Kúpa auta do 8k

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ivko, je to commonrail s egr bez dpf. Je to jedno, ide o to, ze taky rocnik 2008-10 limuziny bude proste potrebovat servis vstupny, ktory bude mozno o nieco lacnejsi ako servis forda, ale mas vacsiu sancu ze sa tam nieco pokazi skor ako na aute ktore poznas. Proste ten rozpocet je na auto obdobne mondeu maly. Hlavne ak sa velmi nevyzna, co sam pisal.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Ivko »

A preto sa má konečne zbaviť diesla a kúpiť si atmosferický benzín...

Už som tu písal že som bol obzerať pre mnohých "staré" Legacy 2005 "socku" s najslabším ponúkaným motorom 2.0i 101kW a napríklad u neho nevidím žiadne velké investície, skôr to pýta prevenciu ako ošetriť podvozok, dutiny, bla bla...
A pánko pýta blbých 2300€ a to ešte 100večku by dole dal...
Aj keby to auto vypýtalo 1000€ tak ako daleko sme od 8000€? A čo získa za 8000€? Trápnu SX4 s 1.6i o 7 rokov mladšiu, auto bez komfortu, s jazdnými vlastnostnami hodnými auta v socka triede, bez priestoru, bez tempomatu, možno nebude mať ani digi klimu, ani všetky elektrické okná, ani vyhrievané sedačky...
Ale bude možno o 5-7 rokov mladšie...
To je bonus jak otlak na päte
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ziadne velke investicie, sem tam novy motor (lebo subaru) :D Hlavne ze ma teda auto s komfortom dlhej 7er, jazdnymi vlastnostami formule 1 a s uzasnym automatom, ktory nakope aj PDK od Porsche. Najpodstatnejsie ale je, ze minul len stvrtinu z budgetu, ved viac ani netreba a komu by naco bolo nieco novsie, alebo lepsie.
ITX >>> ATX
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Bono83 »

To legacy je auto pre milovnika subaru. To si nikto iny nekupi. Ten motor je totalne bezpohlavny, oproti nemu je nejaka 1.6 od suzuki motoricky lepsia. Zacnes sa venovat osetreniu karoserie a zistis ze to ma hnile prahy, lemy a pod. To nemozes odporucat cloveku ktory chce kupit auto a jazdit bez starosti. Jazdil si niekedy SX4, Vitaru, alebo swifta? Ja som jazdil wrx, outback 3.6 a XV. Tie suzuki mam tiez najazdene. Takze mi tu prosim nepis niečo o slabych jazdnych vlastnostiach suzuki. Na zaciatku temy sa zakladatel ani nevyjadril ake auto jazdí , skor to vyznelo ze nema ziadne. Takze prenho suzuki vyzeralo celkom fajn.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Bono83 »

Tak ako pise Miso, ten hydromenic je tragedia.V tom outbacku s 3,6 to strasne ubija dynamiku auta.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4505
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa scream »

Na starom legacy 2.5 bude menit veci o ktorych sa mu na zanovnom o 10r novsom aute ani neprisnije. 17r auto je vrazda na peniaze. Tam mozes zaradom skor ci neskor menit vsetko a urobis sa na spotrebaku o par tisic.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa HellAngel »

SX4 sa neda komfotnom porovnavat s mondeo. Ved je to aj uplne ina kategoria. Ale urcite to nie je bezpohlavne auto. Chodili sme na tom pop horach a nerovnostiach, kde som si casto myslel ze to na tom aute nedame. A vacsinou sme dali. Jediny problem bola vyska vozidla.
Spomenul Dustra. Ja by som radsej volil Vitaru 1,6 benzin
17r auto by som nekupoval. To je fakt macka vo vreci. Nakupna cena vozidla je lakava, ale aby si do roka nenehal nie male peniaze na servise. To uz radsej odservisuj mondeo, ak neni v katastrofalnom stave
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa 1adad1 »

A aku vitaru asi kupi za 8k? No predsa ziadnu, ak si otvoris autobazar.eu, tak tam najdes najlacnejsiu benzinovu za 12k, to sme +50% nahor.

Prejst z 20 rocneho mondea na 17 legacy sa mi zda ako cista hlupost, legacy bude spolahlivejsie, ale bude zrat viac a bude mat aj drahsi servis. Vacsie zasahy vzdy motor von, cena za 100km dvojnasobna.

Zakladatel temy podla mojho nazoru nevyhnutne nepotrebuje SUV a ani 4x4, oboje predrazuje nakupnu cenu, cenu servisu a aj spotrebu. Tym padom nedostane tak dobre auto za 8k ako vlastne chce.

