď na Bambu P1P. Z "lídra" sa stal dobiehavač.

Za seba takto:
- minulý rok som chcel náhradu za budgetový Ender 3 - na 2018 dobrý ale bola to nočná mora - toto je presne tlačka, ktorá potrebovala upgradnúť VŠETKO - vkuse som ju musel strážiť - pomaly som musel robiť bed leveling aj po dvoch po sebe idúcich tlačeniach - tisíc a jedna frustrácia každú noc
- začal som hľadať niečo nové - nové Ender 3 Pro S1 a podobné kraviny stoja poko*ot peňazí - čistá predražená Čína a ešte aj tie potrebovali aspoň niečo upgradnúť (napríklad bi-metal upgrade pre extruder)
- nemohol som si na kúpu ale nájsť lepší čas - je hneď niekoľko modelov, ktoré sú spirituálne upgradované Ender 3 v každom ohľade - Anycubic, Artillery a Elegoo sú také, že stoja za zmienku.

Ja som osobne šiel do Elegoo Neptune 3 a ty koky - príde skoro zložená (nie ako Pruše v kite), zložíš ju za pár minút, zapneš, podľa návodu necháš prebehnúť automatický bed leveling a tam končí tvoja interakcia - od toho bodu si len "naslajsuješ" model, dáš to na pamäťovku, zasunieš, dáš tlačiť, profit. Odvtedy som ani raz nemusel nič meniť - toto je SEN(!!!).

A čo je na tom najlepšie je, že Elegoo má už aj Neptune 3 Pro, čo ešte prišlo a spravilo ešte pár vylepšení za teba:
- stojí o pár desiatok eur viac
- direct-extruder (nie state-of-the-art ale o nič horší ako Enderácky Sprite)
- automatický mesh bed-leveling s ešte viacerými bodmi (Neptune 3 má 4x4, Pro dokonca 6x6, čo je masaker)
- zdroj je dole v šasi = menší hluk.

Toto tu je prisámvačku fičúrková parita s Ender 3 S1 Pro ale za 260€ (EU, plná záruka, doprava zdarma)

https://www.3djake.sk/elegoo/neptune-3-pro

a kukni napríklad rečky na internete; nekukal som ich ale na Neptune 3 boli rečky extrémne pozitívne (aj 3DJake má hore na Pročko plné hviezdičky + tam nájdeš aj celkom výmluvné rečky od bežných ľudí)

https://www.youtube.com/results?search_ ... pro+review

jediné, čo to nedá, čo inak nedajú ani iné Číny (bez upgrade) je tlačenie materiálov, ktoré aj tak nechceš tlačiť - ABS/ASA (na to potrebuješ búdku), Nylon (to nechceš). To je pomerne hlúpa historická kravina, ktorá sa možno o rok-dva bude robiť na všetkom už by default - ide o to, že tam ti ide teflónová trubička až priamo k tryske - ak by si tlačil nad 240°C (t.j. ťažšie tlačiteľné materiály = to nechceš), tak tá trubička sa začne prehrievať a degenerovať - ak by si mal ešte nejakého papagája, tak ho to to segíňa odrovná. Toto sa rieši s tzv. "bi-metal heatbreak" je to náhradný diel, ktorý pridáva úzke kovové hrdlo medzi koniec trubičky a trysku - prakticky to znamená, že výrazne redukuje teplotu, na ktorú sa kedykoľvek tá trubička dostane. Toľko k príbehu - vôbec to nerieš. Pre tvoje použitie by som nikdy ani takýmito materiálmi netlačiť - PLA, nejaký PLA "Plus" grc a TPU je všetko, čo človek potrebuje - ostatné materiály nemajú pre normálneho človeka zmysel.

