BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa marfan »

hawkeye napísal: Ut 07. Jún, 2022, 11:56 na 185k sa pytam lebo je to jedna z moznosti :) Thats it :)
Tú 1.4 185koní nebrať. Často žerie olej cez krúžky. Má to kompresor + turbo, je to komplikovanejšie na servis. S turbom neni problém ale kompresor neviem kde by som okrem autorizáku dal servisovať.

Ja by som šiel kľudne aj do 1.2tsi prípadne 1.4tsi tú slabšiu. Na malé auto s 1200kg to pôjde dobre a nezožerie ťa to.

Mini ?? kolega ma tri mini dve staršie a jedno novšie. To novšie má v diesli a zdá sa mu to dosť lenivé oproti starším.

Ja osobne by som bral z tých dvoch A1.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej hej... dva turba, dva kompresora, dva spolahlivosťa :) a potom sa prekvapene pytame "a co je zle na 1.1i motore s 280kW".
No vsetko, turba, kompresory, priamy vstrek, tepelny management, cost cutting, no proste uplne vsetko.
To neni motor, to je akurat tak cisty zazrak ze to nevybuchne za vratnicou dvadsat metrov.

Lenze hlupy uzivatel vidi co... viac vykonu, to musi byt lepsie máničko. Pre matku s dietatom vyhradne dvojdverak a 250kW. Lepsej kombinacie niet :)
neblaznite chalani.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa Ivko »

Pre matku s dietatom vyhradne dvojdverak a 250kW. Lepsej kombinacie niet :)
neblaznite chalani
A ešte k tomu v nákupnej taške...
Rozumiem že z hľadiska parkovania sú malé rozmery výhoda, ale všetko odtiaľ potiaľ...

Dá sa kúpiť Ford B-Max a bude v tom aj nejaký priestor, aj sa bude lepšie decko ukladať do sedačky, lebo bočné posuvné dvere a pritom to má na dĺžku necelého 4,1m
Audi A1 je kratšia o 10cm
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa 1adad1 »

ad. vykon na liter
@mp3turbo a kolko je teda podla teba idealny litrovy vykon? 30 koni na liter ako stare ameriky?
Napriklad tie 1.4 TSI so 110 kw(remenove) - maju velmi dobru povest, minule som navyse videl clanok, kde malo este trochu vyssi vykon ako ked vyslo z fabriky, vid. tu:
https://autozurnal.com/motor-1-4-tsi-po ... mu-zostalo
Niekde navyse Ivan Jakes(slovenska moto legenda) spominal, ze ma A45 AMG a kilometrov cez 200 tis a ze nic tam nemenil dokopy. A to je auto co ma 200 koni na liter. Sú proste dobré a zlé motory. Kazia sa aj motory s malym litrovym vykonom, lebo su zle navrhnute

ad. 1.4 tsi 185k - u tohto motoru nie je problem jeho vykon, ale to ze je proste problematicky a to v vzasade plati pre vsetky retazove tsi, tym by som sa proste vyhol

ad. Mitsubishi ASX/B-max - ak by som ja zena a chcem a1 alebo mini a muz mi nanuti ASX, tak by to asi skoncilo hadkou. Zenska logika funguje cca takto: Audi A1 - pekne frajerske auto, dobry interier aj exterier. Mitsu ASX, skarede zvonku, skarede zvnutra a vacsinou na tom jazdia dochodcovia, je to auto z rozumu.

Ja osobne by som to na nu skusil s tou A3 generacie 8V, povies ze jej ze je to len o trosku vacsie auto ako A1, ale ze je naozaj ovela lepsie a praktickejsie. Tade by cesta viest mohla.

https://www.autobazar.eu/audi-a3-16tdi- ... 36865.html

Tuto je cena trosku nad, a je to diesel. Ale na tych 40 km denne si myslim, ze diesel nebude trpiet a bude to mat aj ekonomicky zmysel.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa SKiLEX »