Ja by som sa na tvojom mieste popozeral po niecom novsom, podla mna by si bol spokojny s autami ako su octavia 3 1.2 TSI, Peugeot 308 II SW 1.2, tipo 1.4 (ktore je inak pomerne dost vhodne na zhorsene cesty), Astra a pod. Sú to auta novsie, ale nie vyrazne mensie ako tvoje mondeo a ani vyrazne menej pohodlne ako tvoje Mondeo. Co sa samozrejme neda povedat o aute ako je Suzuki SX4 alebo Swift.

Zaroven su celkom nove a servis bude stat urcite menej ako na aktualne auto.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa werwest »

ono kupit oktaviu za 8000 bude celkom narocne. ale nebola by to zla volba.
nevidim ale dovod silou mocou kupovat benzin. 10km do prace nie je kratka trasa
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Ivko »

Bono83 netrep prosím ťa netrep...
Že automat zoberie nejaké kW je samozrejmé, ale trepať že 3.6i nejak ubíja dynamiku rozprávaj vieš komu, pretože tam to skoro nepocítiš, lebo 3.6i jednoducho ide. Tam sú kilowatty aj krútiaci moment.
Jedine že to porovnávaš s nejakým 6 valcovým dieselom dopovaným hneď dvoma turbami...

Mne s prstom v nose stačí aj hladká 2.5i má to výkon aj krúťak o akom sa žiadnej atmosferickej 1.6i ani nesníva a to pri hmotnosti vyššej nech o 200kg

Pri dnešných cenách jazdených áut na výber naozaj nejak nemá
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ivko napísal: St 17. Aug, 2022, 10:28Mne s prstom v nose stačí aj hladká 2.5i má to výkon aj krúťak o akom sa žiadnej atmosferickej 1.6i ani nesníva a to pri hmotnosti vyššej nech o 200kg
vykon neuveritelnych 123kw, hotovy trhac asfaltu. este k tomu takmer 1.5 tony ako bonus.

a vyvediem ta z omylu, B16B od Hondy ma vyssi vykon, 1.6 atmo
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa spencer »

mam uz niekolke 4x4 , ak ho ozaj netreba , tak ho nekupovat , je to predsa odost viac dielov , hlavne cim novsi , tym komplikovanejsi . urcite na take kratke trasy brat benzin , pripadne starsi diesel kde este nie je dpf , ale take stare auto chciet asi nebudes . idealne japonca , koncernove benziny maju problem do roku 2011 alebo 2012 s benzinmi , hlavne zeru olej koli nedobrym kruzkom na piestoch . aj zene sme preto a6 kupili 2008 radsej 3.0tdi s dpf , ale na kratkych trasach ho dorazila . takze jazdi bez dpf , spotreba nizsia , tah skvely , stk by nemal byt moc problem , skor rakusania alebo pojazdne emisne su sakra problem . preto zena pokukava po xv 1.6i od subaru . urcite ber benzin japonec idealne bez turba , to je jasne , ak sa v tom nechces hrabat
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ivko, ty si ozaj nejaky pomyleny. Jazdil si ten outback? Ten hydromenic to ubíja ze uplne. Mozno sa tebe zda v porovnani s tvojou 2,5 ze to chodi. Ale to sme tu uplne mimo temu.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Ivko »

Akurát ty to hovoríš akoby tá 3.6i šla na úrovni nejakého prditka...
Aj blbý 2.0i bude vždy pružnejší ako 1.6i, lebo jednoducho vyšší krutiaci moment
To že nejaká 1.6i ide porovnateľne s 2.0i je iba preto že sa porovnávajú autá rôznej váhy.
Keď to zjednoduším, tak keby sme sa bavili o blbom Golfe V , tak by bolo cítiť či je pod kapotou 1.4i/1.6fsi/2.0fsi

A áno 2.5i mi v pohode stačí, nepociťujem nejaký výkonový deficit, je to tak akurát

Pre Miška ja mam u Legacy 1360kg, SX4 s 1.6i 2WD má 1215kg a 4WD varianta samozrejme viac
Keď si ty zvažoval čo kúpiš, tak som ti vtedy vravel že by som radšej zobral P206 2.0i , alebo Clio 2.0i, lebo jednoducho objem...
Ty si kúpil tuzingom dogabaného Swifta s opatlatnymi kolesami na červeno a navyše opotrebenou prevodovkou.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ja som pisal ze ten hydromenic to ubija. Nikde som to neporovnaval s inym autom. Jazdil si to?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"