Kúpa auta do 8k

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Ivko »

Oni ani neriešia že väčší objem má väčší výkon a väčší krúťak...

Autor sa vyjadril k 6-tke, na jeho mieste idem a porovnám aj 2.0i aj 2.5i, čo sa spotreby týka tak tam bude rozdiel 0,5-1l, ale bude to celkom iné zvezenie a ked človek najazdí 1000km mesačne tak to je 10l paliva naviac
Treba hladať pekný kus a ideálne aby mal príplatkové audio BOSE (viditelné logo na mriežke reproduktora u predných dverí, bez príplatkového audia tam nie je nič)

Ten diesel už pri 300tkm začína pýtať a ono sú to veci "preventívne" nie poruchy. Užívatel "mhlavaty" by vám vedel porozprávať, že ked sa človek stará tak nie je problém, ale počuť že preventívne treba pri 300tkm vymeniť všetky hydroštely, zafrezovať sedlá pod vstrekmi, bla bla bla a 1000€ je v hajzli "preventívne", potom ostávajú také bolesti ako EGR, ktoré sú dnes plné plastu a jednoducho sa zoderú, náhrady stoja za velké H a za origo kludne 300€, potom samozrejme aj DPF...
A niekto jednoducho jazdí dalej aj bez toho, až vyskočí kontrolka a potom sa mu to spočíta všetko ...

Na dlhú trasu urobí spotrebu aj benzín, nebude to 5,8l ako kachle, ale nebude to ani štandardných 8,5l, ale napríklad 7,5l
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa werwest »

to je individualne a neda sa to generalizovat len na dizel a len na benzin.
aj fabia s nesmrtelnym mpickom a zaobchadzanim v bavlnke zacala zniet nejak takto pri 130k km:
https://www.youtube.com/shorts/oWhK5r6JqKM
cize osobne by som sa nezameriaval 100% iba na benzin. popozeral by som ktoru kategoriu aut chcem (aby si sa vyhol radam kup swift a podobne) a potom sa pozriet na to hlbsie co je kazove a co nie je. taku staru mazdu 6 by som nechel lebo proste strasne hniju, a najst nepohniitu bude vcelku narocne.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Ivko »

Hrzda žerie hlavne prvú generáciu Mazdy 6, už tá druhá je na tom lepšie, preto som písal nájsť zachovalý kus a trošku sa preventívne povenovať podvozku/karoserii. Ošetrenie podvozku / dutín nie je položka že by kvôli tomu niekto bol dva mesiace o suchom chlebe.
Pri dnešných cenách jazdeniek, mu aj tak nevychádza že by si kúpil 5 ročné auto, pokial teda nechce kúpiť Sandero
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Pietro sk »

pade2112 napísal: Po 15. Aug, 2022, 16:31 Len teraz sa mi dalo ozvať sa ospravedlnujem sa, v prvom rade dakujem za názor každého a ochotu poradiť
čo sa týka dialníc tam to bude fakt že sem tam preferujem cesty mimo dialnice ale samozrejme tomu niekedy nedá vyhnúť, momentálne auto mám ford mondeo 2005 2.0tdci ale odchádza mu spojka a už spomínaná dvojhmota klepká a velmi sa mi nechce do neho vrážať peniaze
penezi malo, vsetko zdrazelo. ak mondeo je na pokraji zrutenia a z kazdej strany pyta peniaze, tak ho treba vymenit.
ale ak nie, treba si spisat co tomu je a dat pomaly do poriadku. je nromalne ze rokmi sa veci opotrebuju.

tu ide o to ze snazis sa vymenit stare za ine stare, ktore netusis co vsetko si zacne pytat na servise..
aby si nedopadol horsie. nepisane pravidlo, ze cim starsie, tym viacej si odloz na servis...
aby si hned vsetko nenasypal do kupy a potom bude na dvore mesiace stat, lebo nebude za co opravit.

moj nazor je ze ak menit auto, tak nech rocnik je vyrazne mladsi, (nevidim zmysel robit cvicenie len kvoli 1-2rokom).
a to aj napriek technickym k-rvitkam v novych autach.
predsalen mlade auto si nevypyta na servise to co auto stare. zhruba po 7r auto zacne si pytat svoje.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Bono83 »

Hovori sa tomu z blata do kaluže :). Treba zoservisovat forda.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Ivko »

