Roboticky vysavac max 400€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2232
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa _Mato_ »

loleqboleq napísal: St 25. Okt, 2023, 22:56 Teraz som si uvedomil jednu vec, ktorá mi tiež veľmi nedáva zmysle ani pri X10+...vie to umývať mopy - kde tá špina potom ide? V infografikách nevidím žiadnu formu nádržky na špinavú nádobu. To isté si všímam, že ani Dreame L10S Ultra nepopisujú na webe.
Na mojom Dreame L20 Ultra su v dokovacej stanici 2 nadoby na vodu. Vacsia na cistu, mensia na spinavu. Vysavac ma tiez moznost priebezneho cistenia mopov pocas umyvania podlahy, takze nerozotiera nazbieranu spinu. Dokovacia stanica vsak umoznuje pripojenie na vodu a odpad, takze uzivatel nemusi riesit ani dolievanie/vylievanie vody.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa LordKJ »

a je to napojenie na vodu a odpad povolene v europe?
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2232
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Myslim, ze zatial nie, minimalne nie oficialne (viem, ze v minulosti sa dali nedostupne funkcie "odomknut" vyberom inej krajiny). Co som videl, tak sa zatial iba postupne spusta predaj instalacnej sady.
Ja osobne som vysavac nekupoval pre tuto funkcionalitu, nakolko nadoby na vodu su "slusne vedra" a vydrzia tak aj tyzden kazdodenneho intenzivneho umyvania (u mna 81m2 plochy).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8561
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa shiro »

Zena zacala ze chce robovysavac. Nikde som ale nenasiel, ci vie nejaky robovysavac dobre povysavat aj nahodne roztrusene kusocky kockolitu, co vynesie macka z macacieho hajzlika? Pouzivame Kato alebo Zverlit, tie hrubsie. Nie tie jemne, co su takmer ako piesok.
Zatial jedine, co to vedelo dobre vysat bol klasicky vysavac. Bateriove tycove sme mali dva a raz to dobre vezmu, raz nie.

Do 400e, byt 65m2, dlazba v chodbe a kuchyni, plavacky v izbach. Prahy su take tie klasicke nizke prechodove polgulate listy.

Pozeram zatial po Roborock Q7 max.
- aky je najlepsi sposob navigacie? Tipujem Lidar ci Laser?
- Appku na ovladanie maju asi vsetky vysavace, kde vidim co ma zmapovane. Co som zatial cital tak Roborocky s Lidarom to vraj maju vychytane.
- oplati sa dokovacka? Tak ci tak treba vyprazdnovat bud vysavac alebo dokovacku. Nemam problem vyprazdnit vysavac po kazdom vysavani, alebo ho zavesit na nabijanie. Pripadne, vydrzi vysavac 2-3 vysavania, kym sa naplni? Pocitam ze je bezna vec, ze vysavac da vediet pipanim alebo v appke ze treba nabit, vyprazdnit a pod.
- mopovanie nutne netreba, ale ak ma, potesi

Vyhovuje ten Roborock Q7 alebo mate ine tipy? Dikes.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa bepetko »

ku tomu "kockolitu" inymi slovami podstielka tak s5 max ho pekne povysaval avsak treba mysliet na to, ze ostava po nom prach cize je najlepsie to aj pretriet mopom.
na takyto jemny prach su aj tie klasicke mopy ako stvorene...
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Pán L
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2011, 09:43

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa Pán L »

Seruste, nechce sa mi zakladat nove vlakno, tak sa spytam tu... Co je momentalne najlepsi robot v cene okolo 800e? Zaujal ma Roborock Q Revo. Vysavalo by to cca 130m2 plavacky.
MB: ROG Strix B650E-F Gaming CPU: AMD 7950X3D RAM:Kingston FURY 32 DDR5 6 000
GPU:Asus 4090 TUF Cooler: Arctic Liquid Freezer II 360 Case: Fractal Meshify 2 RGB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Neviem ako ostatní ale zatiaľ som nejako neregistroval nejaké hĺbkové porovnávačky týchto novodobých AiO robotkov, ktorí povysávajú, majú rotujúce mopy a stanice, kde sa napustia, vypustia, vyčistia a aj osušia. Takže či Xiaomi X10+, Dreame L10S Ultra alebo tento Roborock Q Revo, všetky sú fičúrkami na podobnej úrovni, tak najdôležitejšia je cena. Myslím, že aj z hľadiska nejakej tej ich "inteligencie" budú na tom podobne, aj keď určite by niekto argumentoval, že Roborock majú lepšiu povesť, no ja som videl dobré slová ako na Dreame, tak aj predtým ako Xiaomi vydali X10+, tak že aj tie ich lacnejšie Mi modely boli viac než decentné. Niekde som videl aj info, že ako Dreame, tak Roborock patria niekde v reťazi pod Xiaomi, takže to by aj podporovalo tie rôzne čiastkové informácie tu a tam. Ešte môže zavážiť navigácia - L10S Ultra má aj kameru.

