Smrad z klimatizacie

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Caute, riesil niekto z vas smrad z klimatizacie v dome/byte? Jedna o smrad ako zatuchnuty mokry uterak, alebo ako to opisat. Bol u mna klimar uz dva krat, precistoval rebra, filter aj vanicku nejakymi cisticmi, no nic nepomaha. Ak klima chladi, tak nesmrdi, ale ked dosiahne pozadovanu teplotu, vypne sa kompresor a vonkajsi ventilator a zostane sa tocit na min. otacky ventilator vo vnutornej jednotke. Vtedy po niekolkych minutach zacnem citit smrad z vnutornej jednotky. Ak sa teplota v interieri znovu zvysi, klima zapne kompresor a opat zacne chladit. V tom momente uz necitit z nej smrad, ale v dome zostava, co je dost neprijemne. Podotykam, ze klimu nevypinam, len regulujem teplotu, podla pocitu medzi 26 a 27°C. Vcera som vybral prachovy filter a cely ho poumyval a na skusku som vyhodil z neho ten pridavny filter, tzv filter na osviezenie vzduchu, aby som vylucil ci to nerobi on, no smrdi aj tak. Klima bola montovana minuly rok, takze je nova. Uz som opat pisal klimarovi, nech s tym nieco robi, no skusim sa opytat aj tu, ci ma niekto s tym skusenosti. Dik :bye:
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa stanomx »

To co citis je vlhkost z vymennika, aj ked to bude uplne nove stale to budes citit po vypnuti kompresora
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

To znamena, ze kazdemu takto doma smrdi klima?
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa stanomx »

No mne to po korone uz nesmrdi napr. Pred tym mi to tiez vadilo. V podstate si ju nastav na najnizzsi ventilator a kludne aj nizsiu teplotu aby sa nevypinal kompresor a mas vybavene. Pripadne casovac aby sa vypinal aj ventilator a nefukalo to ten "smrad". Teda predoklad je ze to mas spravne vycistene hlavne. Existuje nato celkom lacna chemia, tak predpokladam ze hej.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Fullesh »

Ja cistim klimu kazdy rok ked ju zacnem citit. Zhodou okolnosti to bolo pred mesiacom ako sa zacala pouzivat. Zodvihnem kapotu, na rebra na fukam penu, ta stecie pomedzi, pustim na low a uz nesmrdi do dalsej sezony.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa stanomx »

Ok skus si ju pocas prevadzky zapnut na ventilator na 5 minut. Toto riesi kolega nad tebou. Nie kazdy ju vie doma dostat do takej prevadzky
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No ako pisem, klima je cez sezonu zapnuta nonstop, ventilator na auto a ten sa toci stale, aj ked nejde kompresor, neda sa to uplne vypnut, len fuka na uplne min. otacky a prave vtedy citit ten smrad. Klimar to cistil vselicim moznym. Niekomu nesmrdi mozno preto, lebo ju uplne vypina, ale ja takto klimu nepouzivam. Mam ju zapnutu aj dva mesiace v kuse, len si nastavujem teplotu podla pohodlia.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Fullesh »

A cistil aj zbernu nadobu a odtokovu hadicu ? Kde mas napojeny odtok ? Umna na byte, mam predpripravu na klimu, sikulovia dali odtokovu hadicu PRED syfon v kuchyni cize som mal odpad prepojeny do miestnosti, ale ked som zapajal umyvadlo, som cely syfon a odpad prerobil ako treba a dal ZA syfon, resp. aby syfon tesnil smrad.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Kondenzacnu hadicu mam vyvedenu von, nemal som predpripravu. Pisal som, ze cistil aj vanicku (zbernu nadobu na kondenz), lebo najprv myslel, ze tam zostala nejaka necistota a tym padom aj hadicu, kedze je napojena na vanicku a bola tym preplachovana.
stanomx napísal: Po 04. Júl, 2022, 14:19V podstate si ju nastav na najnizzsi ventilator a kludne aj nizsiu teplotu aby sa nevypinal kompresor a mas vybavene.
Lenze potom je uz vnutri kosa na nevydrzanie, pod 26°C ju nikdy nedavam. Aj koli malej (7.mes) nechcem moc chladit, kedze sa hra na zemi.
stanomx napísal: Po 04. Júl, 2022, 14:19Pripadne casovac aby sa vypinal aj ventilator
Taky casovac/funkciu nemam :(
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Kyselinka napísal: Po 04. Júl, 2022, 14:14 To znamena, ze kazdemu takto doma smrdi klima?
je to rovnaky system ako v aute. na rebrach sa usadi jemny prach a bakterie.
"hnijuca" voda pri otepleni sa bude odparovat a budes to citit.
preto sa to dezinfikuje
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Viem ako to funguje, aj v aute. Len nechapem preco mi to kua tak smrdi :-(
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne napr pomaha ak mam nastavene na 28st. nizke otacky a pri nej mam otvorene okno na vetracku. ak ide klima asi hodku a su zavrete okna tak sa vypne a spravi sa kondenz a hned ako sa zapne zas tak tu vlhkost kus citit. mne napr aj pomaha ked si zapnem auto clean funkciu kde zmrazi rebra a potom na 56st ich zohreje. vraj :) . ale fyziku sa neda odrbat. len proste dociel aby sa ti neohriali rebra v horucich dnoch. skus neake okno na vetracku ale zas stupne ti kusa spotreba. inac co striekate na rebra vnutornej jednotky?ja ju mam rok a technik pride o mesiac najskor kvoli zaruke po roku ju ceknut. resp kde najdem odtokovu vanicku z vnutornej jednotky?mam heier flexis plus
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Hmm, otvarat okna ked je vonku 38 a ja chladim na 27 je trosku proti mojmu umu :-)
Self clean som skusal, ale je to proces po ktorom sa klima uplne vypne a to ja nechcem. A co pozeram videa, tak self clean sa spusta prave po vycisteni filtrov a dezinfekcii vymennika, aby sa to vsetko splachlo do odtoku. Vanicka by mala byt logicky pod celym vymennikom.

Skusim pouzivat na skusku low fan speed a uvidim ci to budem citit. Inak tiez rozmyslam, ze si kupim nejaku dezinfekciu na vymennik a sam si to vycistim....aj ked technik mi to dva krat cistil :rolleyes:

@Fullesh aku penu striekas na vymennik?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa stefan222 »

okno na vetracku mam pri klime a tiez na druhom konci bytu v kuchyni. kvazi prudi vzduch v byte ako tak udrziavam vlhkost. ale skusal som rozne scenare a rozne teploty. suseda napr bombuje na 16st ich samsung ale ma ju blbo natocenu a v detskej a chce chlad v obyvacke. len havne dociel aby si nemal 2 veci sucasne-vypnutu klimu a teplo. mne hoc prudi vzduch teplejsi z vetraciek ale nevypina mi ju a otacky mam na low. ani neviem ze ide. na noc vypinam. to ze mne sa tak na hovno otvara vnutorna jednotka ze ledva vybereim tu sietku, co sa nazyva akoze filter ale pride mi to ako sitko len.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Smrad z klimatizacie

Príspevok od používateľa Miso122 »

to ma aky vyznam chladit klimou a mat otvorene okno? :D
Obrázok
ITX >>> ATX

Návrat na "Debata o všetkom"