Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Diablo1st napísal: St 08. Nov, 2023, 12:14 Prišla mi cenová ponuka na stoličku Steelcase Series 2 podľa mojej špecikácie - 910€ s dopravou :(
Pozeral som aj tie LD Seating Stream a skúsil som si ju nakonfigurovať, ak ju dám približne podľa tej Steelcase vychádza na 683,5€, ale je tam až príliš veľa možností konfigurácie, takže sa na to musím pozrieť troška bližšie. Možno po optimalizícii sa mi podarí dostať na nižšiu cenu u tej Streamky.
No a povedz mi jeden dôvod, prečo dať za taký džad (znovu, džad len obrazne, určite to nebude šmejd ale...a čo má akože také super za takú mega sumu?) 910€ vs. toto
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... o-xl.html/

Pozrel som na konfigurátory, ja som tam natunil Stream 280-SYS a 566€ - je to veľa ale oveľa menej ako u teba. Drahšia látka, čierny hliníkový kríž, 3D podrúčky a vzduchová bedrová opierka. Kukal som na kancelarskestolicky.com.

V takých cenách je potom napríklad aj Ergohuman. Aktuálne aj v akcii na kancelarskych
https://www.kancelarskestolicky.com/186 ... ohuman-net
a síce to nie je nový model, tak ja musím zaklopať, že ako dobre už 7,5 roka slúži mne. A tá bedrová opierka je epická. Jediná nevýhoda je, že niekomu, kto je vyšší ako 184cm (ja) alebo má celkovo vysoké torzo, by som neodporúčal, lebo podľa mňa by im bola bedrová potom už nízko.

Je potom aj Ergohuman 2, ktorá sa začala vyskytovať ale až tak sa mi nepozdáva mechanizmus pre bedrovú opierku; neviem, či je tak dobrý ako na pôvodnom modely. A toto je už dokonca fajne celosieťová stoličečka.

Dokonca existuje aj jedna z tých "napodobením" ako napríklad
https://www.kancelarskestolicky.com/104 ... ierna-w-51
a tá má tú bedrovú takú, že nevyzerá vôbec špatne alebo že by nefungovala tak dobre ako na Ergohumanovi.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Loleq čo ti poviem, nemám šajnu :laugh:
V recenziách najviac vyzdvihovali tie 4D lakťové opierky, ktoré ja moc nevyužívam, keďže som radšej zasunutý viac pod stôl. Tých 910€ nie som ochotný dať.
Bol som sa dnes pozrieť v showroom LD Seating v BA. Síce nemali streamku s hlavovou opierkou, ale poskúšal som si všetky modely. Strávil som tam asi hodinu :D
Moje subjektívne poznatky:
- v sedákoch som nejako nebadal rozdiel. Keď som si ich nastavil, sedelo sa mi pohodlne na všetkých modeloch
- najväčší rozdiel bol v operadlách. Najlepšie mi sadol model Look, potom Stream. Leaf bol otras a Element a FollowMe mi prišli moc tvrdé.
- Hlavové opierky ma nenadchli ani na jednom modely. Na modely Storm bola HO tvrdá ako doska, pre mňa nepoužiteľné. Asi najlepšiu HO má model Element. Stream s HO nemali, takže neviem porovnať. HO budem používať sporadicky takže až taký problém to dúfam nebude.
- bedrovým opierkam som akosi na chuť neprišiel. U modelu Leaf som si ju ani nastaviť nevedel tak, aby mi to bolo pohodlné, lepšie to bolo bez nej.

Keďže sa mi moc už nechce s výberom strácať čas, zajtra objednám LD Look 371 SYS v nasledovnej konfigurácii:
LD_LOOK_371.JPG
Oplatí sa priplatiť si za biely hliníkový kríž? Slečna mi to moc neodporúčala, kvôli tomu, že sa vie ľahšie oškrieť a potom to už nevyzerá moc dobre. Ale sám neviem, či zobrať radšej hliník alebo kašlať na to a zobrať nylon.

