UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

A tak len na tych dvoch najvacsich lodiach co tam poslali(USS Gerald R. Ford a USS Dwight D. Eisenhower) je asi viac lietadiel ako ma cely iran k dispozicii :D Nehovoriac o tom ze F18 a F35 na tom asi budu o nieco lepsie ako ich F4, F5 a mig 29


Mozno si to predstavujem velmi ruzovo, ale kym sa EU a USA neprestanu kamaratit, alebo cina nezapne full retard mod tak sa asi niet coho bat. Mozno maximalne tak greendealu.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:)

ja suhlasim s tym ze technologicky Iran asi nema na to aby zrusil namornictvo JúEsEj priparkovane hentam pri brehu. Asi moc konspirujem ked rozmyslam v pozadi ze by im sudruhovia z najvacsej krajiny na svete nieco nejako pomohli. Ze by im nieco dali. Nieco co by poskodilo to je jedno koho = lebo vies ako to je, na svinstva su sovieti extremne excelentni. Moc vela armad nepozname ktori zozadu strielaju svojich vlastnych vpredu ked sa im nechce, ze nie ?

Ze sa niet coho konvenčného báť je uz zrejme : sudruhovia sa nevedia dostat 150 kilometrov od svojej hranice, tak asi tazko dufat ze by padla Barcelona.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa opto »

Čína získa viac so spolupráce z EU a USA ako z Iránu a ruZké poradenstvo už dávno nepoužíva.
Či ?
Naposledy upravil/-a opto v Ut 14. Nov, 2023, 08:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

SKiLEX napísal: Po 13. Nov, 2023, 21:24Mozno si to predstavujem velmi ruzovo, ale kym sa EU a USA neprestanu kamaratit, alebo cina nezapne full retard mod tak sa asi niet coho bat. Mozno maximalne tak greendealu.
a trestnych cinov migrantov a vzrastajucemu islamskemu terorizmu
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

a buzikov lgbti ci jak sa to pise. rusi nikkomu nic extra nedaju, mozno tak now how na neake ich sracky pristroje co 30rovne zapadne vedia rychlo zrusit. vid sev korea. ta bere hocico a da municiu co aj tak neme kde strielat. mna mrzi ako Eu dava malo a pomaly. este aj tu 155mm municiu aspon ze priznali ze nestihaju
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa _Mato_ »

A my sa tu ideme stazovat, ze parky obsahuju malo masa :-).

https://www.spektral.sk/?q=clanok%2Fz-l ... ky%2F71881
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Nie je nacase toto zrusit pomaly ? Na Ukrajine sa bojuje - nebojuje uz len na vychode. Stat nam pomaly krachuje a my dotujeme stedro ubytovanie. Ved prace je tu viac nez dost ...

https://www.teraz.sk/ekonomika/prispevo ... lanok.html

Najvacsia sranda, ze to odklepol dezolatsky Fico :D
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

My sme vyfasovali žiaľ mladých neprispôsobivých ukrajincov, ktorí začínajú "žiť" od 23.00 a končia nadránom každý deň. Ja som za,nech si platia.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Odhliadnuc od toho, akych Ukrajincov sme vyfasovali, nevidim dovod, aby sme niekomu platili ubytovanie, pokial mu neznicil barak alebo nebyva tam, kde sa bojuje. Ak tu pracuje, nevidim dovod platit mu ubytovanie. Ak nepracuje a byva niekde 80 km od Uzhorodu, nevidim tiez dovod velmi ho dotovat. Ved sa uz ani civilna infrastruktura mimo vychodu nebombarduje.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ked sa to pozajtra zmeni lebo rusi volajaky zakerny zradnik vymyslia, potom zase budeme platit ? a potom o tyzden ked prestanu bombardovat volaco nalavo na mape, potom znovu prestaneme platit ? ozaj, nebudeme sa rusov pytat co budu bombardovat pozajtra aby sme vedeli prisposobit platby ?

chalani tato republika nema najvacsi problem v tom ci sa plati alebo neplati nieco ukrajincom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

