Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5410
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Skus 10x zabrzdit ako som povedal, alebo(alebo 1-2x z 200+)...

Takto sa da velmi dobre dohovorit zanedbanym brzdam, ked to robis s citom tak aj zrovnas krive kotuce(kym nie su krive extremne)


Dacia ked niekedy 2-3tyzdne stala a zacala buchat tak som dal plyn na podlahu a lavou nohou 200-300m vkuse brzdil(pocas pridavania plynu), nechal ich vychladnut pomalou jazdou a dobre bolo.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

No dnes som absolvoval jazdu v novom tiguane 1,5 eTSI .... hmm a jak by som to povedal vsetko super len ten motor fakt ked sa to nalozi to nepojde pocitovo to bolo horsie ako kia co mam a som celkovo taky vseliaky .... tak som dnes zbehol do Toyoty.....RAV4 vybava Selection 4x4 163kW hybrid + JBL paket a s cenou som niekde na 41 600 v pondelok sa pojdem previest a uvidime ako buide na tom CVT prevodovka... na druhej strane bol ten interier tiguanu krajsi uhladenejsi ravka aspon co som si dalo do auta v showroome pôsobila stiesnenejšim dojmom....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5410
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja by som sa nebal ze to nalozene nepojde, maximalne to bude chciet o nieco vyssie otacky(4000rpm a tak).

Aspon ked mam vychadzat zo skusenosti s 1.4TSI v tourane a 1.5eTSI v octe mk4.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Takto nie ze by to bolo uplne mrtve ale bolo to take nijake aj ked motor bol surovy mozno ked ked si sadne to bude lepsie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ale.nemal.si tam.nastaveny eco.mode? To si to auto dado.nastavuje eco vsade kde moze
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Tak si kup 142kw alebo pockaj na silnejsie tsi. . .
.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Sipnejsie TSI bude 150kW avsak v tej vybavovej triede na aku mal budget bude objednatelne az na konci roka s odhadovanou dobou dodania 4-6 mesiacov co je fakticky o rok a je velmi otazne ci bude nakoniec aktualna cennikova cena dodrzana alebo pojde cena hore .... 140kW nafta je tiez az od vybavy elegance co je oproti vybave limited skok skoro 10tis + co je tiez mimo rozpočet
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4505
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Da sa nejako zisti aky stary je TMPS senzor? Toyota:

https://quickshare.samsungcloud.com/nAV3cg4UXbtN
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Realne sa neda. Zo senzora vycitas len jeho ID, aktualny stav tlaku, teplotu a stav baterie, ktory by sa velmi teoreticky dal pouzit na fundovany odhad, aky stary je senzor, keby ti senzory hlasili presne percenta a nie len "OK" ako stav baterky.

Jediny priamy indikator by bol, ak by vyrobca vyrazil nieco na telo senzora (nieco na styl datumu na pneu). Pripadne take tie hodinky (cifernik so sipkou). Samozrejme nepocitam moznost, ze priamo v Toyote asi budu mat presny zaznam, kedy a kde sa senzor s tymto seriovym cislom vyrobil, kolko bol v sklade, kam sa namontoval a tak. Asi k niecomu takemuto nemame pristup.

Takze len nepriame ukazatele ako "v akych rokoch sa predavali senzory s tymto P/N", "ak su na aute od vyroby, je predpoklad, ze ich v danom roku aj vyrobili" a podobne veci.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4505
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

No vec sa ma tak...
- kupil som "nove" disky z RAV4 ( na moj Avensis) s tymito original senzormi, rv. je odhadom asi okolo roku 2015.
- mam svoje zimne obute kolesa, co by som nerad vyzuval 2018
- mam svoje letne kolesa, co by som tiez nerad vyzuval 2018.
- najazd na tych mojich kolesach/senzoroch origo toyota je dokopy 65k

Potrebujem si teraz co najrozumnejsie vyskladat nove kolesa na tych novych diskoch z RAV s celorockami, cize odhadom na 5r, tak aby mi senzort fungovali a vydrzali co najdlhsie. Rozmyslam, ci vzhladom na vek uz nie je lepsie rovno kupit nove senzory a ci tie z RAV budu fungovat bez nejakeho dalsieho programovania ( ked teraz menim sadu kolies, tak si to len prepnem v aute, ze nova sada)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

No, tazko povedat. Aj stare senzory (prvotne generacie) by mali vydrzat 9-10 rokov. To je od roku 2015 uz tak celkom na hrane a od 2018 vlastne tiez. Ja by som kupil nove senzory pre dobry pocit, ale je dost mozne, ze tieto novsie generacie vydrzia viac a zbytocne to budes kupovat. V podstate mozes pouzit aj tie stare, min. par rokov by mali vydrzat a ked nahodou nejaky odide, tak na to jedno koleso kupis novy a prezujes ho.

Netusim, ako sa pohybuju Toyotacke TPMS senzory, ci je dobre kupit original, nahradu alebo co a kolko stoja, ale ja mam dobru skusenost s Alligator Sens.it One (bral som tieto). V mojom pripade som potreboval americkych 315 MHz. Akurat pozeram, ze podrazeli. V roku 2022 som za styri s programovanim aj postou dal 160,-€. Ale inak s TPMS pohodka - mam doma citacku/aktivator na senzory pre rozumne auta, ktorym staci po jednom aktivovat nove TPMS senzory a oni si ich ulozia a aj vseobecnu diagnostiku pre menej rozumne auta, ktorym treba nove ID natvrdo zapisat do RJ. Jeep je najrozumnejsi, tam sa treba s novymi senzormi povozit par kilometrov a on vie, ktory senzor je na ktorom kolese (ma 4 radiove prijimace) a sam si to zapise a nedrzkuje. Takze ked to zvladnem ja doma, musi to za par eur zvladnut aj niekto u vas na vychode.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Nahodou neviete co su tieto hlasky z protokolu stk? Vravli ze pohodicka a toto prave pozeram na papiery ci mozem ignore?dikicko
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4505
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

No namerane hodnoty... ked su v norme neriesis.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Normalne zasnem nad tými olejmi co sa aktualne pouzivaju uz nestaci 0W20 dajme 0W16 zachvilu budeme do motorov liat jarovu vodu
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ked moze mat 0w20 cayenne.. :D


Toto je lepsie https://www.motul.com/sk/sk/products/hybrid-0w8
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"