Orange

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Orange

Príspevok od používateľa Miso122 »

Veď ti to tu už traja ľudia vysvetlili prečo, že to nevieš pochopiť je už tvoj problém
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8561
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Orange

Príspevok od používateľa shiro »

Praveze mi to nedava zmysel. Zda sa mi ze bud neviem riadne popisat co myslim, alebo ma druha strana nechape. Stale akoby kazdy myslel len rychlost pripojenia, latencie, kapacitu siete - co to vlastne je? Pocet uzivatelov ktrych je siet schopna obsluzit?

Riesim mnozstvo prenesenych dat uzivatelom a preco by to bol pre operatora problem, keby to nelimitoval. Ved nic ine by sa nezmenilo - zakaznici, ich rychlosti, pouzivane appky, atd.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Orange

Príspevok od používateľa werwest »

Ale vsak vsetko by sa zmenilo bohaca, keby nebol limit dat, vsetci budu vyuzivat mobilny internet inak. Teraz vsetci akurat tak browsuju textove stranky max socialne siete, aby si nevyprdli svoje 2gb balicky za 2 dni.
Tie neobmedzene spotify a podobne balicky su furt extra balicky. Treba za ne zaplatit. Nebude ich pouzivat tolko ludi, aby to bola zataz. Tak isto existuju neobmedzene datove balicky, ale maju vyrazne obmedzenu rychlost oproti "normalnym" internetom. Preco asi.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Orange

Príspevok od používateľa Miso122 »

Neobmedzene balíčky pre jednotlivé appky končia spolu s posledným zdražovaním
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Orange

Príspevok od používateľa d3Xter »

shiro zaplat a daj si zriadit privatne APN s prestupom do netu cez centralu a mozes surfovat unlimited
nemas nato vzdelanie tak neviem naco do toho stale mudrujes, na slovensku je tak 200gbps ring per operator, v horsom pripade len 100, ratat snad vies ako by to dopadlo ak by kazdy mal pristup k full kapacite, nehovoriac o tom ze ty si pre isp podradny rezident, biznis je viac a ti vedia dat 300giga za dva tyzdne na inet simke a skoncili lebo limit a to je len jedna pobocka normalnej prevadzky+kamerovy stream
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8561
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Orange

Príspevok od používateľa shiro »

Opat, neplet si rychlost s mnozstvom prenesenych dat. Tie riesim, nie rychlost. Optika nema limit prenesenych dat, DSL ak ma, tak byva 100GB+ a dokonca ani Muskov Starlink nema mesacny limit prenesenych dat.
Tak preco sa operatori tvaria, ze ked clovek presurfuje mesacne 100GB na mobile, tak im to uvari zariadenia v BTSkach a limituju prenesene data v mobilnej sieti na smiesnych napr. 5GB? Toto riesim a myslim ze na to netreba special vzdelanie.

Alebo je to fakt ako pise werwest?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Orange

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mas informacie o limite BTSky a info kolko klientov je na nej zavesenych? BTS ma svoje limity, tak ako vsetko. Pocas Corony, ked vela ludi preslp pracovne na Home office a vyucovalp sa online,bolo pekne vidiet ako siet dostala na prdel
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Orange

Príspevok od používateľa adam102 »

Ja to rozhorcenie chapem, ked vidim, ze v inej 5-milionovej krajine nedaleko maju bezne 200 GB za 16 eur a nic im nepada. Ze maju mzdy a prevadzkove naklady niekde uplne inde asi nemusim hovorit. V roku 2018 za tu cenu mali este len 60 GB. Bud mame nejake zastarane technologie, alebo u nas platia ine fyzikalne zakony.

Telekom skusal 1 TB par mesiacov a:
Telekom hovorí, že po zavedení akcie nekonečných dát v ich sieti stúpla dátová prevádzka až 2,5-násobne, čo sieť, ktorá 7-krát za sebou vyhrala ocenenie najlepšej mobilnej siete nemala žiaden problém zvládnuť.
Ludia sa najprv poblaznia, ved aj ja som stahoval ako besny, ked nam zrusili FUP na optike. Este aj Mandarinku Darinku som musel mat vo FLAC. Ale potom sa to ukludni a fungujeme dalej. Tie 2 GB, 5 GB a nedajboze 30 GB limity za 50 eur su na smiech.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Orange

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som roky sníval o optike u nás v dedine dobrých 10 rokov tu mám dvadsiatku, teraz mám optiku 800/300 chvíľu som bol jak besny a teraz neviem čo stým robiť :D

Ja mám kvôli robote od O2 neobmedzené data to je tuším 100GB? Ešte som ich neminul a to dávam net na izbe aj kolegom voláme pozeráme filmy hráme hry úplne na pohodu. Ale tiež si neviem predstaviť že by som mal 5GB to mám teraz dakych 10GB prenesených a je cez polku mesiaca.

Čo sa týka Orange neznášam ich biznis, nič ti nedajú a sú celkom dráhy a posledné roky aj dosť vtieravy. Ľudia im neodchádzajú lebo majú dobré pokrytie to je asi tak všetko čo majú dobré. Jednanie na pobočke to je ako na trhu s predavačom poľsko čínskych hračiek.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8561
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Orange

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal: Ne 17. Júl, 2022, 14:41 Mas informacie o limite BTSky a info kolko klientov je na nej zavesenych? BTS ma svoje limity, tak ako vsetko. Pocas Corony, ked vela ludi preslp pracovne na Home office a vyucovalp sa online,bolo pekne vidiet ako siet dostala na prdel
Rad by som mal, vedeli by sme viac. Pri Corone niekde dostavala na prdel aj optika. Pritom videochaty nezeru az tak moc linky, bitrate je tam kolko, 1-2MBit? Myslim ze problem bol skor v naraste mnozstva pripojenych uzivatelov, ako v tom, kolko dat stiahnu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Orange

