Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

No je rozdiel, ci sa bavime o zarucnom alebo pozarucnom servise a nakladoch.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obe je u VAG na ovela vyssej urovni.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ked sa bavime o japoncoch, tak honda, lex a toyota ma servisnu siet na akceptovatelnej urovni. Subaru, suzuki nemaju ani online servisnu historiu vozidla :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2864
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

o Toyote som pocul tiez niekolko velmi veselych prihod, takze ich by som prirovnal k bratom od Mazdy, urcite chodia na rovnake skolenia, skolenia typu - nie, nie to sa neda, nie to my nevieme, nie to nekryje zaruka etc
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

vsetko zalezi od serivusu. Akoze ja som mal pozitivnu skusenost ci s Hondou alebo Toyota servisom. Do ofiko servisom chodim ale pramalo. Uz roky fungujem tak, ze si najdem niekho v okoli, kto robi japonce, idealne pozna moju znacku. Vyzna sa v tych motoroch, podvozku atd.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Vopred upozorňujem - toto bude dlhšie čítanie.

Ešte začiatkom decembra 2023 som písal o "skončení opravy" mojej 130i po nehode v autorizovanom servise. Keby som ja len vedel, koľko času a nervov ma to ešte bude stáť.

Pre tých čo už zabudli, rýchle zhrnutie: nacúvala do mňa suseda v garáži. Prasknutý predný nárazník, zlomené svetlo, nejaké držiaky a drobnosti okolo. Celý príbeh tu viewtopic.php?p=1610169&hilit=130i#p1610169

Obrázok

Prvá návšteva autoterorizovaného servisu

Po "opravení" sa mi auto vrátilo s viacerými problémami:
1. Nefunkčné ostrekovače svetiel (na faktúre pre poisťovňu nové diely) - po ostreknutí svetiel zostali vo vysunutej polohe
2. Nové svetlo je iné, ako pôvodné (predfacelift vs facelift), čo bol zo začiatku iba kozmetický problém (absencia DRL, iná svietivosť angel eyes).
3. Po piatich týždňoch od odovzdania, počas ktorých auto stálo v inom servise (to je ďalší dlhý príbeh, motorový olej sa pretláčal do chladiaceho okruhu) na novom svetle úplne prestal svietiť xenón.

Pani zo servisu, ktorá riešila celú opravu sľúbila nápravu a "zistenie dodatočných informácií od kolegu", ale toho asi išla hľadať na bicykli do Austrálie, keďže doteraz sa neozvala. Mne už dochádzali nervy, tak som podal sťažnosť vedúcemu servisu, ktorý to začal riešiť.

Obrázok

Druhá návšteva autoterorizovaného servisu

S autom som za prítomnosti vedúceho celého servisu prišiel na obhliadku, kde sme si spolu prešli všetky nájdené nedostatky. Ohľadom nefunkčných ostrekovačov sľúbili opravu na ich náklady. Nefunkčné svetlo čakala diagnostika, keďže nebolo na prvý pohľad zrejmé, kde je problém.

Zároveň mi bolo vysvetlený dôvod, prečo použili predfacelift svetlo, aj keď na aute bolo v čase nehody namontované facelift. Interné predpisy, dodržiavanie noriem, licencia autorizovaného servisu a už ani neviem čo ešte im zakazujú montovať na autá iné diely, aké tam podľa výrobcu patria. Podľa správnosti ho v takomto stave ani nemali prijať na servis a po úvodnej obhliadke malo prísť k odmietnutiu zákazky, čo sa nestalo.

Tretia návšteva autoterorizovaného servisu

3 týždne po obhliadke som dostal termín na opravu. Ostrekovače svetiel opravili na ich náklady ako sľúbili. Nikdy som sa nedopátral čo opravovali/menili, ale fungujú bezproblémov.

Diagnostika nefunkčného svetla ale už nebola s podobne dobrým výsledkom. Prestalo svietiť z dôvodu rozdielneho ľavého/pravého svetla, bije sa kódovanie v riadiacej jednotke. Keby ju prekódovali na nové svetlo, zase by po čase prestalo svietiť staré na pravej strane. Nevedia to opraviť bez výmeny svetla, musia byť obidve rovnaké (buď obidve predfacelift, alebo facelift). Takúto opravu už na svoje náklady odmietli uskutočniť, aj po argumentácii že je to ich chyba a mali si poriadne skontrolovať diely čo dali dole z auta.

Po spoločnej diskusii s vedúcim servisu sme sa "dohodli". Predaju mi druhé nové svetlo za ich nákupnú cenu a robota (výmena svetla, kódovanie riadiacej jednotky) bude na ich náklady. Mohol som si aj doviezť použité svetlo, ale cenovo už lepšie vychádzalo mať 2 rovnaké nové svetlá. Bežná predajná cena svetla bez riadiacej jednotky je 950€ s DPH, dostal som ho za 598€.

