Telekom DSL - info, novinky, problémy

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Telekom DSL - info, novinky, problémy

Príspevok od používateľa zodiaq »

Narazam na dalsie problemy.
Na starom ZTE som vedel pozriet aj ine parametre linky to sa k tomu neviem dostať.

Kód: Vybrať všetko

Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 58321/120142 kbps 
Jedna vec ledky na tomto novom routri az prilis svietia, na starom sa dali vypnut. Je to pod TV cize dost otravne.
Prepojeny mam router ASUS RT-AC65P a zacalo mi odpajat pc z LAN.... Kabel pripojeny ledky blikaju, vo windowse je ziadny pristup na internet....
To sa mi doteraz nikdy nestalo. Wifi riesim cez Asus, ta funguje, TV cez lan funguje ale PC nie :/ skusil som aj iny kabel iny port.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Stanec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 04. Dec, 2022, 00:53

Re: Telekom DSL - info, novinky, problémy

Príspevok od používateľa Stanec »

Caute aj ja som si vsimol ze telekom potichu vydal novy firmware update na ZTE Speedport entry 2 trochu som to citil aj na linke prilozim vam aj fotky z linky pretoze aj mne dosiel email ze po 5 rokoch ci kolko som mal tu sracku doma tak ze mozem poziadat o druhy router sice ho mam iba ako modem takze wifi mi je zbytocna kedze wifi riesim cez Archer AX73 ale poslali mi teda Sercom a vidim ze po nahodeni sercomu mam omnoho lepsie hodnoty na linke... teda skoro dvojnasobne a co sa tyka toho FW u ZTE tak boli trochu lepsie po update hodnoty linky, ono dlhe mesiace vlastne aj vyse roka sa usilujem aby mi nastavovali rovnaku rychlost ako ma sused vedla... pre porovnanie viete si vyhladat adresu Blažovce 45 to som ja a sused je 46 tak ja mam 50mb/s set a sused ma moznost zobrat 90mb/s vzdialenost od ustredne je tak 1km cca https://ctrlv.sk/qzNq https://ctrlv.sk/4sb3 a este by som sa chcel spytat kolko by som mohol mat rychlost ked mi zdvihlo snr s tym sercomom a vismol som si ze na ZTE som mal profil annex K a tu je annex B inak hore zo strechy mam namotany kabel v koliesku uz niekolko rokov netusim kolko je ho tam ale dost rezerva tak neviem ci myslite ze keby to odrezem a spravim si priamo kabel ze by to pomohlo ze by sa zmensilo rusenie?
Naposledy upravil/-a Stanec v Ne 04. Dec, 2022, 01:07, upravené celkom 1 krát.
Razon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 31. Máj, 2023, 22:30

Re: Telekom DSL - info, novinky, problémy

Príspevok od používateľa Razon »

Zdravím, dnes som k novému VDSL internetu dostal router ZTE Entry 2i nastavený v bridge mode, pretože chcem používať môj ASUS AX3000 na všetky nastavenia.

Problém je, že po prepojení s ASUSsom (LAN1 v ZTE, WAN v Asus), a nastavení PPPOE nefunguje internet.

Linka je aktívna, ukazuje aj rýchlosť linky (v ZTE), cez ten chatbot to skontrolovali tiež a písali že problém je s nastavením môjho routra.

Niekde som videl spomínať VLAN ID, treba niečo takéto riešiť? Či stačí meno a heslo pre PPPOE?
Naposledy upravil/-a Razon v St 31. Máj, 2023, 22:35, upravené celkom 1 krát.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1285
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Telekom DSL - info, novinky, problémy

Príspevok od používateľa 4040 »

Asus má aktuálny firmware.
Razon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 31. Máj, 2023, 22:30

Re: Telekom DSL - info, novinky, problémy

Príspevok od používateľa Razon »

Áno firmware je aktualizovaný. Doteraz som fungoval na LTE internete kde anténa bola zároveň aj router/modem a môj router bral automaticky IP adresu
Kiryu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 09. Sep, 2020, 02:19

Re: Telekom DSL - info, novinky, problémy

Príspevok od používateľa Kiryu »

Platíš za ten ZTE router 0,49€ mesačne?

Návrat na "Siete"