Edit: Ja by som osobne bral Dreame L10S Ultra. Až mi oči vypadli, keď som uvidel, že je v BF zľave na Alze za 740€. Tento kúsok má špeci fičúrku a to že má extra nádobku pre saponát, čo nikto iný nemá (vraj si na to zožidili aj patent, tak...).
https://www.alza.sk/dreamerbot-l10s-ultra-d7554105.htm

Edit2: Ešte som mrkol na nejaké rečky a nejaké už sú pre priame porovnanie a Q Revo, ak si odmyslíme kamerku, čo vieme, že môže byť kontroverzná fičúra, o chlp vedie
https://www.youtube.com/watch?v=iPtqfMa7bz4
+ je trošku lepší v mopovej kategórii - vyššie dvíha mopy, nádržka na vodu v robote je vyberateľná (v návode pre L10S som nevidel zmienku o tom ako sa vôbec pristupuje k nádobke), očividne stanica nemá problém so saponátom v nádržke s čistou vodou a vyzerá to, že Q Revo si lepšie umýva mopy.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Ne 12. Nov, 2023, 22:30, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

Roborock neni pod xiaomi, bol len pocas 1. Gen.
Jedine co by som pozrel v testoch je ci nerozhadzuje bocna kefa bordel ked ide stredom izby, a zvysok by mal byt dost podobny co sa ficuriek a vykonu
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2232
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Co som sledoval porovnavacie videa pred nakupom, tak v niektorych prpadoch bol dost zasadny rozdiel v navigacii, respektive schopnosti vyhybat sa prekazkam. Dokonca aj taky Roborock mal v specifickych prpadoch problem s kablami na zemi.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To už je nevyhnutné. Kamera bude mať vždy výhodu (za predpokladu, že má dostatok svetla, aby operovala efektívne).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa stevo891 »

Tiez by som dal do pozornosti pri roborock problem s tmavym, hrubym kobercom kde bud hodi chybu alebo sa len vysavac zasekne, toci dookola.
https://www.reddit.com/r/Roborock/comme ... _solution/
https://support.roborock.com/hc/en-us/a ... rk-carpet-

Neviem ci to je este problem aj pri najnovsich modeloch ale je to strasne otravne. Naviac roborock stale nedovoli vypnut tie cliff senzory aj ked je clovek v byte na jednom podlazi..

Kamera je z mojho pohladu perfektna vec. Hlavne ak ma clovek domace zviera alebo ide na dlhsi cas z domu. Ja velmi casto pouzivam vysavac ako pojazdnu kameru :D .Skotrolujem psa co robi ked som v praci alebo na dovolenke pozriem ci ma niekto nevykradol alebo netecie pracka :D
Naviac ani dostatok svetla nepotrebuje lebo ma infra mod aspon ten moj. NIekedy len tak pozeram first person ako pobehuje a upratuje :D
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

Mne kamera nechyba a ani by som ju moc nechcel :D
Aspon ma vysavac naucil poriadku a nenechavat veci na zemi
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 708
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa |lucas| »

Caute, plánujem kúpiť teraz na Vianoce ako darcek nejaký roboticky vysávač, celkom sa mi pozdáva tento, Xiaomi Robot Vacuum S10+ , čo poviete? Na alze je za 309€, za tu cenu ok? Či nájde sa aj niečo lepšie?

Edit: Tak teda zoberiem ten s10+, otázka možno do budúcna, dala by sa k nemu dokúpiť tá vyprázdňovania stanica? Nenašiel som také info, Diky.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa stevo891 »

neviem sa ozvat k samotnemu vysavacu ale v planeu je za 270Eur
https://www.planeo.sk/xiaomi-robot-vacu ... uum-s10-eu
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa BaM »

Má niekto skúsenosť s vysávaním kobercov?
Máme izby kde je koberec kolmplet v obyvaku jeden vyšší vlas ba v strede. Chodba lino, kuchyňa dlažba.
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG

Návrat na "Nákupná poradňa"