A nakoniec ti poviem ešte to, že ak si myslíš, že 3D tlač bude bezobslúžna, tak na to zabudni - žiadna tlačiareň nebude 100% bezobslúžna - buď riešiš nejakú prkotinku na tlačke (okrem Neptune 3 <3) alebo riešiš to, že model nie je správne naslajsovaný (rozumej napríklad to, že si žiada nejakú podperu apod.) a tlač ti zlyhá. Moja Bambu X1 je už tlačka, ktorá sa k tomu blíži ale začiatočník by našiel problém aj tam. Avšak taktiež so skúsenosťami s Neptune 3 môžem povedať, že ja nemám čo riešiť - tak by som si prial mať tú tlačku v 2018...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa stevo891 »

Este je skoro ked niesu recenzie ale za mna mk4 vyzera velmi zaujimavo aj po HW aj po SW stranke.
Ak sa kupi zlozena verzia tak je to fakt najlepsia mozna volba pre bezstarostnu tlac.
Loleq to ze su nejake problemy s prusami je jasne ale tak isto su aj vsade inde aj s masinami za 10k co pozuivame v praci a to ze ti to elegoo ide ukazkovo neznamena ze tak pojde kazdemu.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Úplne to isté vieš uplatniť aj na hocijaký iný produkt. Tu je skôr o tom, že pokiaľ nemáš výrobnú vadu, tak je to tak vyriešené, že sa ti tam nemá prakticky čo pokaziť. Všetky fail-safe mechanizmy a zlepšováky pre spoľahlivosť taká tlačka už na sebe má a ak odstrániš z rovnice bed leveling, tak tam sa končí väčšina problémov, ktoré bežní ľudia majú a lepšie ako pripevnením postele napevno to nespravíš. Nie zo srandy to robí aj Pruška. V Elegoo aj Anycubic sa niekto zamyslel a vyriešil jeden z najväčších problémov. U mňa neexistuje, že tlačka, ktorá nie je dobre spravená celkovo, nebude robiť průser za průserom - to isté Sovol SV04, to sa proste nedalo a nie preto, že by bol môj kus zlý ale že práve to, čo tá tlačka mala a ako bola robená, bola náchylná na potenciálny průser za průserom a ja som to úspešne zreplikoval.

Ale to som ja, nemohol by som v dobrom svedomí bežnému smrteľníkovi povedať, že má dať 1200€ za predskladaného bedlingera alebo ušetriť 300€ výpalného na robote a stavať Lego stavebnicu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Memnon »

neviem prečo by som netlačil nad 240°
bežne používame PCCF
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, mimo témy. Mall sa nejako zbláznil a tie ceny na Gembird filament sú šialené
https://www.mall.sk/hladaj?s=Gembird+tl ... a&o=_price
kilové cievky plno ABS filamentov stoja 9,60€, PLA 13€, PLA+ 14-15€.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Rob3Rt0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2010, 21:39
Bydlisko: Brezno

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Rob3Rt0 »

Taketo faily mam najradsej - objednam podla obrazku
https://www.alza.sk/creality-cr-silk-go ... 664066.htm

a samozrejme je to Golden-Red ako v nazve, tj. uuplne ina farba
Obrázok
PC » i5-9600K | Corator DS | ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX | 32GB HyperX 3200Mhz CL18 | Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming Pro | Samsung 970 EVO Plus 1TB & Crucial MX500 500GB M.2 | Fractal Node 304 | EVGA G3 650W27" Dell U2719D | Gamdias Hermes P3 | Logitech G300s
NTB » MBP 13" | Mid 2014
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Síce drahá sranda ale Noctua prišla s týmto šikovným sexy 24V > 12V konvertorom

https://noctua.at/en/noctua-presents-na ... -converter
https://noctua.at/en/na-vc1

Hneď by som si vedel predstaviť toto ako nutnosť pre jednoduchý tuning ventilátorov na hotende lacných tlačiek. Noctuy v tých veľkostiach majú k tomu aj v základe sadu pre bezpájkovacie napojenie priamo na už existujúce vodiče predchádzajúceho ventilátora.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Chris »

fesaci a fesandy, viete niekto na 3d tlaciarni vytlacit nieco ako gumu ? da sa to ?

taketo podobne ?
https://leapcomponents.com/product/unde ... ift-mount/
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Debata o všetkom"