Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Maju ostatne znacky (nie aeg/electrolux) alternativu k hob2hood? (t.j. spustanie digestora na zaklade varnej dosky)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Bosch a Siemens vedia komunikovat so svojimi varnymi doskami. Treba na to zariadenia s internetom (Home Connect) a ide to cez to. Nehovorim, ze kazda jedna varna doska ci digestor, ktora ma Home Connect ma aj komunikaciu navzajom, ale je to mozne. Je to take trochu riesenie obklukou, ale nie zle. Urcite to zvladne viac ako len IR komunikacia Hob2hood (ktora ale funguje spolahlivo a rychlo). Napr. ten digestor v Home Connect bude mat pekne zobrazene progress bary, na kolko uz je zapchaty filter a tak. Po odskusani umyvacky v Home Connect by som chcel vsetky zariadenia tak. Sere ma, ze som kupil drahu Bosch ruru (1400,-€) a nepriplatil si este tych 200,-€, aby mala Home Connect. Vtedy mi to prisli zbytocne vyhodene peniaze.

Miele tiez ma nieco na takuto komunikaciu (Conn@ctivity). Whirlpool myslim, ze nema, ale ma nieco take half-inteligentne, ze ked detekuje vela pary, tak sa spusti. To je ale take celkom meh riesenie, lebo najviac sa tesim z toho, ze zapnem varnu dosku a zapne sa svetlo na digestore. To je funkcia #1.

Ostatne neviem z hlavy, ale tak asi sme pokryli 80% trhu tymto. A pokial si mozem kupit varnu dosku Bosch, Siemens, Miele, AEG, Electrolux, tak nebudem skumat, ci to ma nejake Philco, Faber, Samsung alebo Amica.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1891
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zodiaq »

Jezisko ma priniest chladnicku. Klasika volne stojaca, mrazak dole, 203cm, energy class B a lepsie. Mala by byt biela...

Najdem nieco vyrazne lepsie do 800€? Neviem na co sa zamerat.
https://www.alza.sk/lg-gbp62swnbc-d7709071.htm

Dakujem za tipy
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ja mam teraz samsung a akoze, chladi v pohode.

Zameral by som sa, resp. pri najblizsom kupovani by som si zvazil tieto parametre
- energeticka trieda (casto je rovnaka chladnicka v C vs A rozdiel 200-300E a boh vie ci sa to oplati) .... a az teraz som si vsimol, ze chces A/B tak to mas vyriesene
- 2 okruhy (samostatna chladnicka a mraznicka)
- mnozstvo zasuviek na spodku chladnicky + ako sa vytahuju (toto naozaj, Samsung tam iba posuvas plast po plaste a ide to meh, niektore znacky tam davaju kolieska alebo rozne ine vysuvy co je 12351251x lepsie a prijemnejsie) - toto asi jedine si ohmatat v predajni
- moznost zmeny vysky policiek v chladnicke (napr. samsung ti pride fixne, electrolux ti da moznost nieco dat vyssie, nieco nizsie)
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1891
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zodiaq »

Dakujem za postreh, tie policky v Samsungu som si nevsimol :/, to by mohol byt problem.
Boschku som mal vo vyhlade ale tu som musel vyradit lebo "LowFrost" nesmie byt hned pri dalsej skrinke, musi sa nechat medzera aspon 3-5cm z kazdej strany co nieje mozne u mna. To moze iba "NoFrost" co maju iba ich vyssie serie. Dalej potrebujem vediet prehodit dvere na otvaranie do lavej strany.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

jaj, nofrost samozrejme beriem ako nutnost to mi ani nenapadlo neuvazovat
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja by som neriesil asi nic ine ako samsung pripadne liebherr ak je rozpocet...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

liebherr urcite super, samsung by som az tak zbytocne neospevoval, bosch, electrolux su tiez fajn chladnicky.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

mama ma hisense a ide paradne. za tie love best buy ale aj samsung siel pekne dlhe roky no my radi skusame rozne. mne napr gorenje co mam doma tak divne zpaacha jedlo casom tsky puch chyti
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Electrolux, ked dakto chavali stale napisem, ze horsiu chladnicku som nevidel v novodobej ere. Funguje ano... ale tie zvuky co z nej idu, to je masaker. To sa ludia lakaju jak to praska. Niekto, co pusti toto do vyroby nemoze mat vsetkych pokope.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Dunar »

Takto pukaju rozne chladnicky. To nie je o electroluxe.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne ked.klima teraz robi defrost, kedze kurim, ta tiezm.sem tam pukne riadne ze sa moja manzelka zlakne riadne
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

scream napísal: Ne 17. Dec, 2023, 22:33 Electrolux, ked dakto chavali stale napisem, ze horsiu chladnicku som nevidel v novodobej ere. Funguje ano... ale tie zvuky co z nej idu, to je masaker. To sa ludia lakaju jak to praska. Niekto, co pusti toto do vyroby nemoze mat vsetkych pokope.
co mas presne na mysli?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja mam pocit ze si takto hucia vsetky nofrost chladnicky. Liebherr co je v kuchyni tiez obcas imituje mucanie kravy, obcas zapraska kable vzadu som musel prilepovat stvorcekami na uchyt kablov inak rezonovali o zadok chlanicky.

A to este nevravim ked do mrazaku vlozis trebars cerstvo uloveneho srnca. Vtedy na 1-2dni vypeckuje kompresor na plne otacky co nebude ovela menej ako 50dB.


Druha samsung tiez huci ako krava, obcas huci ako akvarium. A tiez pocut prudenie vzduchu...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

no pozrite samsung ma k tomu aj videa s prikladmi :D
https://www.samsung.com/sk/support/home ... g-vydavat/

Návrat na "Nákupná poradňa"