Ved prepláca sa slovákom čo tých ukrajincov ubytovali a že by nepracovali by som tiež nepovedal.
Určite sú aj taký čo nepracujú, ale snažia sa určite viac ako naši tmavší spoluobčania ktorým platíme zo štátu desaťročia a daleko viac
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

K tomu, ze co ak sa nieco zmeni za mesiac, dva, nejaky ten zradnik zo strany Rusov - posledny rok sa nestalo nic a tiez nic nenasvedcuje tomu, ze by sa to zmenilo. Je z toho zamrznuty konflikt. Donedavna v tejto teme
, kym neskapala, ste videli Ukrajincov na Kryme a ja som tu bol za debila :D Ako dopadla ta slavna ofenziva ? Mal som pravdu ci nie ? Jadrova vojna dalej zo strany Ruska nehrozi. Rusi uz nemaju rachejtle a ani nebudu mat na to, aby vo velkom bombardovali infrastrukturu na celej Ukrajine. Poslali im tam predvcerom 3 Su 34 a z toho im dve zostrelili a treti zrejme tiez. Dokedy treba podla turbologiky cakat, ci sa nieco nezmeni ? Nalavo, napravo na mape - What ? Kludne nech davaju statut utecenca 100 km od frontovej linie a inac smola. A ak sa nebodaj podari Rusom prelomit vlastne linie alkoholizmu a neschopnosti - dvihne sa dalsia utecenecka vlna a mozeme znova pomahat. Tym, co to fakt budu potrebovat.

K tomu, ze sa to preplaca Slovakom tie prispevky - ktorym Slovakom ? Tym, co maju tolko penazi, ze maju nehnutelnosti, ktore im stoja bokom ? Ze sa viac ludom oplati dat byt Ukrajincom a nechat si to preplatit statom, ako prenajat niekomu ? Doteraz tie byty stali bokom alebo ako to bolo ? Ja netvrdim, ze nepracuju. Ak ale pracuju, nepotrebuju prispevok na byvanie 360 eur za osobu. Par dostane 720 eur, byvanie zadarmo, ak maju jedno dieta, je to 1000 eur za byt, preplacane statom, ktory pomaly krachuje a kde prestavaju fungovat zakladne veci. Slovak zarobi viac ako by dostal keby ten byt prenajal mlademu Slovakovi s proatelkou, omnoho viac. V case, ked je byvanie coraz menej dostupne. O dovod viac zdrhnut za hranice co najskor po skole. Ak "utecenci" u nas nepracuju ( aj ked je prace dostatok) a na Ukrajine neziju v bojovej zone, alebo nemaju znicene domovy, aky je dovod im preplacat ubytovanie ?

Tmavsi spoluobcania, co sa dava tmavsim spoluobcanom tie desatrocia ? Davka, v hmotnej nudzi ? Preto ziju v osadach, lebo tolko im stat dava ? A vyberaju bedne ? Tmavsi spoluobcania sa mozu snazit ako chcu, ked sa narodia do uplnej chudoby. Ivko, ty keby si sa narodil v kartonovej budke bez kurenia, teplej vody, bez penazi na ucebnice, atd., dotiahol by si to urcite daleko :D Nehovorim, ze na tom nenesu svoj podiel viny, ale veru narodit sa negramotnej matke do osady alebo v lepsom pripade do socialneho bytu, to by som nechcel. Na to sa akosi zabuda

Tento stat ma dlhodobo problem v tom, ze dotujeme hore dole vsetko, ako keby sme boli Svajciari. Vsetko okrem vedy, skolstva, zdravotnictva a podnikania. Tu par sto eur na dochodcov, dalsie eura na meskajice a horiace vlaky zadarmo, prispevky na deticky, Ukrajincom z okolia tazkymi bojmi zmietaneho Uzhorodu :D na ubytovanie zadarmo a podobne. Podla tejto logiky vlastne tento stat nema ziadny problem. Par milionov hore - dole.

