Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nah, to by bolo na dlhsiu debatu a nie verejnu.

Tak ci tak kanal aj voda tam dotiahnute su, len tu este neboli aby sa nerezali take velke diery do prenajateho debnenia...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Inackde kupujete naradie?treba mi kupit flexu a asi aj neaku vrfacku. Nic profi nemusi byt. Skor taky diy hobby gangsta styl pat a mat skor
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

oplatilo sa mi brat naradie z obi. pocas stavby som niektorym naradiam daval zabrat a oni nerobili problem ich zobrat na reklamaciu. Bral som black and decker

flexu som bral einhellku a napocudovanie ju mam doteraz. Loziska su v prdeli, ale furt ide. inac v poho hoby naradie ma aj extol, seria craft
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Bruska - ist na stranku hornbachu, a zobrat najlacnjesiu co ma 5rocnu zaruku :)
Kludne https://www.hornbach.sk/p/uhlova-bruska ... w/6856171/ a ked sa po 3-4rokoch pokazi tak im ju hodis na pult a daju ti novu :D
Pripadne ak to ma byt velka 230mm tak tiez nieco okolo stovky https://www.hornbach.sk/p/uhlova-bruska ... m/8638114/



Co sa tyka vrtacky tak makita HR2630... Mame v praci snad vsetky sds+ makity, boschky, tesco a hornbach vrtacky, teraz uz aj narex, vacsinu z nich som uz mal aj rozobratu...

Tie HR2630 sa z nich podarili najviac a ani nestoja vela.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2097
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

Hlavne si nekupuj nejaky shit len preto, lebo to nevyuzijes casto a mas to len ako hobby. Nie je nic horsie nez naradie, ktore nefunguje, ked potrebujes nieco robit. Sam nemam priklepovku, lebo ju nejak nepotrebujem (toboz teraz, ked som uz v tehlovom dome), ale castokrat chodim kdekomu cosi navrtat, pripevnit, spravit, zapojit a tak. Vzdy je k dispozicii nejaka priklepovka, z ktorej ma len chyta zlost. Naposledy som boha s obycajnou zelenou Boschkou nevedel vyvrtat 3 diery do plafonu. S mojimi Bosch profi SDS vrtakmi, 4-britovymi s karbidovou spickou. Kukal som ako vyorana mys. Alebo nejaka Lidl volovina, kam sa neda poriadne zastrcit SDS vrtak a bojujes tam s tym a ked uz zacnes vrtat, tak je to vlastne napoly excentricka vrtacka, lebo spicka vrtaku opisuje 1cm kruznicu. Vtedy by som to najradsej zahodil von oknom.

Kup si nieco normalne. Mal som pozicanu aj Makitu a tam nebol ziadny problem. Zastrcil som vrtak a diery do zelezobetonu isly pomaly ako do omietky. Zelena Boschka (ina ako vyssie popisana) tam s tym bojovala ako zubna vrtacka. Ja si planujem kupit Makitu alebo DeWalt zrejme, aby som predisiel vsetkym takymto situaciam a rozsiril zbierku vlastneho dobreho naradia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Dewalty su dobre, ale na nahradne diely cakas kludne 2-3mesiace, ak sa ti pokazi pocas leta tak aj dlhsie.

Bosch modre vrtacky nic moc, myslim ze ani jedna nefungovala dlhsie ako 3roky(2-24,2-26, 2-28 aj 18V sds+ baterkove...)
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vrtacku mam makitu priklepovku dewaltku, zbyjacku Metabo
Na tazsiu pracu sa snazim mat kvalitnejsie naradie. Aj ked ho pouzivam len obcas. Len aku utahovacku pouzivam back and decker a hechtku. No mal som od suseda pozicanu Milwaukee, kokos a to bola ina ina kava. Ta mala neskutocnu silu a utahovaci moment. S nou som nemal problem robit diery do oceloveho stlpiku. Rozmyslam ze si ju tiez zaobstaram.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10014
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Tak ostava uz len to najlepsie nakoniec - milkyway a hilti.
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7284
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

Tak ono bude aj dosť veľký rozdiel či máte mechanický alebo pneumatický príklep že. Potom ľudia nadávajú na značku, že Bosch alebo Makita je šmejd, lebo namiesto vŕtacieho kladiva idú vŕtať do panelu s obyčajnou vŕtačkou so slabým mechanickým príklepom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak s mechanickym priklepom mozes tak miesat farbu vo vedre alebo prevrtat drevenu dosku... :D