Btw. ak by Vás zaujímalo prečo bielu verziu, mám biely stôl so svetlou doskou a aj niektoré skrinky sú biele, takže sa mi biela stolička viac hodí ako čisto čierna :)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Ten kriz nie je dokonalo leskly, takze aj ked s nim naburas, nikto si nic nevsimne ze je oskrety. Mne sa to ale viac paci, tak to bol must have.
.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Dobre stiv ukecal si ma, zobral som hliníkový kríž. :laugh:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A ako látka, ERA ti vyhovovala? Mal si možnosť pohladkať aj STYLE látku? A čo 27X-SYX? Mali aj tie? Tie majú sieťovinové operadlo a nie práve zlú cenu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Látku ERA som zobral hlavne kvôli odtieňu. Prakticky sa mi nepáčil žiadny iný odtieň. Style bola taká lesklejšia a na dotyk bola o niečo jemnejšia ako ERA. Len škoda tých odtieňov.
Look mali aj tie sieťkované. Na moje prekvapenie sa na tej sieťke veľmi príjemne sedelo, ale na dotyk sa mi tá sieťka nepozdávala, preto som zvolil radšej látku. Ale toto sú všetko len moje subjektívne dojmy.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

loleqboleq napísal: Ut 07. Nov, 2023, 16:19 Joj, a tvoja je špeciálna topka v pravej koži. Ako ti drží tá kožka? Aj ju raz za čas nejako natieraš alebo neriešiš?
Stale topka ako nova. Nikde nie je nic vysuchane ani zodrate ci popraskane.. co je myslim celkom slusne na ten vek a caste sadanie + sme mali covid co znamenalo celodenne (doslova) sedenie na nej. Ked mam cas a pocit ze je koza uz leskla, tak ju kefkou a cisticom vycistim a naimpregnujem. Klasicky s vecami co na auto. :D Cize myslim ze aj tu kozu maju dostatocne vychytanu a kvalitnu. A je to makkucka a jemna koza. Nie nieco tvrde, lacne s 3mm vrstvou farby. Stolicka bola sice drahsia, ale vyzera ze by este nieco mohla zniest. Takze fajn kupa + kvalitny sedak je must have na stolicke. Molitanovy za tie roky by bol uz 2x vysedeny na drevo. :D
.
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Ahojte, prečítal som si pár posledných stránok tejto diskusie, ale nenašiel som nič relevantné pre mňa, tak píšem dotaz.
Zháňam stoličku v cenovej relácii cca 300e. Pracujem +-2 dni do týždňa homeoffice a po večeroch a víkendy sa stále rád zahrám.
Mám 178cm, 70kg a skoliozu (medzi lopatkami, tam to aj boli po dlhšom sedení).
Asi by som volil niečo ergonomickejsie pred hráčskym kreslom typu dxracer (nič proti týmto kreslam, ak sa daju dobre nastaviť a poslúžia mi rovnako ako klasická kanc. Stolička tak prečo nie).
Mám aj ergo dvihaci stôl, ale to pri hraní neni ono 😁, takže sedieť sa bude dosť.
Rád by som teda poprosil o radu a nejaké aktuálne možnosti na trhu, diky
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Dnes mi prišla stolička yahooo
IMG_20231201_164053.jpg
IMG_20231201_164105.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Pekna kombinacia farieb. Ja som pred mesiacom isiel do Hinomi H1 Pro V2 v sedej farbe.

Obrázok
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Jasterisko napísal: Ne 26. Nov, 2023, 15:18 Ahojte, prečítal som si pár posledných stránok tejto diskusie, ale nenašiel som nič relevantné pre mňa, tak píšem dotaz.
Zháňam stoličku v cenovej relácii cca 300e. Pracujem +-2 dni do týždňa homeoffice a po večeroch a víkendy sa stále rád zahrám.
Mám 178cm, 70kg a skoliozu (medzi lopatkami, tam to aj boli po dlhšom sedení).
Asi by som volil niečo ergonomickejsie pred hráčskym kreslom typu dxracer (nič proti týmto kreslam, ak sa daju dobre nastaviť a poslúžia mi rovnako ako klasická kanc. Stolička tak prečo nie).
Mám aj ergo dvihaci stôl, ale to pri hraní neni ono 😁, takže sedieť sa bude dosť.
Rád by som teda poprosil o radu a nejaké aktuálne možnosti na trhu, diky
Krásne stoličky páni, rád by som sa ale pripomenul o radu :?
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5555
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Odar »

