Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Problem je ze vsetky tie 125mm brusky odchadzaju tak nejak rovnako a nevidim tam ziadny rozdiel v kvalite. Ked vezmes do ruky 125mm makitu, bosch, narex, hikoki, dewalt, black&decker, pattfield, hikoki... Ziadna z nich neposobi lepsie ako tie ostatne. By som sa necudoval keby realne vsetky pochadzali od jedneho zdroja a len si na to kazdy prilepi svoje logo.

A ked s nimi rezes nieco prasne(co je pri flexe asi vsetko okrem zeleza) tak casom na kazdej rovnako odidu loziska... Jeden cas sme dokonca nakupovali tesco flexy ktory stali pod 20€ a tiez vydrzali tolko co aj narex :D Naviac nezvyknu odchadzat bez varovania, 9 z 10 pripadov to su loziska... Postupne zacne viac a viac hucat az nakoniec kotuc zacne robit osmicky.

Cize tam to fakt zobra nieco lacne okolo 50€ s 5rocnou zarukou a neriesis

_________________________________________
A celkovo dnes uz "profi" nic nenzamena. Aj 18V makita skrutkovace mas trebars DDF453 ktora ma plastovu prevodovku, cinsky uhlikovy motor ktory vyzera ako z detskej hracky(tiez mam pochybnosti o % medi v jeho vinuti), nie je nijakach chranena voci prachu a kludne ju predcia niektore modely z lidlu...

Alebo v rovnakej vahe kupis DDF 484 kde mas v prevodovke ocelove ozubenia osadene v hlinikovom puzdre a masivny bezuhlikovy motor...



Preslo mi rukami uz celkom dost naradia a mam taku zasadu ze nic nevyhadzujem bez toho aby som to predtym rozobral :D
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3284
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

A je problém vymeniť vo flexe ložisko?
Tu je presne ten problém, že na noname náradí nahradný diel nezoženieš. Na Bosch, Makitu a ostatné väčšinou nie je problém.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mas 30-50€ naradie ktore ma 5rocnu zaruku - tam nie je ziadny priestor na opravy :D Bud sa pokazi do 5r a len ho buchnes na reklamacny pult, alebo sa pokazi po 5r a rovno si kupis nove :D


Aby sme ale mali jasno - Vobec nikoho neodhovaram od kvalitneho naradia. Vsetko co vravim je ze konkretne 125mm kablove uhlove brusky sa oplati brat lacne s dlhou zarukou, pretoze to su vsetko budget smejdy. Uz pri 150mm by som ti napr. povedal ze doplat za makitu/narex pretoze to uz su nastroje na vyssej urovni kde rozdiely v kvalite su

Pri 230mm by som zase vyberal podla toho ako sedi v ruke, najradsej z nich mam asi 9050 tym aka je lahka a tenka
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2097
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

Kokos, dnes som opat niekde bol... jasne, pozriem ten digestor, mate nejaky krizovy sroubovak? No len tento maly, plochy, ohlodany, s ruckou s priemerom 1cm z tvrdeho smyklaveho plastu, nemagneticky, Made in Czechoslovakia. Zoom: *screams internally* a za 10 minut odsrouboval 2 skrutky.

Ale chcel som k tomu "aku vrtacka s priklepom" ako mozna nahrada. Celkom by som sa tomu vyhol. Ako aku skrutkovac/vrtacku mam DeWalt DCD796D2 a zobral som verziu s priklepom, ze ked bude treba, tak vyvrtam nejaku nudzovu dieru. Mozno to bude trvat 1 minutu namiesto 10 sekund, ale na pouzitie 3x za rok moze stacit. No hovno, ten priklep je nie ze slaby, ale nepouzitelny. Ako skrutkovac/vrtacka je to uplne famozny nastroj a som s nim mega spokojny. Pekny vzhlad, skvele materialy, este lepsia ergonomia rucky, krasne sa da pracovat s otackami, naozaj som velmi spokojny, ale priklep by som do takychto toolov netlacil.