Tak c itak, toptier su milkyway a hilti, budget profi makita a pod tym hornbach s 5rocnou zarukou alebo lidl vyrobky... Nic ine sa vpodstate neoplati kupovat


Z makity sa mi celkom pacia tie 40V veci co maju :D Objednaval som nedavno 40V razovy utahovak, "obycajny" utahovak, sds+ kladivo, flexu... Podla mna veci plne porovnatelne s hilti za 2nasobnu cenu(aj ked hitli ma lepsi servis, garanciu opravy do 3dni a tak...)
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Všetko Dewalt od skrutkovača až po veľké búracie kladivo, za 8 rokov sa nám nepokazila inak vážne ani jedno náradie. Svoje náradie mám tiež Dewalt nosím to aj do roboty tri roky tvrdého bastlenia bez poruchy pred koncom roka mi akorat pošla jedna baterka od 54V náradia po 18V úplná spokojnosť. Doma mám krovinorez aj kosačku na baterky tak isto bez problémov :D
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7284
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

Ako pokiaľ máš špecificky zameraný job, kde vyslovene využiješ tých 40V tak jasné. Inak od Makity 18V program je úplne super. Náradie na všetko možné a robia aj 2x18V stroje, takže ak treba tak vieš ísť aj na "40V". Servis zvládajú tiež okolo 3 dni, aj keď bez garancie. Ak majú diely, tak na ďalší deň posielajú opravené späť. A Hilti jasné, len si priplatíš.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Napríklad Hilty sa mne osobne vôbec nepáčia sú dráhy a po malých skúsenostiach s okolia to tiež niesu žiadne držiaky samozrejme vždy sa niečo nájde ale tri krát do roka pokakana utahovacka v servise nerobí dobre meno, veľké kladivá majú super dobre sa s nimi pracuje super odvybrovanie.

Keď chces super baterkovy program tak Dewalt aj 18V náradie zožerie 54V baterky náradie dlhšie vydrží a udrží lepší výkon po dlhší čas napríklad na razaku a zabíjačke je to hodne cítiť keď dáš 54V baterku do 18V náradia. Za mňa potom 54V náradie je už čistá náhrada káblových akorat to "prd" vydrží
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ano ano jasne, 18V su fajn tiez. Su to dobre veci ktore funguju a vydrzia dost. Lenzie tie 40V posobia niekedy az surealne :D

Trebars: https://www.ajtech.sk/makita-hr007gm201 ... s-2x4-0-ah Jedna baterka o normalnej velkosti a je to vykonnejsie ako vacsina 230V vrtaciek a vykonnejsie ako vsetky 2x18V vrtacky :D Aj tato "velka" sds+ je slabsia od nej
https://www.ajtech.sk/makita-hr2810-ele ... ie-kladivo

Normalne do toho strcis 22mm meter dlhy vrtak, ides si cez beton/tehly a baterka vydrzi pol dna, vrtacka sa ani nezahreje...

Ked som vedla toho polozil 1400€(po 20% fleet zlave) hilti TE6-22 tak ta bola tiez o nieco slabsia.



Ten mensi 40V skrutkovac(myslim ze DF002) si tiez vrtas so stromcekom 30mm diery do 3mm hrubeho nerezu a je pri tom vlazna na dotyk...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3284
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

stefan222 napísal: Pi 29. Mar, 2024, 23:28 Inackde kupujete naradie?treba mi kupit flexu a asi aj neaku vrfacku. Nic profi nemusi byt. Skor taky diy hobby gangsta styl pat a mat skor
Na Hobby veci sa rovno vyser, nestojí to za to. Nie je nič horšie ako keď chceš ísť niečo robiť a po pár minútach ti niečo odíde. Super, že ti to vyreklamujú, ale musíš sa tam trepať a v ten deň už nič nespravíš.
Ja mám skoro 9 rokov sadu uhlových brúsok Makita MEU041 (125mm flexa + 230mm flexa + kufor). Za mňa super kúpa, odporúčam :good:
Potrebuješ aj príklep? Ak neplánuješ často vŕtať, možno by nebola zlá voľba aku vŕtačka s príklepom. Na časté vŕtanie to moc nie je, ale pár dier do roka to dá s prehľadom. Odporúčam Makitu 18V.

Inak ja mám doma:
125mm uhlová brúska Bosch profi a Makita
230mm Makita
Aku skrutkovač Makita 18V
Príklepová vŕtačka Metabo
Rázový uťahovák Bosch profi 12V
Búracie kladivo Extol Industrial
Chvostová píla Bosch profi 12V
Multicutter Bosch profi 12V
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Debata o všetkom"