_Mato_ napísal: Pi 01. Dec, 2023, 20:47 Hinomi H1 Pro V2 v sedej farbe.
Kúpil si z ich webu, alebo niekde u nás? Vďaka za tip, presne niečo takéto hľadám, keď budem meniť súčasnú Laru.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Jasterisko napísal: Ne 26. Nov, 2023, 15:18 Ahojte, prečítal som si pár posledných stránok tejto diskusie, ale nenašiel som nič relevantné pre mňa, tak píšem dotaz.
Zháňam stoličku v cenovej relácii cca 300e. Pracujem +-2 dni do týždňa homeoffice a po večeroch a víkendy sa stále rád zahrám.
Mám 178cm, 70kg a skoliozu (medzi lopatkami, tam to aj boli po dlhšom sedení).
Asi by som volil niečo ergonomickejsie pred hráčskym kreslom typu dxracer (nič proti týmto kreslam, ak sa daju dobre nastaviť a poslúžia mi rovnako ako klasická kanc. Stolička tak prečo nie).
Mám aj ergo dvihaci stôl, ale to pri hraní neni ono 😁, takže sedieť sa bude dosť.
Rád by som teda poprosil o radu a nejaké aktuálne možnosti na trhu, diky
Keď máš už problémy s chrbticou nebolo by lepšie ísť do nejakej zdravotnej stoličky? Aj keď určite to nebude za 300€, ale zdravie máš len jedno.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Odar napísal: So 02. Dec, 2023, 13:44
_Mato_ napísal: Pi 01. Dec, 2023, 20:47 Hinomi H1 Pro V2 v sedej farbe.
Kúpil si z ich webu, alebo niekde u nás? Vďaka za tip, presne niečo takéto hľadám, keď budem meniť súčasnú Laru.
Ano, kupoval som z ich europskej stranky. Postovne bolo zdarma, odoslane z Francuzska, s medzi-zastavkou v Nemecku a Madarsku. Priviezol to GLS kurier. Paradne zabalene, zlozene do 10 minut aj s rozbalovanim.

Pred vytvorenim objednavky som sa vsak potreboval uistit, ze v EU ponukaju iba jeden (ten vacsi) rozmer stolicky (nakolko mam 196 cm). Zo supportu ma uistili, ze v EU ponukaju prave ten vacsi (vyssi zdvih). Mal som pre-order, nakolko V2 shipovali az od 1.11.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Diablo1st napísal: So 02. Dec, 2023, 23:26
Jasterisko napísal: Ne 26. Nov, 2023, 15:18 Ahojte, prečítal som si pár posledných stránok tejto diskusie, ale nenašiel som nič relevantné pre mňa, tak píšem dotaz.
Zháňam stoličku v cenovej relácii cca 300e. Pracujem +-2 dni do týždňa homeoffice a po večeroch a víkendy sa stále rád zahrám.
Mám 178cm, 70kg a skoliozu (medzi lopatkami, tam to aj boli po dlhšom sedení).
Asi by som volil niečo ergonomickejsie pred hráčskym kreslom typu dxracer (nič proti týmto kreslam, ak sa daju dobre nastaviť a poslúžia mi rovnako ako klasická kanc. Stolička tak prečo nie).
Mám aj ergo dvihaci stôl, ale to pri hraní neni ono 😁, takže sedieť sa bude dosť.
Rád by som teda poprosil o radu a nejaké aktuálne možnosti na trhu, diky
Keď máš už problémy s chrbticou nebolo by lepšie ísť do nejakej zdravotnej stoličky? Aj keď určite to nebude za 300€, ale zdravie máš len jedno.
Mas nejake tipy ?
Chcel by som sa vyhnut investovanim do "zdravotnej" stolicky, ktora je zdravotna iba v nazve ako to casto byva pri inych veciach, napr. obuv.

Jedine co pomaha na chrbat u mna je sediet menej a viac sa hybat a spravne cvicit (nie nutne silovo s vahami). Zdravotnu stolicku ja osobne teda povazujem za nico co by mi skodilo menej ako ostatne, s dobrou ergonomiou za prijatelnu cenu. Tu ceno viem eventualne navysisit podla toho co a kde sa hybe.

Návrat na "Nákupná poradňa"