Novy Camera telefon

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa Chris »

Stastny novy rok

Potrebujem vymenit telefon a priorita je fotak a baterka.
- fotak - je jasne ze to zrkadlovku nenahradi, ale tak urcite sa vela zlepsilo od S9+
- baterka aspon 1.5 dna aby vydrzalo
- ulozisko 256-512GB
- dual sim
- vykon

Kedze clearly winners vychadzaju iphone 13 Pro or Galaxy S21 Ultra, lenze s 512GB storage stoja nezmysel.

Otazne ci ma zmysel riesit OnePlus 9 Pro, alebo Xiaomi Mi 11 Ultra.
Mozno by stal za zvazenie Pixel 6, ale tam je len 128GB storage, co mi pride nezmysel.

Je nejaka alternativa, ktoru som prehliadol ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa red98 »

Iphone 13 Pro Max je na video TOP. Pri fotkach je to uz vyrovnany suboj s Galaxy S21 Ultra. Ak chces nieco lacnejsie, tak sa pozri po starsich vlajkach tychto dvoch znaciek, alebo pockaj na novinky - Xiaomi 12, Oneplus 10 a Galaxy S22. Aky mas rozpocet???
Naposledy upravil/-a red98 v Ne 02. Jan, 2022, 19:17, upravené celkom 1 krát.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2949
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Kúpil som si iPhone 13promax hlavne kvôli fotaku ale oproti 12promax nevidím až taký rozdiel, len cenový..
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 829
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa LeaR »

Ja by som pockal na nove samsungy, xiaomi ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa stiv »

Xajomi su zname dobrymi kamerami a fotakmi.
.
Používateľov profilový obrázok
Mr.Oizo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 01. Apr, 2020, 17:22
Bydlisko: Poprad

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa Mr.Oizo »

vanplas by som zvažoval jedine keby som bezruký a slepý. Mi 11 vyhralo nevyhralo camera blind test u MKBHD-ho. Na 13 Pro som čakal v alze cez mesiac a potom som to pred 2 dňami zrušil. :D Keď nechceš čakať, tak by som skúsil Mi11. Alebo na CES by mal byť predstavený S21FE.

edit : opravené.
Naposledy upravil/-a Mr.Oizo v Ne 02. Jan, 2022, 19:52, upravené celkom 1 krát.
.
FEAR1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 10. Jún, 2021, 23:48

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa FEAR1 »

das link na ten mkbhd blind camera test kde Mi 11 vyhralo?
Používateľov profilový obrázok
Mr.Oizo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 01. Apr, 2020, 17:22
Bydlisko: Poprad

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa Mr.Oizo »

Tak som písal kamošovi o ten test s ktorým som sa o tom bavil a on to myslel vtedy sarkasticky :D - že skončil paradoxne v prvom kole.

video - https://www.youtube.com/watch?v=dp4nWm59esI

výsledky :

Obrázok
.
FEAR1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 10. Jún, 2021, 23:48

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa FEAR1 »

takze chces povedat ze pises bludy a tvoje prispevky v tejto teme su irelevantne, dobre tomu rozumiem?

S21 (U) za sucasne ceny je nonsens. S22 tu bude az za 2 mesiace a cena za Ultra bude veeelmi vysoka.
Cize momentalne asi ten 13 Pro Max.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa red98 »

Odporucam si natukat na youtube "best smartphone 2021". Pozrel som si cca 20 videi a takmer vsade to dopadlo takto:
1. miesto: Samsung Galaxy S21 Ultra, 2. miesto: Iphone 13 Pro/Max, alebo naopak. Takze prve dve miesta boli az na male vynimky stale rovnake. Co oddeluje high-end od strednej triedy je fotoaparat. Xiaomi foti dobre. Ale len dobre...

