Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

molnart napísal: Pi 27. Jan, 2023, 22:45 lahko ako prekoho. ja som to skusal na MX anywhere, trvalo mi to asi 3 hodiny vypajkovat odtial ten povodny snimac. dat tam ten novy bola hracka, ale tym ze pri vypajkovani som skusal asi vsetko mozne aj nemozne tak som asi poskodil cidlo kolieska, takze myska mi uz sice klikala ako nova ale neslo kolecko.
Mal som akurat na operacnom stole tu G903. Je dobre odstiknut tie dlhe pretrcajuce nozicky na co zarovnejsie s PCB. Potom natavit ten cin co tam je a pridat k nemu "bunzu" vlastneho cinu, nech to ziska tepelnu kapacitu a ostane dlhsie tekute. Potom dany spot ostal tekuty aj dobre 3sekundy po odtiahnuti pajkovacky, rychlo som roztopil vsetky 3 a dalo sa to pekne vytiahnut.

Najskor som to skusal s odsavacim pasikom, ale mal som slabu pajkovacku, odpalilo to pcb cesticku a musel som ju nahradit drotikom :D

Pripadne to este ide dat na primitiva, strihnut povodny switch na 3casti(je dost krechky, vpodstate ho staci stlacit stikackami a cely sa rozleti) a odpajkovat kazdu nozicku samostatne.

Ale inak uz len rozobrat ju je porod, tusim 27srubiek som naratal, v 4priehradkach, baterku nahrievat a odlepit, konektory, vsetko do seba nejakym sposobom zapada... Vazne by som skor rozobral iphone jak hento tu.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa stiv »

Ale ma to aj pozitivnu stranku, D2F-01 je slusna nahrada. Znie to este lepsie, prijemnejsie, presnejsie. :)

A nemusim vyhadzovat funkcnu a nevybyvanu mys, ale rozoberat a pajkovat by som to nechcel. :-D

Tento koment sedi:
I highly recommend replacing the switches with either the Omron D2F-01 or D2F-01-F. The D2F-01 has a higher actuation force which provides a more tactile and satisfying click than the original switch; personally this is what I’m using. The D2F-01-F has the same actuation force as the original if that’s what you prefer. The reason you’d want either of these switches is because both are Japanese Omron switches which are considered higher quality and more reliable than the original Chinese Omron switch (D2FC-F-7N)
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa stiv »

MX master 3S for mac teda klika uplne inac, nie ticho a kolecko ma nejake polamane oproti druhej 3S co tu mam. QC na tejto "najlepsej office mysi" ako na tesle. Hlavne ze stoji 120€.

Preslo mi rukami asi 9 kusov (vacsina za plnu cenu) a par sa spravalo dost cudne. :rolleyes:
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa Miso122 »

moja ma tiez nejake dojekazene koliesko, nech si ju zoberu v alze naspat
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Nahodou ste niekde nevideli Kensington SlimBlade Pro? Myslim SK/CZ eshopy a s RRP cenovkou..
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa stiv »

Nejake skusenosti? Rozmyslal som ze by som vzal k macu do kanclu (dongle v monitore). Prenasat sa nebude. Vyzera ako fajn mys.

https://www.logitechg.com/en-us/product ... 06169.html
https://alza.sk/logitech-g502x-plus-white-d7339680.htm
.
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 429
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa pala »

Tieto Logi mysky sa mi vzdy vyklikali casom. Lavy button zacal pri kazdej robit dvojklik skor ci neskor. Pritom su to velmi dobre mysky.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa stiv »

S tym pocitam, dam to niekomu spravit o 2 roky ako na G903. :D

Skor ta guma pod palcom ma odradza lebo vieme ake su pogumovane mysi a ako rychlo sa to nici.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Otázka je, že čakáš od takej myšky. 123€ v akcii je už (za mňa predražená) nemalá suma za pár extra tlačidiel ale stále 106g váhy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa stiv »

Cakam ze bude mat podobny feelink ako G903. Bude kvalitne vyrobena, mat nizku odozvu, prijemne klikat a kolecko bude fungovat bez nejakych vad/pazvukov. Tlacidla mi stacia tie "bezne" zvysne transformers nemusim. Cena nejak nehra uplne rolu ale 200e nedam.

Tvarovo mi aj celkom vyhovovala a + je, ze nema kovove koleso ako to mala povodna G502 (tu som tiez niekedy mal).

Co sa tyka vahy, tak 100vka je v pohode a ruku mam dost velku takze ziadne G305 neradit. :D
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

krpatemu som bacil do ruky MX Master 3 na gejmenie. Najprv prskal ale po tyzdni mu ju uz bez boja nezoberes. Minecraft, Fortnite, taketo blbiny 13 rocnych. Tusim stoji len stovku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

My sme na strednej hrali CS1.6 na touchpadoch a kazdy sa zabaval.