uz 2x som mal napisany dlhsi post ohladom turbovych pover z roku 2003, a 2x som ho zmazal... ale:
mp3turbo napísal: Ut 07. Jún, 2022, 23:55 ... a potom sa prekvapene pytame "a co je zle na 1.1i motore s 280kW".
No vsetko, turba, kompresory, priamy vstrek, tepelny management, cost cutting, no proste uplne vsetko.
To neni motor, to je akurat tak cisty zazrak ze to nevybuchne za vratnicou dvadsat metrov.....
1. Turba - To je klamstvo, turba vydrzia viac ako kedykolvek predtym. Uz sa nedaju znicit tym ze vypnes horuci motor, lebo nezavisle vodne a olejove cerpadla ktore bezia po vypnuti motora. A tiez je brutalne predimenzovane kvoli start stopu. Snad jediny sposob ako ho znicit je nemenit olej, vobec. Alebo tam dat vzduchovy filter ktory poriadne nepasuje.
2. Priamy vstrek - Ten je problem ak jazdis fakt kratke trasy, akoze pod 15km. Alebo jazdis extremne defenzivne do 2k rpm cely zivot a tak... co sa hawkeya pri 40km trasach po dialnici netyka
3. Thermalny managment je len vecou toho ako je motor navrhnuty... mas extremy ako 1.2HTP so 40kW co olej kludne prepaluje na 150°C pri beznej jazde... alebo potom mas motory typu EA211 ktore boli v tomto vyslovene predimenzovane po predchadzajucich failoch VW... Ventily chladene sodikom, vymenik voda/olej, zvody chladene v hlave motora aby sa neprehrieval katalyzator...
4. cost cutting - ten sa podla vsetkeho prejavil pri starsich EA111. Preto si ten nekupi, a vsetko bude v poriadku :)
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cim je technika ťinťľavejšia jak kožka na cicine, tym viac zalezi na tom ako prvy/druhy majitel na masinke jazdil. A to nevies a nikdy vediet nebudes.
Ako vravim, mne sa nelubi kombinacia "maminka potrebuje tisice koni na vozenie dietata do skolky, podla moznosti rychlostou 39km/h" a dvojdveraku. Tam mam trosicku problem, dve deti som odchoval, s nanopiko dvojdverakom ne.

ukrutne (50%) drahsia 2013ka audi dieslova citliva nez 2016ka mazda2 bez technickych chyb s vyhliadkou daleko mensich servisnych nakladov ?

seriouzzly ?? U mna ne. Nafta je drahsia ako benzin keby sa volakto chcel opytat a len tak skoro sa to nezmeni ; moderne benzinove auta zeru rovnako ako dieslik. Swokor jazdil po Bubline na Pasatte 1.4 pod 6 litrov.


... tie nezavisle olejove a vodne cerpadla na chladenie turba najdeme aj na 2013ke Audinke co ide pan kupovat ? turbo je len o tom ci ma dobehove cerpadlo ? Neni o tom ze toci 369.000 otacok lebo su malinke turbiatka do ruky (aby co najskor nabehli na co najnizsich otackach) namiesto 165.000 ktore tocili pred 10 rokmi ? vymenne intervaly olejov na zivotnosti nehraju ziadnu rolu, tie turba ktore idu na 15.000km olejoch spravia rovnako ako tie turbiatka co tlacia blbi obcania na 30.000km a prepaluju to na 40.000 ked nemusia chodit do autorizaku, ved automobilka to ma predsa poriadne vymyslene ze Máničko...

nikto nevravi ze 30 koni z litra je ideal, nikto by ale nemal vravet ze 200 koni je v pohode. No neni. Proste nemoze byt, fyziku este nikto neosral a Wolcgagen nebude prvy komu sa to podari.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nafta je drahšia ako benzín, kde prosím ťa?
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6627
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa hawkeye »

kto povedal ze to auto musi mat 180+ koni?Turbo zase to netahaj do kazdeho argumentu len za to, ze som sa spytal na 1 konkretny motor.
Dieta bude 1, nikto v tom nebude vozit 2-3deti
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa werwest »

Treba sa prebrat z roku 2000 a zacat zit v sucasnosti.
Myslel som ze plakaci sa nad turbomotormi vyplakali v roku 2013 a uz je pokoj, ale to je asi omyl. Skileks dobre napisal ktore generacie motorov ano a ktore nie u grupy a toho sa treba drzat, proste nech to je EA211 a #budedobre

Nevidim dovod preco by bola blbost mat 180 konove auto pre zenu (tym nemyslim teraz tu 1.4 turbokompresor. To je ten co je aj v rsovej fabke nie? Nie prave najspolahlivejsi). Ved to vobec neni nejak vela. A rovnako plynovy pedal nema iba polohu 1 a 0. Vzdy je lepsie mat viac v rezerve ako nemat ked treba.

