ako blokujete reklamu v mobile ?

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa Danix64 »

k tej Blokade mi este doma bezi Pi-Hole https://pi-hole.net/ na Raspberry Pi Zero 2 W. Router ma nastavene DNS na IPcku toho RPi s Pi-Hole, kde mam viacero blacklistov (spolu mam 1 milion kadejakych pofidernych domen blokovanych).
Vsetky zariadenia doma v sieti (a na wi-fi) ako napr. mobily, tablet, LG TV maju bud ziadne reklamy alebo citelne menej reklam. Neplati to ale pre YouTube appku na telke, tam sa to blokovat asi neda, raz som sa tomu venoval cely vikend a bez uspechu :D jedine YouTube Premium :-)
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Blokáda je už mŕtva, taký softvér nemá zmysel. Pihole samozrejme existuje ale za mňa to tiež nemá zmysel.
Všetky tieto kraviny nahradí NextDNS, ktorý má všetky tieto blocklisty v sebe a môžeš to použiť kdekoľvek - doma na routri, na telefónoch doma i vonku, na notebooku doma i vonku,...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6731
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa molnart »

Danix64 napísal: Št 01. Dec, 2022, 09:41 Neplati to ale pre YouTube appku na telke, tam sa to blokovat asi neda, raz som sa tomu venoval cely vikend a bez uspechu :D jedine YouTube Premium :-)
presne preto som pihole prestal pouzivat. blokovanie na webe mam vyriesene cez ublock origin, najviac ma otravuje youtube v telke a na to som riesenie nenasiel. a potom mi pihole zbytocne blokoval reklamy v mobilnych hrach kde to potrebujem pre dalsie zivoty a rozbilo mi to DNS aliasy ktore mam nastavene na routri a v adblocku som ich nedokazal rozchodit.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa Miso122 »

loleqboleq napísal: Št 01. Dec, 2022, 10:06 Blokáda je už mŕtva, taký softvér nemá zmysel. Pihole samozrejme existuje ale za mňa to tiež nemá zmysel.
Všetky tieto kraviny nahradí NextDNS, ktorý má všetky tieto blocklisty v sebe a môžeš to použiť kdekoľvek - doma na routri, na telefónoch doma i vonku, na notebooku doma i vonku,...
Mne sa celkom overil AdGuard DNS - https://adguard-dns.io/en/welcome.html Blokuje to asi ze vsetky reklamy v mobile (inde nepouzivam), az na YT aplikaciu, ale tam zase Premium, alebo cez Brave browser.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa Danix64 »

Dik za tipy, ja stale este pouzivam na mobile Blokadu :D @loleqboleq ako si to myslel, ze Blokada je mrtva? GitHub repo je stale aktivne, projekt vyzera, ze stale funguje, releasy vychadzaju... Ja som s tym softverom spokokjny. Ale ano, jednoduchsie a efektivnejsie je NextDNS (alebo AdGuard DNS) ako pises, vecer sa na to pozriem a vyskusam to a mozno aj uplne zmigrujem na to, ak to bude plnohodnotna nahrada :) Dik za tip este raz.
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mrtve je to, lebo to nepouziva.
btw. lolek, preco si mylis miesto na podakovanie za miesto, kde mozes pisat svoje j*bnute komenty?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Obrázok
Danix64 napísal: Št 01. Dec, 2022, 10:40 Dik za tipy, ja stale este pouzivam na mobile Blokadu :D @loleqboleq ako si to myslel, ze Blokada je mrtva? GitHub repo je stale aktivne, projekt vyzera, ze stale funguje, releasy vychadzaju... Ja som s tym softverom spokokjny. Ale ano, jednoduchsie a efektivnejsie je NextDNS (alebo AdGuard DNS) ako pises, vecer sa na to pozriem a vyskusam to a mozno aj uplne zmigrujem na to, ak to bude plnohodnotna nahrada :) Dik za tip este raz.
Presne tak, za mňa to, ako produkt, už nemá veľmi zmysel. Nie je to VPN ale v telefóne sa to musí maskovať a vytvárať VPN, aby to mohlo smerovať traffic cez seba. Ak chceš takto používať aj ozajstnú VPN, tak nemôžeš alebo ťa takto šikovne locknú na ich vlastnú VPN. Ja som s Blokadou mal aj nejeden rôzny UX bug v appke, ale tak to neriešim, to verím, že po dvoch rokoch fixli.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
packo69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2015, 19:32
Bydlisko: Topoľčany

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa packo69 »

AdGuard a na YT používam toto https://newpipe.net/#download
Pixel 7 Pro
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa Danix64 »

Ano, na Androide aj ja pouzivam NewPipe, vyborny alternativny klient pre YT. Uplne bez reklam. Obcas sa stane, ze vobec nefunguje, ale vacsinou len staci aktualizovat ak je novsia verzia
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Na reklamy AdAway, na youtube Vanced, ktore stale funguje, aj ked uz bez aktualizacii.
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Kde stiahne funkčný vanced bez nejakého balastu ? Dik
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa Miso122 »

oficialne nikde, kedze uz skoncili
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa Xeigen »

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa killswitch »

z vanced su rozne forky, napriklad Vanced Extended alebo Revanced. Inštalovať to vieš pekne cez Vanced Manager V2.

Na android TV používam SmartTubeNext
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: ako blokujete reklamu v mobile ?

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Chcem to na telefón . Preto najlepšie rovno apk

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"