Ta mx3 bude len o trosku lepsia :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stiv napísal: Št 09. Nov, 2023, 20:40 Cakam ze bude mat podobny feelink ako G903. Bude kvalitne vyrobena, mat nizku odozvu, prijemne klikat a kolecko bude fungovat bez nejakych vad/pazvukov. Tlacidla mi stacia tie "bezne" zvysne transformers nemusim. Cena nejak nehra uplne rolu ale 200e nedam.

Tvarovo mi aj celkom vyhovovala a + je, ze nema kovove koleso ako to mala povodna G502 (tu som tiez niekedy mal).

Co sa tyka vahy, tak 100vka je v pohode a ruku mam dost velku takze ziadne G305 neradit. :D
G305 by som určite neradil. Ja som jednu kupoval do rodiny a ja by som radšej ani nechcel myšku ako G305. Pre mňa otrasná a nezgrabná. Ja som človek, ktorý vie pracovať ako s ľahkými symetrickými myškami, tak aj väčšími kúskami ako aktuálne Razer Naga V2 Pro ale tá G305 má tvar, ktorý moje ruky proste nevedia stráviť. Priznám sa ale, že ja som človek, ktorý by hodil tyku aj z MX Master 3, ktorá sa všade ospevuje - pomerne priveľká, priťažká, nezgrabná. Príde mi ako príklad myšky, ktorá sa má používať na minimálne 1600DPI bez zdvíhania.

Podľa môjho názoru naozaj kvalitne vyrobené nie je nič, na každej myške človek nájde neduhy a Logitech nie je známkou kvality. Všetko, čo som mal, sa aspoň raz pokazilo a reklamovalo, vrátane G Pro X Superlight - tá ma k tomu aj klasicky hlučné koliesko.

Nemám referenciu pre všetko ale možno ako inšpiráciu, na čo kuknúť trošku viac:
https://www.alza.sk/razer-deathadder-v2 ... 834808.htm - overený tvar, žiadne gumičky - tipujem to na 3 reklamácie počas 2 rokov :laugh: ale táto staršia verzia stále trošku ťažšia
https://www.alza.sk/corsair-sabre-rgb-p ... 859058.htm - vyzerá byť pohodková, nijako vyčačkaná, pomerne ľahká bez dier; nemám informáciu k tomu ako je hlučné koliesko
https://www.alza.sk/asus-rog-keris-wire ... 674436.htm
https://www.alza.sk/asus-rog-gladius-ii ... 646425.htm
https://www.alza.sk/glorious-model-o-wi ... 235927.htm - spomínam len preto, že táto má asi najtichšie koliesko, ktoré som kedy mal na myške.
Minimálne všetky tieto majú už aj tak dokonalý alebo skoro dokonalý senzor a rýchly bezdrát.

Mám proste pocit, že sa dá naozaj toho vybrať plno a za polovicu ako tá vyčačkaná G502. Kukol by som, či Rocket Jump Ninja nerobil rečky, lebo ak áno, tak on aj zachytí prípadné pazvuky kvôli zlej konštrukcii, zvuky všetkých tlačidiel a aj kolieska.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2817
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa Mumaq »

Ja poslednych 10 rokov kupujem len Roccat mysky... vyhovuje mi ten ich easyclick system, kde mate tlacidlo pod palcom nakonfigurovane na zapnutie sekundarneho modu a tym padom prepinam pesnicky, zvysujem-znizujem hlas, pauzujem video... Mal som Roccat Kone, potom som kupil Roccak Kone+, Potom Roccat Aimo a tie boli vsetky kablove.
Momentalne som kupil Roccat Kone Air i napriek tomu, ze poslednu Aimo som nemal ani rok a to, ze je bezkablova... AKO SOM MOHOL BYT CELE ROKY TAK SLEPY?
Ved to je ne nezaplatenie. Vdaka bohu mali v datarte akciu z 90->50€ tak som nerozmyslal ani den a kupil som si ju... BTW vsetky maju rovnaky tvar.
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Myši - novinky a všeobecná diskusia - herné, produktívne, ergonomické atď.

Príspevok od používateľa stiv »

G502 X Plus (a samozrejme G440) uz fici. Zatial ziaden problem a uvidime neskor. Vydrz cca 130 hodin hybania bez svetla a s 1000hz. Bojim sa trochu pogumovania kedze v minulosti nedopadlo prave najlepsie.

Az ked dlhsie clovek pouziva MX Master 3S tak zisti, aka zla mys to je. Hned clovek nema pocit, ze ma 40hz. :D

Nevyhoda je dongle ale mam ho v monitore takze nezajem.. a prenasat ju nebudem.
.

Návrat na "Hardware všeobecne"