Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa patro16 »

v tomto pripade by som skor mozno hladal niekoho kto ma pristup k ultrazvukovemu zvaraniu plastov, teda pokial ti diel nedoda ten vyrobca.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Nakoniec som sa rozhodol, ze zrejme nastal cas na kupu 3d tlaciarne :-). Uvazoval som o tom uz dlho, ale nejak som stale odolaval. Takze uz mam v kosiku Bambu Lab X1C a nejake filamenty na skusanie (ABS, PLA, PETG-CF). Odporucite este prikupit nejake prislusenstvo (ine typy podloziek a pod.)? Nech to neobjednavam na 10 krat. Dakujem.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa IVNAtor »

Natri to acetonom a stlac to zverkou a nechaj odstat par hodin. Tipujem ze to je ABS.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

_Mato_ napísal: Ne 21. Apr, 2024, 10:51 Nakoniec som sa rozhodol, ze zrejme nastal cas na kupu 3d tlaciarne :-). Uvazoval som o tom uz dlho, ale nejak som stale odolaval. Takze uz mam v kosiku Bambu Lab X1C a nejake filamenty na skusanie (ABS, PLA, PETG-CF). Odporucite este prikupit nejake prislusenstvo (ine typy podloziek a pod.)? Nech to neobjednavam na 10 krat. Dakujem.
Ja som si kúpil aj extra uhlíkový filter ale doteraz som ho nepoužil, takže úplne stačí to, čo je v základe. Berieš aj AMS? 150€ extra ale osobne bez toho...by som nasral meniť filamenty.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ano, zobral som verziu s AMS. Este som do kosika pridal zopar nahradnych spotrebnych dielov ako keramicky ohrievac/termistor/silikonove krytky na hotend/uhlikovy filter. Tiez som objednal 0.6 a 0.8mm hotend, rozmyslam este o 0.2mm. Zakupil som este vysoko teplotnu podlozku a nejake dalsie spotrebne drobnosti. Trocha som sklamany z ponuky Bambu filamentov. Vacsina je vypredana a ked je nieco skladom, tak je to vacsinou divna ruzova farba.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Prusament, Filamentum, Aurapol atď. máš milión značiek :D

Bambu filamenty zasa nie sú žiadna hitparáda medzi hitparadami nenechaj sa zmiasť tým že je to tá istá značka ako tlačiareň kopu ľudí v skupine na FB má aj s nimi problémy na Origo profily. Zasa ale netreba kupovať najväčší hnoj na trhu ja už vôbec neberiem Gembird tie filamenty sa čo várka mení kvalita a nie sú ani moc lacné teda keď chces aj iné farby ako čierna biela.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Mne sa za roky tlače a skúšanie rôznych značiek filamentov osvedčila značka Devil Design. Pomer cena a kvalita je veľmi dobrá. Používam PLA, PETG, ABS, ASA.
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Kde to nakupujes? Lebo mne tak príde že cenovo sú skôr tak ako všetci 20+ Euro pár euro hore dolu podľa farby.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1169
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Thief »

Na gembird musim dat pozitivny ohlas. Sice iba dve rolky PETG, ale obe bez problemov. Druhu som bez kalibracie rovno pocas tlace zalozil, kedze prva dochadzala - ina farba, este aj iny model a absolutne bez problemov. Tu druhu som vychytil pod 13e... Nerad tlacim vysoke teploty a tu obe v pohode 230 stupnov, pevnost medzi vrstvami perfektna.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Festro1991 »

PETG všeobecné dobre drží medzi vrstvami.

Ja s PLA od Gembirdu nemám dobré skúsenosti tlačil som to rýchlo aj pomaly zlá súdržnosť vrstiev aj pri dvoch troch perimetroch, keď tlačím lietadla jeden perimeter Gembird nehrozí. Tlačil som pár hračiek pre deti nič to nevydrží vždy to praskne vo vrstve, prusament, aurapol, filamentum, Bambulab nič také nerobí, keď už praskne tak skôr na prieč vrstvami. Tak isto som skúšal Nebula, 3DFox Rosa3D vydržia viac.

Prusament PC Blend, Prusament PCCF (PCCF sa tlači asi tak ľahko ako PLA pevnosť úžasná)

TPU najlepšie skúsenosti FiberLogy Fiberflex/Mattflex 40D/30D dobre sa tlačia materiál je kvalitný ani jedna pokazená tlač. Čo sa nedá povedať o Devil Design TPU to sa nedá tlačiť podľa mňa.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF

Návrat na "Debata o všetkom"