Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A to my bohužiaľ nevieme. Ja som zabudol presne toto napísať, že ja nemám žiadne odporúčanie, lebo o reálnych zdravotných problémoch s chrbticou viem prd a neviem si ani predstaviť, čo by operadlo takej stoličky malo skúšať robiť, resp. docieliť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Žiadna stolicka moj chrbát neopraví a ani nepokazí o nič viac ako ten váš - áno telo je stavané na pohyb, ani státie za pc nieje výhra, tam sa tiež človek nehýbe.
Skúsme sa prosím pehupnut spať a poradiť regulérnu stoličku v cene +-300€, ktorá má dostatočne možnosti nastavenia a nevysedi sa za rok.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Jediné, čo ti môžem odporučiť, tak je ísť si stoličky vyskúšať do nejakej predajne stoličiek. ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Chris »

nemate niekto skusenosti so Spinegro ? https://www.spinergo.com/produkt/ergono ... a-manager/
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Priamo so spinergo nemám, ale radšej si choď vyskúšať tú sieťku. Mne to bolo vyložene nepríjemné, či už na sedadle alebo na opierke. Ale je to čisto len subjektívny pocit ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11494
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Zatial nie ale dik za tip mozno skusim tu fialovo ciernu o cca mesiac dva.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2094
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa zoom »

Dlhodobo zhanam nove sedenie k PC. Pri stahovani som uz vyhodil stare kozene kreslo a odvtedy uz vyse pol roka sedim na kdejakych kuchynskych stolickach a boli ma cela rit. Tesil som sa, ze IKEA vydala nove stolicky, tak som ich utekal pozriet. Vysledok je - meh :no:. Pre uplnost dodam, ze tu mnohymi chvalena JÄRVFJÄLLET mi je nepohodlna - akokolvek som si ju chcel kupit aspon ako lepsie docasne sedenie. Taktiez zoom je skor vyssi nez nizsi (187 cm).

Pacilo sa mi, ze tie stolicky maju kovovy kriz dole (tusim 2 z 3) a ta posledna bola tiez nieco viac fancy nez bezny plast (nejaka praskova plasto-guma?). Naopak tie opierky na ruky su obycajny tvrdy plast, po ktorom sa da klopkat nechtom. O hovne. Vsetky maju "bezpecnostne" kolieska s brzdou, ked sa nesedi na stolicke. Kto to vymyslel? Preco? Naco? To ma niekto izbu dole kopcom, ze mu ujde stolicka? Otravne jak svina a nemienim kupovat sedenie, aby som tam zhanal a vymienal kolieska, lebo niekto je uchyl a vymysli taku hovadinu.

GRUPPSPEL - Na tuto som sa tesil, lebo je najdrahsia a robi sa aj v kožke. Nebola mi prijemna na sedenie, na kozi som sa pomerne hladko suchal dopredu. Na latkovej sa sedelo lepsie, ale jednoducho nie pre mna. Ma len jednu packu na ovladanie, takze ani sedak sa neda polohovat samostatne. Dufal som, ze bude OK. Skoda.

STYRSPEL - Na tejto sa na pocudovanie sedelo lepsie ako na predoslej, ale ten tvar toho kriza dole bol otravny. Ziadne take to, ze sa nahnem dopredu a nohy mam pod stolickou pri stlpiku. Zavadzia to tam. K tomu iba (pre mna) nepekne farebne kombinacie a spolu s inymi blbymi vecami (kolieska, podrucky) nestoji za kupu.

SMÖRKULL - Nejako mi vobec neutkvela v pamati. Asi len uplne praobycajna kancelarska stolicka, akych sa da najst tisic.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11494
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

polyamidový plast je nylon, mas pri niektorych napisane, tam sa nemusis bat prasknutia
co tak na STYRSPEL vymenit kriz a kolieska? vzhladom na cenu sa to stale oplati
ked zospodu pobuchas na piest gumenym kladivom tak ho vyberies, len si to musis sikovne uchytit
na tvrde podrucky zvyknu ludia lepit penu, napr z podlozky na cvicenie
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2094
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa zoom »

No len presne tomu sa chcem vyhnut. Ja som clovek, co si radsej kupi stolicku za 600,-€ nez stolicku za 200,-€, kde bude bastlit kriz dole, podrucky a neviem co. Zatial nemam vitaza. Potreboval by som si kazdu stolicku odskusat. Kazdopadne zle nevyzera ta Hinomi H1 Pro V2 z predoslych stranok za tu cenu, prijemne sa mi sedelo aj na Interstuhl AirPad (1000-1500€) a chcel by som vyskusat napr. Herman Miller Embody (alebo skor ich hernu verziu). Len kde to v BA skusit? Mozem si pozriet kopec porovnavacich videi na YouTube, ale bez odskusania nemienim minat tie peniaze. Zase uznavam, ze 2/3 z tych stoliciek, co nechcem, budu lepsie nez tvrda a nepohodlna kuchynska stolicka.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ja som bol vyskúšať stoličky v LD Seating na Kazaňskej. Chcel som ísť pozrieť na ku kancelaraskestolicky.com do Petržalky, ale už mi nevyšiel čas, takže neviem ako to tam vyzerá.
Ja som zatiaľ celkom spokojný s mojou LD Seating Look ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2094
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa zoom »

LD Seating je na Kazanskej :hmmm:... boha. Teraz pozeram, bez prehanania je to 500m peso od mojho domu. Ani mi nenapadlo pozriet, ze kde sidlia, vzdy som ich bral ako len cisto spolocnost v CR a hotovo.
Na Herman Miller som zase nasiel dobre hodnotenu firmu pri Poluse/Vivo.

Tak super. Neviem, ci stihnem zajtra, ale najneskor buduci tyzden idem vyzvedat do predajni.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Hlavné je vyskúšať Therapiu, Interštule a Heřmánky, to sú samé koko*iny.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

Teba dakto plati za to alebo co mas s tou Therapiou ? :D Pouzival si ju aspon mesiac ? Roky dookola Therapia. Nikto s nou nema skusenost okrem teba a aj tvoja skusenost je 10 minut v predajni. A to stoji 1000 eur. Tak si ju aspon kup a poriadne vyskusaj uz po tych rokoch. Odvaha odporucat kazdemu nieco, co si sam ani nevyskusal a stoji to 1000 eur. Ked uz by som mal tolko vysolit za stolicku, tak radsej kupim Hermann Miller, lebo je to overene celosvetovo. Na zaklade coho tvrdis, ze je to koko*ina. ****** je skor ospevovat nieco, na com si sedel raz a 10 minut. Aj tak sa treba hlavnr hybat a cvicit a davat si pauzy pravidelne a sa ponatahovat. A nie sediet 4 hodiny vkuse a riesit to stolickou za 1300
Naposledy upravil/-a dendroid v Po 22. Jan, 2024, 00:48, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jak keby si tu ludia navzajom neodporucali auta za 40k€ bez toho aby v nich sedeli vobec 10min v predajni.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Nákupná poradňa"