Nie som zastanca kabeliek, ale bavime sa o druhom aute. Tak halo? Ked niekto chce ako druhe auto kabelku tak kludne. Bola by to ina debata keby slo o jedine auto. Fnukoty za bezpecnost su usmevne, a co ze je to trojdverak? Zase, druhe auto. Ukladat 4 rocne decko do sedacky? Ved sa ulozi samo.

Veduca doma tiez hodne okukovala minicka a podobne peknucke mini auta. Dost som mini teda obkukoval, ale nenasiel som odvahu to aj jazdene kupit. Nakoniec si zvykla na oktaviu a ine auto by uz ani nechcela :D takze skor by som sa naklonil k tej a3. Ale zase ak velmi chce a1 tak to nebude nijak extremne zle. Ten novy ceed co sa spominal je imo celkom pekny, ale je to dost zle auto. Takze tak
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tú Mazdu 2 si doma skúšal? dobrý tip, jednoduché úprimné autíčko...
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2816
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa Mumaq »

Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Nevidim dovod preco by bola blbost mat 180 konove auto pre zenu

ja neviem, bude to dost ? Nebolo by predsalen 280k lepsich pretoze keby nahodou bolo treba raz-dvakrat predbehnut ?




>> Treba sa prebrat z roku 2000 a zacat zit v sucasnosti.

za kazdu cenu ? Poznam vela chlapcov co mali problemy, 2.0tdi dvojturbo oprava za 11.000 eur v Impe Bratislava a taketo chutovky (to je tusim 2011 alebo 2012, skapala pri 81.000km, vzdy garazovane v teplej garazi). Nikto nevravi zit v roku 2000, nechapem co je zle na uplne obycajnych beznych 1.7tdi s vykonmi okolo 80kW pre zenu s dietatom. Fakt nechapem. Lebo vy vsetci musite bezpecne predbiehat s 200 konmi...

a potom preberate hovna ktore su spolahlive a ktore nie, pytate sa v krcme, tu nie je nikto technicky erudovany. Prakticky nikto odtialto z posadky v zivote generalku na motore nespravil, nikto ti nepovie ze VW dokaze dojebat este aj chladiacu kvapalinu ktora zapcha radiator šlemami, proste taketo nezmyselne, absolutne nezmyselne veci. Sedem poschodi tri okruhy chladenia kurenia, ale vy sa zeniete za vykonom.

Robte co chcete, mne je jedno, ja idem naspat do jaskyne. Jasne som napisal ze z hentych gebuzin keby som musel vybrat, tak Mini pretoze ťuťuňuňu a ze 2dverak je totalna kravina pre dieta a ze pozor na turbovane motory pretoze su proste zlozitejsie a vobec nejde o to ze turba vydrzia (motormanagement ako taky je strasidelne komplikovanejsi len kvoli pritomnosti turba). Hlavne ze 200 koni pod kapotou, pretoze bez 200 koni to este nikto nikdy s dietatom do skolky nedokazal. Zenske Fitipaldové, Vattanenové a Šumacherové...

Ved to nemyslime zle - niekedy je menej viacej. Ja by som to riesil technickou klasikou kde prusery prakticky nehrozia, Minička v tejto cene zozenies asi tak 7-9 rocne, aaaaudinky tiez, to mi neprislo ako dobry deal v porovnani s Dvojkou mazdou z roku 2016 za podstatne podstatne menej penazi. A hlavne prakticky nepriestrelnym motorom a technikou vseobecne, co sa NEDA povedat o 1.6tdi 10rocnej s ktorou kazdy kmasal co to dalo alebo 155kW Cooperovi natlakovanom na prasknutie ved turba dnes vydrzia atd.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 08. Jún, 2022, 14:28, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa d3Xter »

Robte co chcete, mne je jedno, ja idem naspat do jaskyne.
konecne nieco rozumne :good: len nie do jaskyne ale do voyageru, najsamlepsieho auta siroko daleko
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre deti urcite viac v pohode nez kazdy dvojdverak. Aj ako druhe, aj ako tretie auto, mam doma tri a najstarsie z nich vlastnim len 15 rokov - a urcite preto lebo je to nevydrzatelne a nepouzitelne hrozne auto co sa furt kazi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: BMW Mini vs Audi A1 - do 12k

Príspevok od používateľa Miso122 »

Odporúčal tu niekto 3d auto, keď to vyťahuješ v každom jednom poste? :D
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"