Windows 10 Wifi

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Windows 10 Wifi

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Zdravím, na notebooku mám problém s wifi, neviem či manželka inštalovala nejaký update alebo od čoho sa to stalo, že pripojenie mám ale stránky sa načítavajú dlho a keď chce hrať WoW tak tam ma 1000latency.... skúšal som aj niečo hľadať na internete ale veľmi som nepochodil....skúsil som preinštalovať drivery a aj reset adaptéra ale zatiaľ som sa nepohol ďalej.

Ak by niekto vedel ešte niečo poradiť budem vďačný.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 10 Wifi

Príspevok od používateľa shiro »

Ine zariadenia idu na tej wifi dobre? Ide ten ntb na inej wifi dobre?
skusal si restart routra?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Windows 10 Wifi

Príspevok od používateľa 4040 »

Skús net cez lan, či tam je to v poriadku.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: Windows 10 Wifi

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Na ostatných zariadeniach ide wifi v poriadku....na inej wifi som ho neskúšal

cez lan ide v pohode

je tam Windows10 21H1 update,tak sa mi zdá že to robí od vtedy
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Windows 10 Wifi

Príspevok od používateľa zoom »

Malo informacii na realny troubleshooting. Co je to presne za zariadenie? Idealne nejake cele produktove cislo, aby sme si vedeli najst HW.

Updatol by som Windows na 21H2 + najnovsie updaty, pre dobry pocit. Ma to samozrejme fungovat aj na 21H1, ale ako zaklad. Taktiez by som dal najnovsie ovladace na Wifi adapter. Ked mi povies, ze su najnovsie, nebudem ti verit, preto chcem cele produktove cislo notebooku.

Ked opingujes wifi router, tak mas aky ping alebo packet loss? (v cmd.exe "ping <IP routra> -t")
Mas napevno nastavene IP v sieti, ci pouzivas DHCP? Ci sa ti nebije nieco v sieti.
Stiahni si DCP Latency Checker, free utilitka co sa neinstaluje a pozri, ci nemas velku latenciu na ovladacoch. Je to uz stara vec a nie uplne vhodna pre Windows 10, tam uz tieto veci funguju inak. Normalne by si mal byt hlboko v zelenych cislach, ale je mozne, ze sa ti to bude drzat okolo 1000 us. Ide hlavne o to, aby si nemal vyskoky do vysokych cervenych cisiel.

Cele toto je nejaka lahko opravitelna somarina. Nema tam byt co fyzicky zle.
Alebo, ak chces, urob log z ESET SysInspectora a hod ho niekde. Aspon budem vediet pozriet, co tam su za ovladace a ine veci.

Návrat na "Operačné Systémy"