Obrázok

Štvrtá návšteva autoterorizovaného servisu

Svetlo sa po dohode objednalo a auto išlo znova do servisu. Pri montáži svetla ešte našli poškodenie riadiacej jednotky pre xenón, vraj zhorela z dôvodu rôznych typov svetiel na aute. Našťastie ju vyreklamovali za nový kus bez doplatku. Svetlo vymenili, pri prevzatí všetko fungovalo správne.

Po ceste domov sa mi palubovka rozsvietila ako vianočný stromček. Porucha trakčnej kontroly, brzdového asistenta, systému na kontrolu tlaku pneu, senzora natočenia volantu. Proste nádhera. Volám do servisu, kde to auto mali pár hodín dozadu rozobraté, dostal som len vyhýbavú odpoveď "My sme s tým nič nerobili, kódovala sa len riadiaca jednotka svetiel. To s tým nemá vôbec nič spoločné".

S autom som teda išiel k môjmu mechanikovi (https://www.instagram.com/_v8_v8_v8_), či je to naozaj tak a je to len ďalšia blbá zhoda náhod. Tu ma čakalo ďalšie prekvapenie, keďže objavili poškodenú kapotu, čo som si pri preberaní auta nevšimol. Šikovný zamestnanec autorizovaného servisu zabudol xenónovú výbojku na kryte motora a zabuchol kapotu. Preliačina na kapote, rozbité sklo v motorovom priestore, ani sa to nesnažili upratať.

Zo systému auta taktiež zmizli všetky dokódované veci (pípanke pásov, zmena správania štartovacieho tlačidla, rýchlosť na digitálnom displeji), takže určite sa chytali viacerých systémov, nie len svetiel. Okamžitý telefonát do servisu so všetkými zisteniami, znova sľúbili opravu na ich náklady - prelakovanie kapoty a diagnostiku SW.

Video - https://i.imgur.com/ZzSXTb4.mp4

Obrázok

Obrázok

Piata návšteva autoterorizovaného servisu

Pár týždňov sa čakalo na voľný termín v lakovni, ale dodržali slovo a auto išlo zas a znova do servisu. Prvé lakovanie kapoty neúspešné, zle naniesli tmel a vyzeralo to otrasne. Pomaranč a bublinky po celej kapote. Druhý pokus už na tom bol lepšie, podľa ich slov opravené bez jedinej chybičky. Vianočný stromček sa taktiež podarilo vyriešiť, flashli nový software pre všetky riadiace jednotky v aute.

Pri prevzatí som na kapote objavil hlboké škrabance... Podľa záznamu z autokamery poslali auto pár hodín po druhom lakovaní kapoty do kefovej autoumyvárky, hotoví odborníci. Na pohľad bol ale len poškodený priehľadný lak, takže by to malo ísť zaleštiť. Bol piatok večer, takže to nevedeli opraviť okamžite, dostal som ďalší termín o 1.5 týždňa. Ubezpečili ma, že tentokrát na počkanie.

Obrázok

Šiesta návšteva autoterorizovaného servisu

Po príjazde a ohlásení na recepcii som dostal informáciu "zavoláme vám, keď to bude hotové". O sľúbenom vybavení na počkanie zozačiatku nikto nevedel, ale nakoniec za cca 1.5 hodiny preleštili kapotu a auto mi vrátili so slovami "Máte to preleštené, dúfam že sa už neuvidíme". Ako keby bola moja vina, že tu som už šiesty krát na opravu jednej nehody. Po dôkladnej prehliadke som auto prevzal, tentokrát sa už nevyskytli žiadne nedostatky.

Už je to snáď celé vyriešené, tak môžem zverejniť názov tohto "odborného" autorizovaného servisu - BMW Group M Bratislava. Ich slogan na webe "Najlepšie pre najlepších" je asi len pokus o vtip, ja si skúsenosti s najlepším servisom predstavujem úplne ináč. Nechápem, ako je možné že servis s takouto "kvalitou" práce este neskrachoval, alebo aspoň neprišiel o licenciu autorizovaného strediska.

Podtrženo, sečteno, poisťovňa za túto srandu vyplatila dokopy takmer 6.500€ (4.3k oprava pre Group M, 2.2k za náhradnú mobilita pre ProAssist - Škoda Scala na 3 mesiace). Plus 600€ z môjho vlastného vrecka za nové svetlo, asi 100€ za taxíky do servisu a ktoviekoľko na svojich chybách prerobil samotný servis. Nehoda sa stala na konci augusta 2023, takže časovo niečo málo pod 8 mesiacov riešenia.