Moje posledne tri skusenosti s Ukrajincami, dost mozno zaujate a skreslene - donaska bolt food, nedokazal trafit na adresu podla mapy, menej ako 18 rokov zrejme, zobral xyz donasok a cakal som ako dilino na neho. Upozornil som ho, ze je o dom vedla a on isiel o dva domy dalej, takze zasa bol uplne inde :D Musel som nakoniec ist ja za nim si po donasku v dazdi k vedlajsiemu domu. Bol este k tomu drzy a klamal mi do oci, ze ma cakal pred mojim bytovym domom. Cez telefon zacal zvysovat hlas na mna. Ziadne pardon, ospravedlnujem sa, dnes mam prvy den. Drzy arogantny klamar.

Druha skusenost, chujko v pokladni, nablokovat nedokazal, pozdravit, podakovat nedokazal, ako keby bol nemy. V samoobsluznej pokladni ja si nablokujem rychlejsie. Vydrzal az 1 den

Tretia skusenost, idem sa prejst na Kavecany, trojica Ukrajincov, hudba pustena na plne supy z repraku v lese, prekrikuju hudbu, baba tancuje vo velkom, bashavel v lese. Zjebal som ich ako siroty, dvaja mladsi sa tvarili neskutocne urazene. A ich matka sa tvarila ako keby prisla z Marsu, ze ona nikdy nepocula, ze v lese sa bordel nerobi a prepacte, prepacte. To sa prosim boli prejst do lesa defakto na turistiku. Dospeli ludia 35 + a pani 55+

Dalsi byvali vedla mna zadarmo, otec so synom, co utiekli pred povolanim na frontu. Kazdy vecer trojhodinove telefonaty na plne pecky s domacim frontom, ze som si ani nemohol v byte, ktory budem 30 rokov splacat, v pokoji nieco precitat. Oni zadarmo dvaja v trojizbovom byte. A majitel podnikatel zahojeny. Kolko dostaval za nich, ked to znizili tersz na 720 eur ? 900, 1000 ? Za kolko by ten byt prenajal

Viem, nepekny a zaujaty prispevok, ale platit zadarmo ubytovanie a na utecencov zo Syrie sa automaticky pozerat ako na Jihadistov ...Staci, ze sa rozlozia v parku a nic nerobia a uz ich dobre ze nelyncuju vsetci. Fakt nevidim dovod im nic uz platit, pokial to teda nedotuje EU.
Naposledy upravil/-a dendroid v Št 28. Dec, 2023, 00:50, upravené celkom 6 krát.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

dendroid napísal: St 27. Dec, 2023, 23:20
Dalsi byvali vedla mna zadarmo, otec so synom, co utiekli pred povolanim. Kazdy vecer trojhodinove telefonaty na plne pecky s domacim frontom, ze som si ani nemohol v byte, ktory budem 30 rokov splacat v pokoji nieco precitat.
Ja mám tiež dvoch mladých, celú noc vrieskaju, telefonujú, správajú sa ako zvery a to som ich pár krát slušne poprosil že vedľa, nižšie a o poschodie vyššie ich počujeme. O smrade z bytu ani nehovorím. Ja byť utečenec tak držím hubu a krok a bol by som rád a slušne sa správal...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

By som isiel za majitelom a urobil by som mu taky cirkus :D

Inac sranda, este ani dan sa za poskytovanie ubytovania "utecencom" neplati :D

https://www.ukraineslovakia.sk/sk/accommodation/
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

zo zaciatku to s ubytovanim pre majitelov nebola az taka sranda. U znameho v hotely, zastavilo pred vchodom Gecko, vystupila z neho cicuska s muzom. Utekali z krajiny. A isli sa ubytovat. Samozrejme vznikol problem, ked sa majitel dotazoval, ako budu platit. Zavolala sa policia a ukoncilo sa to tak, ze musel drzat zobak, chudakov ubytovat zadarmo.
U svokry v obuve boli nakupovat, porozkazovali si topanky za par stoviek, ked mali zaplatit, tak iba oci a odpoved "ze to je zadarmo". Nepochodili a odisli bez topanok.
Nas majitel stavia apartmany. Vozil sa matros na stavbu, vyvazal bordel a na kamionoch chodili ukrajinci. Ked padla rec n vojnu a povinne rukovanie, tak len mavol rukov, ze jeho sa to netyka a nech ideme tam bojovat my. Za celu vojnu mohli politici, tak nech si to aj riesia
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"