Mám obavu že vlastníctvo starého CR diesla je ako stáť neustále v kaluži...
CR vstrek je drahá záležitosť a ked človek zoberie do úvahy hodnotu auta...
Už potrebná výmena toho zotrváka vrátane novej spojky a práce je s prstom v nose polovica hodnoty auta
Preto druhé auto, akurát je smola v tom že je blbá doba, ceny jazdeniek šli hore a tak skoro sa to nezmení
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jak na to pozeram, tak nevidím ziadne auto do 8k€ ktore by nebolo vyrazne menej komfortne ako sucastne mondeo. Alebo rovnako nespolahlive ako sucastne mondeo.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa CageJ »

scream napísal: St 17. Aug, 2022, 15:24
pade2112 napísal: St 17. Aug, 2022, 14:00 k týmto kilometrom a kolko to má najazdené ako velmi to ovplivní výber ? 300napr. je vela ? málo ? ked nájdem 2009 ročník zo 120 čo nieje reálne je to velký problém ?
No 300 je mensi problem na diesly ako na benzine. To bude zrat olej, skrz toho dogabany kat. A pokial to nie je bmw 2005-2007, honda, toyota teoreticky aj subaru s objemom aspon 2 litre, pripadne iny rokmi prevereny motor, tak radsej nie. Ja som predaval accord 2.4 s 350tis km...motor a prevodovka sepot kvetin, karoseria uz dozivala, na spotrebaku cez 1000e rocne.

Subaru a tesnenie pod hlavou je problem cca do 2008, potom tam davali zosilene tesnenia, uz to odchadzalo skor ako dosledok zleho zaobchadzania. 2.5 a 2.0 2008+ sa da odporucit ako velmi spolahlivy motor...samozrejme v STI je to spotrebak...

Tie hondacke sportovo ladne 1.6 vti 2.0 typer atd. Tahali az po preklopeni na ostru vacku, do 4000rpm mrtvola. 2.5i na subaru alebo 2.4 od hondy ma daleko lepsi priebeh od spodu, to je to o com Ivko pise a cudujem sa ze zas dakto nechape...

BTW dnes sa rozlucil chladic skrz vek. (Dozrel plast) stalo ma to cez 300e....tolko k starym autam a to ma len 12r. a 117000km
Tak tie staré Hondy si predsa radšej budeš brať s VTECom :)..

Inak ja by som odporučil túto kupujúcemu Civic 1.8 8G/9G... Tam nie je žiaden problém.
Inak jasná voľba Vitara ale to bude tak za 12-14K+.
Staré Mazdy, pozor ako ktoré.. Nemá stará 2.5 problém s olejom a diesel asi so všetkým ? :D Alebo to je 2.0??? A tá hrdza by sa nemala týkať modelov po 2014 roku.
werwest napísal: St 17. Aug, 2022, 15:38 ja si stale myslim, ze 10km nie je kratka trasa. plus vo volnom case cestuje za turistikou. myslim si zeby bez problemu jazdil naftove auto bez nejakych problemov skrz dpf. akurat ze auta okolo 300k to dpfko budu mat pomaly plne, na to treba myslet, keby sa to zacalo zvazovat.
4 valec je stale 4 valec, ked to ma tahat od spodu tak potrebujes valce navyse alebo turbo
houby, potrebuješ len podradiť....


https://www.autobazar.eu/honda-civic-18 ... 65800.html
možno by šla zhodiť cena
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6731
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa molnart »

Z vasich rad sa vobec necudujem ze op sa uz tu neukazal. Pozeral by som po niecom takomto https://www.autobazar.eu/kia-cee-d-14-m ... 26713.html jednoduchy benzin nepriamovstrek, celkovo spolahlive presuvadlo s 0 emociami a okolo 6-7 tisic mas vyberu habadej
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Ivko »

Ale ukázal, aj napísal čo by sa mu páčilo, len ešte nebol asi na obhliadky...
Čo sa týka tej Mazdy a problémom s olejom tak to sa týkalo prvej generácie s 2.3i, kde bola smiešne malá olejová náplň a často tie motory skončili KO bolo tam len 3,5l oleja, neskôr začali dávať inú vaňu kde bolo 4,5l

Za dobrú cenu idú stále aj Mitsubishi Lancer a je tam aj 1.8i 105kW, v najvyššej výbave je tam príplatkové audio Rockford Fosgate
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa werwest »

CageJ napísal: Pi 19. Aug, 2022, 00:17 houby, potrebuješ len podradiť....
Citaj s porozumenim.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
pade2112
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2011, 19:41
Bydlisko: Brezno

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa pade2112 »

čiže napríklad niečo takéto ?
https://www.autobazar.eu/mitsubishi-lan ... 25512.html

vyzerá solídne
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Ivko »

No zrovna ten nie, je celý dobastlený, nemá origo kolesá, vzadu dorábaný akože duplex výfuk a k tomu otrasné koncovky, ktoré tam pasujú ako päsť na oko.
Zadok nejako sedí, jak keby v tom mal 10 vriec cementu. Na čierno opatlaná predná maska, poškodená kapota nad pravým predným svetlom...
Používateľov profilový obrázok
pade2112
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2011, 19:41
Bydlisko: Brezno

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa pade2112 »

čiže pravdepodobne bolo búrane alebo niečo také že
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Kúpa auta do 8k

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nie, Ivan je iba precitlivený na akékoľvek úpravy mimo OEM.

Sú tam aftermarket kolesá, výfuk, pravdepodobne aj pružiny/podvozok. A to je asi všetko, nič zlé na tom na prvý pohľad nie je.
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"