Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

niekto z BA, kto by mi vedel helpnut s bezovym/svetlohnedym PLA? potrebujem 8g, to je uz vratane odpadu (podla slicera), co vychadza necele 3 metre struny. Ponukam na vymenu rozne ine farby PLA, momentalne mam asi 15 roznych, prip. fosforeskujuci, mramor alebo PETG CF
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Skúšali ste niekto už farebnú litophany cez AMS? Jak jo aké filamenty nastavenia ste použili?
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa maniak »

Chalani, mate niekto tu A1? Mate s nou ten problem, pre ktory ich zvolavaju spat?
FVE 12.45 kWp V/Z
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Festro1991 »

To myslíš ten káblik čo sa skôr poškodí demenciou ľudí? Moja tlačí od vianoc doteraz a s kablom nič není. Ale všeobecne na káble trpí každá 3D tlačiareň aj prušisti.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

moja A1 je tiež bez problémov a tlačí. Preventívne som si vytlačil ochranu od Bambu. Inak dnes vydali update na zvolávačku https://blog.bambulab.com/a1-recall-update/
Option 2 sa mi celkom pozdáva, keďže nemám problém s káblom a výmenu zvládnem. Uvažoval som aj nad upgradom na P1P, ktorá by s voucherom vyšla v podstate ako A1, ale chýbalo by mi AMS. Tiež sa obávam hlučnosti a výmena trysiek tiež nie je tak jednoduchá ako na A1. Takže zostávam pri A1

Litophane sa chystám, resp mám vyrobený jeden projekt, len čakám na 0.2 mm trysku, ktorú Bambu nemal skladom tak som objednal z Ali. Budúci týžeň by mala prísť, tak potom hodím report. Tlačiť skúsim cievkami čo mám doma od gst3d - Ice Blue, Fuchsia a Yellow príp. Gold. Ice Blue a Fuchsia sú také polopriehľadné, takže by mohli byť ok, Yellow prepúšťa menej svetla, tak možno vymením za Gold. Nepotrebujem úplne verné farby, no aj tak som zvedavý na výsledok.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Ja som tiež rozmýšľal že by som to vymenil za P1S ale neviem viac by mi vyhovovalo X1C ale neviem si ospravedlniť cenu na veci čo robím.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12939
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A otázka je, že či sa niekde v pozadí kuchtí X2, lebo potom kúpiť teraz X1 a keby o pár mesiacov prišla X2, tak by som bol besný.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa maniak »

Teraz mali vraj nieco predstavit, tusim dokonca dnes.
FVE 12.45 kWp V/Z
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Ja pozerám sem a tam aj bazos že dala jazdena X1C ale zatiaľ nič :D
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12939
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kto by predával X1C? Ja, keď príde X2* ale nikto iný. :laugh: X1C je veľmi špecifický produkt, ktorý je pridrahý pre nejaký "buy on a whim", takže ide tam, kde to niekto naozaj potrebuje.
maniak napísal: Po 05. Feb, 2024, 19:32 Teraz mali vraj nieco predstavit, tusim dokonca dnes.
Meh, dúfam, že nie, to je priveľká kadencia.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Keď si niekto dokáže kúpiť poskladaný Mk4 a potom ju predávať verím tomu že nájdeš aj bambulku, kamarát ma X1C a tlačí si na to autíčka od 3dsets

EDIT: Tak kamarátovi dnes A1 pošla dve osi vykazujú poruchu motorov ale typujem že je to skôr základná doska, tak isto má poškodený kábel. Má natlačené možno 100Hodin.

Na moju som kúpil Enginering/HighTemperature plat obe strany sú poškodené od magnetov na hotbede.Nefunkčnu kameru mám už od prvého týždňa pouzivania, po dlhej debate na supporte s nich vypadlo že to nezvláda elektronika počas tlače stále čierny obraz po tlačí nabehne.

Akože čím viac to používam tým mám viac pocit čínskeho produktu.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Chris »

https://makerworld.com/en/models/24058#profileId-21323

Ola 3D panstvo, co by stalo vytlacenie tohto casu?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Cas tlace vychadza na cca 16 hodin. Co som tak pozeral skupiny na fb tak si pytaju medzi 2-4 € za hodinu 3D tlace + cena materialu. V tomto pripade PETG okolo 15-40 €/kg v zavislosti od znacky, farby atd. Tu sa spotrebuje cca 260 g. Ja vyuzivam 3D tlac hlavne do robty + sem-tam nejaky mini projekt vacsinou po znamosti, cize nemam nejaky pevny cennik a je to pre mna viac hobby + nejake to privyrobenie na pivko. Ak by si mal zaujem tak napis a dohodneme sa.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Mal by som prosbu na 3d tlaciarov. Prisiel mi zlomeny adapter na cistu vodu v sade na pripojenie robotickeho vysavaca. Kontaktoval som vyrobcu s tym, ze by som chcel zakupit novy, ale uz tyzden cakam na potvrdenie, ci to bude mozne. Kedze sa jedna o total custom riesenie, nenasiel som podobny model inde. Bola by mozna vyroba povedzme 2-3 kusov s tym, ze bude potrebne aj vytvorit 3d model pre tlac? Originalny zlomeny kus by som poslal postou, aby bolo mozne vytvorit 3d navrh. Jedna sa o toto:

Obrázok
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12939
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Za seba ti ale poviem, že ktokoľvek by ti na to pozrel, tak to lacné nebude. Zreprodukovať toto do 3D, tlačiť prototypy a uistiť sa, že dizajn je vodotesný, bude znamenať dlhé hodiny a hodiny čistého času (viem to z vlastnej skúsenosti a vlastných, často aj malých, projektov).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Debata o všetkom"