Mozeme sa teraz bavit o nejakych kategoriach ze vrtaci skrutkovac, priklepova vrtacka a vrtacie kladivo a kategorizovat naradie, ale zrovna tu priklepovku by som kupil akoze echt priklepovku na 230V a dost, ziaden zdielany nastroj ako Lidl napenovac mlieka/dildo/priklepovka. Vcera vecer som este tie nastroje pozeral, ako som bol namotivovany z tejto debaty a predbezne som si vybral Makitu HR2641 - oproti HR2630 ma navyse antivibracnu technologiu (tj. protizavazie na priklepe a odpruzenu rucku) a zaroven inak tvarovanu rucku (umoznuje chytit a tlacit vrtacku v osi vrtaku, kolmo na stenu) a stoji 160,-€. HR2630 je za 130,-€. Kto chce "normalnu" rukovat, ale stale AVT, tak HR2631F (150,-€).
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

v aku skrutkovacke je priklep zbytocny a len to bude mat extra vahu
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja ti s AVT nechcem kazit radost, ale pri tychto malych vrtackach vpodstate necitit rozdiel... Pri sekani vobec a pri vrtani mozno trochu ked ich mas vedla seba... Myslim ze tam ta rucka ani vobec nie je odpruzena, je tam naviac len take kovove Ucko ktore by malo counterovat vibracie...

A celkovo to su tak male a lahke veci ze tam vpodstate vacsinu casu ani nemam tu pridavnu rucku, proste ju chytis do ruky za telo a jedes.


Ine to je pri vyssich modeoch(trebars tie 40V baterkove, alebo sds max) kde uz mas rucku realne uchytenu cez pruziny a hybe sa vpodstate uplne nezavisle na zbytku tela
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2097
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

Moze byt, uplne najviac podrobne som to nestudoval. Odmyslime si teda odpruzenu rucku, to bola ocividne chybna informacia. Kebyze je o 100,-€ drahsia, tak kaslem na to, ale za +30,-€ ma to potesi. Pozeral som teraz aj DeWalty, ale asi pojdem do tej Makity, ked sa rozhybem. To bude pravdepodobne potom, co ju budem 3x potrebovat a nebudem ju mat. Nasledne ju kupim a bude pol roka lezat v skrini. Kazdopadne ci uz HR2630, HR2631F alebo HR2641 - asi urobia dobru sluzbu na domace vrtanie, priklepovanie a odburavanie kachliciek.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Spravia - Su to velmi dobre navrhnute vrtacky(beriem ich ako jednu kedze 98% dielov maju totoznych), postupnou evoluciou ich vylepsili tak ze sa vpodstate nekazia. Predtym bola HR2450 ktora pri kazdodennom pouzivani po 3-4rokoch zomrela kvoli rotoru - opotreboval sa + obcas zomrel prepinac smeru otacania
Vyriesila to HR2470, tam uz bol motor nesmrtelny, aj prepinac premiestnili inam, ale po tych 4-5rokoch zvykla umriet prevodovka - Ten postranny vypinac po case netesnil ako mal, prevodovy olej sa znehodnotil...

No a potom prisla HR2630 a ta vyriesila aj prevodovku tym ze prepinac presunuli do spodu kde je ovela lepsie utesneny.


Zatial som videl len 2 pokazene kusky
1. Bol vadny hned z vyroby, uhliky dobre nedrzali(resp. asi boli zaseknute) a zhorela v priebehu tyzdna
2. Druhu 6rokov obsluhoval strasny kazisvet, clovek ktoremu do ruky nikto svoje naradie nedava, pretoze sa otocis a je po nom. Jeho heslo je "to je dobre" a "to vydrzi"... Je to jediny clovek na svete ktoremu sa z "nicoho nic" zlomila tatra 148 na 2 polovice :D Par krat som ho videl vrtat s kozenymi rukavicami - bola taka horuca ze sa nedala udrzat v rukach

No a jemu ta vrtacka vydrzala 6rokov pocas ktorych spalil 5sad uhlikov. To je nieco ako ked auto najazdi milion kilometrov po nurburgringu.

A vlastne aj teraz este funguje, len kovove gulicky ktore maju drzat vrtak na mieste su uz tak opotrebovane ze vrtak vypadava samovolne von a uz to nikto neopravoval vzhladom na to ze bola cela vybyvana... Tak sa odlozila ako "zalozna"
https://imgur.com/7UjiP0C
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3284
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Keď už sme u tých príklepových vrtačiek ako sú na tom Aku príklepovky? Napr. taká Makita DHR241 v porovnaní s Makita HR2470.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Citit ze je kusok slabsia ale pokial do nej nejdes davat meter dlhy 18+mm vrtak alebo sa prebijat cez betonovu deku tak pohoda.

Celkom ma na nej stve ten kufrik, zakazdym ked ju chces odlozit musis odmontovat rucku a baterku...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.

Návrat na "Debata o všetkom"