Ako by povedal klasik
Obrázok
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5635
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Mnamka.

Hod im toto v celom zneni do google reviews, este ti odpisu ako to je tvoja chyba. Moja skusenost ze nekvalitne a pomaly reagujuce firmy na 1* (alebo mozno aj 2 u teba?) reaguju raketovo, lebo dnes su pre nich recenzie hlavnym odznakom.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

No a to vezmi ze barzjake BMW dnes stoji okolo 100vecky a servisuju to nejaky lempli... Ako vsetko este ako tak pochopim ale poskodit zakaznikovy kapotu a nechat ho s tym odist, nasledne poslat cerstvu lakovacku cez kefy...no brutal :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

tiez by som to bral po tu kapotu, ale to uz je fakt sila. A cerstvo nalakovane auto dat na kefu, bez komentara
NB: Asus ROG Strix G16
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Hold uroven autorizovanych servisov je aj taka podobne som dopadol s pracovnym rangerom kde prasklo celne sklo vsak auto v zaruke tak sa ide do autorizovaneho servisu vsak havarijna poistka je prvy pruser ze oni nemaju ziadnu zmluvu a poistovnami oprava necelych 1800e a teraz dali moznosti bud si auto nechaju kym poistovna neuzna kryci list alebo si to vyplatime a mi si budeme naháňať poistovnu....
Druhy bonus bol ked som prišiel prevziat auto vnutry bordel cele zaprasene interier zle poskladany, tmelu tolko cez trcal do interieru a prelicka pri vyrezavani stareho skla zarezali do stropnice a kusok odrezali ten kusok tam nadrzovku nechali ......samozrejme ze hned isla reklamacia a auto tam stravilo dalsi tyzden kym to dali dokopy .... No prva a posledna navsteva toho servisu dalsie veci si radaej zajdem 30km do vedlajsieho mesta
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

No na zapade si viem rpedstavit ze mechanik viac zarobi inde ale taky vranov co mam odskusany viac rkat ta super servis
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Len kto tam pojde robit a vsade je to rovnake. Pri prezuvani mi dolamali patky na pneu a kupili novu sadu.. sice sa to nikdy nestalo ani v garazi, ale co uz. :D
.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Ja som sa za moj zivot uz naucil, ze Slovensko je krajina fuserov a tomu prisposobujem aj moju ochotu zaplatit za nieco. Je jedno, ci sa jedna o autoservis, obkladaca, stolara alebo co. Samozrejme sa najdu aj kvalitni ludia, ale ked hladam v neznamom terene, tak mam daleko vacsiu sancu narazit na fusera, nez v nejakej normalnej krajine. Mnohokrat za moj zivot som si odskusal, ze ked zaplatim viac, tak vysledok je rovnako zly len drahsi. Pribeh s predrazenym autoservisom je presne takato ukazka. Vypytaju neskutocne peniaze za normohodinu, predaju mi svetlo so skoro 100% marzou a aj tak na tom aute bude pracovat nejaky bezny slovensky fuser a babrak, ktoremu je vlastne jedno ako to urobi. Za to ja nemienim platit a radsej si dam relax a psychohygienu, zvalim sa k autu, zamazem od oleja, vazeliny, silikonu a grafitovej pasty, ale budem vediet, co mam ako urobene a ze to mam urobene dobre. Vo vacsine pripadov dokonca podstatne lepsie a lacnejsie nez v autorizaku.

Dalsia vec je, ze BMW, boha. Nejde svetlo, lebo druhe je novsie. Nepojde novsie, lebo prve je starsie. Riadiaca jednotka nevie zhltnut take a onake svetlo (pritom tam nevidim absolutne ziadny elektricky problem v tomto, len nejaku BMW zmrdovinu), riadiaca jednotka nielen ze nevie zhltnut rozne svetla, ale este sa aj odpali radsej. Flashback do mojich BMW cias... tu uplakany senzor, tam nejaky false positive warning, hentam cosi vybija bateriu, furt nieco. Som si uz odvykol od takych aut.
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 600
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ajri »

Katalyzátor (s výfuk. zvodmi) BOSAL 090562, stav po 60000km/rok aj pol. Praskajú všetky zvary, tento je asi najhorší. Čo s tým, dať to prevariť, alebo kúpiť nový od inej značky? Dočasne som to vyspravil s pastou na opravu výfukov, no o dva mesiace idem na roadtrip - čierna hora, albánsko, tak to chcem mať spravené.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Heatman »

To asi bude praskat furt, daj to zavarit a ked je nato miesto tak nech tam privari aj nejaky profil na vystuhu.
Ale hladaj niekoho aby to zavaril TIG metodou.
A ta pasta ti tam zachvylu opada.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"