Príspevok od používateľa HellAngel »

video chat a komunikacia cez net je len jedna z veci. Potom tu mas stahovanie dokumentov, praca online v programoch atd. Narast pouzivania online TV a filmov, nakolko nebola moznost ist do kina a velka cast presla na online platformu (netflix, HBO GO....)
Boli uzly, ktore takyto narast nedavali. Spolupracujeme s telekomom a viem, ze museli toho dost povymienat na sietovych uzloch aby to nekolabovalo.
Rozumiem o co ti ide, no na druhu stranu, sme ochotny toto operatorom stolerovat a platit im za tieto sluzby. Musi to byt dobry lobing, nakolko sme tu uz mali mat v eu volnost vyberu operatora v ramci EU a mohli sme pouzivat aj zahranicne pausaly, kde do 10€ dostavas takmer nekonecno a neobmedzeno dat a hovorov.
Dobry naprotivok je celkom O2. Maju v celkku slusne 4G pokrytie, len ten ich pristup a amaterizmus. Minuly rok, sme do firmy vytendrovali ako operatora O2. Predtym sme boli dlhe roky Orange. Po roku sa firma vratila spat ku Orange, aj ked za drahsie peniaze, ale ten support O2 je dost biedny
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Orange

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak už je to tu ... Požiadal som prenos čísla na Telekom. Volali z retecka a dali ponuku, že za volania do zahraničia platiť nič nebudem, volania neobmedzené, data tuším 18GB, sms aj mms neobmedzené..
Paušál som mal Go safe premium... Zrazu to ide na 25e, ale teda dát bude menej ... Asi im poprajem pekný deň a dovidenia ... :bye:
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Orange

Príspevok od používateľa stiv »

Tak uz chodia smsky aj z o2 ze zdrazuju o euro ci kolko takze po pomaranci postupne vsetci. :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7284
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Orange

Príspevok od používateľa Papek »

aj mojej mame uz prislo zdrazenie. Ona ma combo telefon, telku a internet, takze ma tam zlavy a mail dosiel stylom, ze zdrazili sme sluzbu o 4€, ale davame vam dodatocnu zlavu 3€ a pridavame xy. A na konci este je nejaka dalsia zlava na cely balik. Takze netusim kolko bude platit po novom. Pomaly aby si clovek urobil excelovsku tabulku na toto.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Orange

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Jerry napísal: Ut 02. Aug, 2022, 12:24 Tak už je to tu ... Požiadal som prenos čísla na Telekom. Volali z retecka a dali ponuku, že za volania do zahraničia platiť nič nebudem, volania neobmedzené, data tuším 18GB, sms aj mms neobmedzené..
Paušál som mal Go safe premium... Zrazu to ide na 25e, ale teda dát bude menej ... Asi im poprajem pekný deň a dovidenia ... :bye:
Sú už oničom tie zľavvy... stačí mi príklad môjho deda. Má klasický tlačítkový telefón a jediné čo využíva sú volania. Má Go Safe Extra (bývalý Go 30), ktorý keď bola podpultovka bol s 50% zľavou, čiže za 15€, zľava už aj po viazanosti je platná, a po ich prvom zdražovaní sa zvýšila cena na 16,50€. Dnes im píšem, že či by sa nedalo s cenou aj tak niečo robiť, predsalen paušál je využívaný len na volania, dáta sú zbytočné, stačilo sa mi teraz pozrieť, že s tým ako sa prenášajú do ďalšieho mesiaca tak na tom paušáli je 30GB dát mesačne a nevyužitých len tak... a ich odpoveď? Na smiech.
Citujem originál:
Orange napísal:K tomuto pausalu Vam uz nemame moznost poskytnut ziadnu dalsiu zlavu, kedze aktualne vyuzivate najvyssiu moznu zlavu, ktoru momentalne uz ani nemame v ponuke. Zlava sa Vam bude uplatnovat aj nadalej po zrealizovani upravy z nasej strany, to znamena, ze mesacny poplatok bude 17,50 EUR s DPH, pricom sa uplatni aj dalsia dodatocna zlava za digitalnu odmenu vo vyske -1,00 EUR s DPH. Mesacne tak bude fakturovana suma 16,50 EUR s DPH, rovnaka ako aktualne.
Síce pekné, že vďaka ich digitálnej odmene 1€ ak je aktivovaná elektronická faktúra tak paušál nezdražie pri ich zdražovaní, ale aj tak ma zarazilo, že nič iné nevedia ponúknuť. Hlavne keď môj dedo je roky rokúce len u Orange a nevedia nič schopné ponúknuť. Pochybujem, že by bol problém hoc aj 40% zľavu dať na nižší paušál Go Safe Optimal (v cenníkovej cene 23€), ktorý je inak dosť drahý paušál na to, že je to jediný paušál kde sú neobmedzené volania (v nižšom paušáli už nie sú).

Mi príde, že akosi sú im zákazníci čo nechcú dáta ukradnutý a nevedia za slušnú cenu aspoň 10€ ponúknuť neobmedzené volania a žiadne dáta.

Je to proste tak, Orange už si dlho neváži svojich verných zákazníkov a nedokáže im vyhovieť a radšej ich nechá platiť veľa za paušál, ktorý nevyužijú a neponúknu lacnejšiu alternatívu. Chcelo by to aj zameriavať sa na zákazníkov bez potreby dát, nie všetci dôchodcovia či starší ľudia využívajú smartfóny a využívajú internet v mobile a pre nich tým pádom je zbytočné platiť za dáta, ktoré prepadávajú len tak a zbytočne.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"