Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
katrikm
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 03. Aug, 2022, 08:07

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa katrikm »

Mr.Devil, mohol by si, prosím, preveriť, či je VoLTE naozaj aktívne?
Ideálne v default dialeri zadať kód *#*#4636#*#*, potom v "Phone information" či je zapnutý prepínač pri "VoLTE Provisioned".

Na Pixel 4XL mi s Telekomom VoLTE nefungovalo, preto som ako ďalší telefón už namiesto Pixelu bral Samsung. Ak by to ale Google/operátori konečne zapli na Slovensku, bolo by to super.

Díky
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 563
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Hmm, tak teraz si mi objasnil ze sms od Telekomu o aktivnom VOLTE stojí za prd... Vyzera to ze v tom servisnom menu aktivne nieje :facepalm:

Je zaujímavé ze hovory su uskutočňované rychlo a hovor je čistý :?
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
buci
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Pi 18. Júl, 2014, 22:31
Bydlisko: Sabinov

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa buci »

este mozes skusit niekomu zavolat a pocas hovoru vyskusat ist na internet / otestovat rychlost cez speedtest (len daj pozor, aby si bol v pokryti LTE a nebol pripojeny na WiFi) ... potom vyskusat speedtest bez hovoru a vysledky porovnat :)
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 563
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Dik za typ, takže počas hovoru sa speedtest (aplikácia) ani nespustila čiže smola, VoLTE nefunguje.

Bey bey Pixel :D
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
univerz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 09. Nov, 2022, 15:58

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa univerz »

mohol by to pls niekto testnut znovu? google by uz VoLTE blokovat nemal & horuci zemiak by mal byt na strane slovak telekomu.
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 427
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa dadik08 »

Na 6a to nefunguje. Som pripojeny v 4G sieti, ale prepne ma to na Edge ked vytocim cislo, a na internet sa pocas hovoru nepripojim. Poskytovane VoLTE mam zapnute, ale prepinac je "sivy", neda sa to menit. Pred chvilou mi prisla potrvrdzujuca SMS ze mam VoLTE zapnute.

Raz som to uz skusal 21.10. ale od telekom mi prisla SMS ze z technickych pricin nemozu vyhoviet poziadavke. Uz nepamatam ci som to mal zapnute v tom servisnom menu.
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 563
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Viac menej čerstvé info (oktober) priamo od CZ telekom po otázke ohľadom Pixelov a 5G/VoLTE

Citacia s ineho fóra
Dobrý den,

aktuálně je Google Pixel nabízen pouze v Německu, tzn. že pro sítě německých operátorů je testován, má otevřené 5G, atd. Naše skupina se snaží (na úrovni celé skupiny DT EU, nikoliv na národních úrovních) společnost Google přesvědčit k rozšíření alespoň testování a produktové podpory pro ostatní země DT, vč. ČR, kde se díky volnému pohybu zboží v EU a individuálnímu i organizovanému dovozu Google Pixle také mezi uživateli vyskytují. Je ale čistě na Google, zda tak učiní, případně zda rozšíří i seznam zemí, ve kterých Pixel oficiálně nabízí, o další země včetně ČR. Jednání stále probíhají. Velmi mě to mrzí, ale bližší informace k dispozici nemáme. Děkuji za pochopení.

S přátelským pozdravem
Myslim si to fungovať tak skoro nebude :facepalm:
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
univerz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 09. Nov, 2022, 15:58

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa univerz »

Mr.Devil napísal: St 09. Nov, 2022, 17:49 Myslim si to fungovať tak skoro nebude :facepalm:
to sa tyka 5G, VoLTE je aj v tom vlakne spominane ako funkcne napr. pre cesky Vodafone.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa stanomx »

takze najstupidnejsi telefon vyhrava google?
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 563
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

S telefónom to nema nic spoločne, ten podporuje všetko, bohužiaľ tu je navine samotný google... Snaha na strane nasich operátorov o podporu 5G/VoLTE tu je, ale dohodnúť sa s tymi degesmi je zatial beznadejna.
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 427
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa dadik08 »

Vyzera ze nakoniec VoLTE funguje. Dnes som si vsimol ikonku HD pri niektorych hovoroch v Dialeri, tak som to otestoval este raz. Bol som pripojeny do 4G siete a pocas hovoru som mohol normalne prehliadat stranky. Tiez to vyzera ze funguje aj VoWifi.

Edit: zabudol som, operator Telekom
VoWifi funguje aj ked v servisnom menu je vypinac vypnuty.
Mozno to to testujem nespravne alebo ikonka hd znamena nieco ine
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
univerz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 09. Nov, 2022, 15:58

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa univerz »

luxus, diky za info :)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa Blackhawk »

dadik08 napísal: Št 10. Nov, 2022, 16:30 Vyzera ze nakoniec VoLTE funguje. Dnes som si vsimol ikonku HD pri niektorych hovoroch v Dialeri, tak som to otestoval este raz. Bol som pripojeny do 4G siete a pocas hovoru som mohol normalne prehliadat stranky. Tiez to vyzera ze funguje aj VoWifi.

Edit: zabudol som, operator Telekom
VoWifi funguje aj ked v servisnom menu je vypinac vypnuty.
Mozno to to testujem nespravne alebo ikonka hd znamena nieco ine
Telekom VOWIFI nema zavedene, takze to ti isto nemoze ist, ak by islo, tak by si namiesto ikonky HD mal pri hovore ikonu WIFI (taky ten trojuholnikovy vysek s kruhu :D )

K Pixelom a volte a vowifi viem toto:
4KA a Pixel 6Pro - out of the box nefunguju, s rootom a Magisk modulom idu obe veci
4KA a Pixel 7Pro - out of the box nefunguju, s rootom a modulom islo tyzden dozadu iba volte, po stazovani sa u operatora mi bolo povedane, ze sa im Google neozyva na ich ziadosti, skusal som to teraz a vowifi uz ide (zaujimave)
Orange a Pixel 7Pro - nejde ani jedno ani druhe ci uz s rootom alebo nie
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 563
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Ma tu niekto Google Pixel 6/Pro?

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Tak sme sa konečne dočkali 5G na Pixeloch aj na Slovensku. Telekom a O2 potvrdzuju spustenie 5G a VoLTE na Pixel 7/Pro a Pixel 8/Pro

https://touchit.sk/pixel-5g-na-slovensku/565789
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"