Pre FEAR1: nechapem preco sucasna cena S21Ultra je "nonsens" a 13Pro Max nie, ked S21Ultra je lacnejsia o 300 eur.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Mr.Oizo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 01. Apr, 2020, 17:22
Bydlisko: Poprad

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa Mr.Oizo »

Fear: hej nepochopil som že si robil srandu. Test som nevidel az teraz. A ako pise red, sam chris povedal ze je to sumou dost mimo. Ked S21 stoji o 350 menej tak čo je tam mimo? Oproti iPhonu. kebyže nájdeš nerozbalený S21U so zárukou na bazáre tak ten by som bral - ak je za iphony veľa a za nový S22 tiež a ešte ďaleko do vydania.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa HellAngel »

aka suma? Prave vychadza Xiaomi Mi12, pockal by som chvilu ako dopadne v testoch. Vyzera to na naozaj nadupany telefon. Ale s kupou by som pockal na testy a nejake tie recezie. Xiaomi Maju v zasade vyborne fotaky, len ta vstavana aplikacia z toho fotaku nevie dostat maximum ani zdaleka. Hlavne ked za znizeneho svetla. Nastastie je tu Gcam port, ktory dokazal z toho fotaka dostat ovela viac.

Inac klasika, S21+ alebo Iphone 13 Max. Este by do uvahy pripadla nova xperia, ale treba sa snou naucit fotit, respektive ovladat tu aplikaciu s PRO rezimom, ci uz na foto alebo video. Ked to zvladnes, ako odmenou budu nazoaj vyborne fotky ale video. Xperia ma aj "hlupu" aplikaciu na foto, ale tie fotky su skor priemerne.
NB: Asus ROG Strix G16
FEAR1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 10. Jún, 2021, 23:48

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa FEAR1 »

mas v tom trosku dost chaos. nikto nespomina S21 Plus, iba ty. kazdy iny hovori o Ultra.
ak chces kvalitny fotak, na Sajomy urcite netreba cakat. ani teraz, ani potom.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ultra tazi oproti plusku pri zoome. Inac fotky su takmer identicke.

Xiaomi pripada do uvahy ak sa je rozpocet nizsi a nechce sa mu za telefon vyhadzovat cez 1000€. Ak nejde fotit so stativom,ale iba z ruky a na automatiku, tak moc rozdielov medzi Samsungom, iPhonom, Xiaomi, one plus neuividi.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Novy Camera telefon

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ja mam svoj posledny Xiaomi (aj prvy ak sa nerataju vymenene kusy) a uz v zivote nikdy telefon od nich. Mi9 prve 3 mesiace baterka v pohode SOT cez 6 hodin, dalsi rok cca 4.5 hod, posledne 3 mesiace ak sa dostanem cez 2h tak som macher. Vtipne je, ze najprv som reklamoval, ze sa mi stale zapina svetlo ci uz vo vrecku alebo pocas telefonovania, zavada sa neprejavila, tak som to cele natocil, vymenili mi telefon (ked prvy som mal 6 mesiacov, ale na druhom som 6 hod SOT nedosiahol NIKDY). Na druhom mobile, ktory ma vlastne len 1 rok a 9 mesiacov je baterka v prdeli, podla appky na meranie som z 3000 padol na 2200 a bezne sa mi stava, ze mi ukaze 20% baterky a telefon zomrie. Zapinanie svetla mi samozrejme robil aj druhy kus a len nedavno som zistil, ze je to bug o ktorom v Cine vedia, u nas nie .. nemozes mat nic nabindovane na AI button, ani svetlo, ani asistenta ani nic .. lebo automaticky sa to spusta random.

Osobne by som pockal na OP 10 Pro, zas tie fotaky nemaju take zle, skor by som sa tam bal ColorOS 12 ale to je to iste ako MIUI13 issues.. je to proste nove, nevychytane.

Ja kedze nechcem telefon vacsi ako 6.3" som sa rozhodoval ci iP13Pro alebo S22 no a uz teraz viem, ze iP13Pro sa nekona, lebo tie fotky z toho sirokouhleho fotaku su grc, nechutne, hnusne, bez hlbky, bez korekcie akehokolvek rozmeru .. robili sme si skupinovu fotku na vianocnej party v praci a 45 kilova kolegyna vyzera ako keby zjedla v 8 mesiaci 2 vedra zemiakov
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Nákupná poradňa"