Asus ProArt PA328CGV

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Asus ProArt PA328CGV

Príspevok od používateľa Klaboor »

Ahojte. Nedavno som v nakupnej poradni riesil kupu noveho monitora a volba padla na spominany Asus ako monitor "pre vsetko", primarne ale praca co je programovanie, automatizacia a kopec textu. Zhrniem sem svoje amatersky dojmy, popripade ak by niekoho nieco zaujimalo, tak dodatocne doplnim. Toto je nahrada po takmer 14tich rokoch pouzivania HP LP2475W cize pre mna cokolvek nove je brutalny upgrade.

Detaily na stranke vyrobcu
Monitor je doma od minuleho stvrtku, takze uz tyzden s nim fungujem a zatial velka spokojnost. Dizajnovo decentne, nic sialene vesmirne. Chvalabohu, ze som nesiel do niecoho vacsieho ako mi bolo odporucane,ze 40" alebo 43" a 4k rozlisenie. To uz by bol masaker :D 2560 x 1440 je slusna plocha, skoda ze x 1600 vela modelov nieje. Pri mojom rozlozeni sirka 2krat 2560 je uz dostacujuca plocha, 92 PPI bez scallingu ideal. Do buducna vymenit este aktualny LG za iny 21:9 38" kusok, ale jedine s novym hlbsim stolom. Na aktualnom 140x60 by som to bez ramien nedal. Na margo Ergotron ramien, tak co to stoja, ale je to riadne heavy duty spracovanie a monitory sa ani nehnu. Akurat kable by mohli pribalovat dlhsie a nie len nieco cez meter, v lepsom pripade 1,5m. Kupit u nas kabel co nestoji majland, ma certifikacie a nie je to resale z CN, je dost hardcore zalezitost, ale naslo sa nieco.
165Hz je vo windowse a pri praci velmi prijemna zmena, hlavne ked skrolujem rychlo haldy textu, tak nestracam pred ocami obsah rozmazavanim. Hranie hier super, predsa je to vacsia plocha, filmy, videa HDR tiez moze byt. Este som sa potesil sondou spyderx elite a nakalibroval to s jasom na 120cd/m2. Cez den je to super, vecer ak je viac bielej tak to celkom ziari. Mozno este otestujem 100 popripade 80cd/m2, ale vecer to jazdim s osvetlenim pozadia cize nie uplna tma. Zopar fotiek ako to vyzera za uplnej tmy, so svetlom spoza monitorov, so svetlom v miestnosti a pri dennom svetle (okno je vlavo). Fotene to bolo vifonom XR, aj ked som nastavil manualne iso a uzavierku tak je vidiet ze na taketo fotky sa moc spolahnut neda, ale aspon pre predstavu.
Link na galeriu
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

A este som narychlo natocil ako sa sprava podsvietenie pri HDRku :)


Momentalne nemam tomu co vytknut. Ak by niekoho zuajimalo nieco ine/ konkretne, pokojne sa pytajte, rad vyskusam, odpoviem ak to bude v mojich silach :)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Asus ProArt PA328CGV

Príspevok od používateľa adam102 »

Pekne, no skoda veru, ze neexistuje medzi tym a 4K este nieco. Medzi 32" a 43" vyrobcovia sice nejake cisla este poznaju, ale len pre panoramaticke monitory. Taka 36" 2880 × 1800 alebo 38" 3200 × 2000 (napr.) ostane len v snoch. Dva roky som mal 32" 1440p a teraz dva roky 30" 1600p a som zatial v podstate spokojny. Obcas sa vyskytne situacia, ze by sa zislo nieco trochu vacsie, ale spavam kludne, kedze nic normalne sa ani kupit neda, nemam potrebu spekulovat. Ak sa ti nezmenia poziadavky, tak s 32" a nejakym mensim pomocnikom budes tiez nejaku dobu urcite spokojny. Tu obnovovaciu frekvenciu zavidim, 75 Hz nie je bohvie co, 60 Hz uz vobec.

To lokalne stmievanie… Preto sa zatial do LCD HDR nehrniem, ale jeho podpora sa urcite hodi. Vyssi model ProArt uz ma FALD, len stoji 4-krat viac a je 4K. Nijak nedobre.

Este ten stolik odporucam, ak sa vojde, tak popozerat nejaky vacsi. Presne 140 × 60 cm som mal, ale monitor si zobral 30 cm, nedalo sa tak fungovat ani chvilu. :D Nasiel som aj jednu katastrofalnu fotku. Hned som si dal vyrobit 180 × 80, je to iny svet. Vacsina novsich monitorov sice zabera do hlbky len minimum miesta a s ramenom je to este viac fajn, ale aj tak. Spinave taniere netreba hned nosit do kuchyne, staci ich odsunut vedla a este ostane miesto aj na nohy.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: Asus ProArt PA328CGV

Príspevok od používateľa Klaboor »

Ono su medzi tym rozlisenia, ktore si vies realne navolit, ale vieme ake to je na nie nativnom rozliseni. Pri CRT nebol problem, vsetky rozlisenia vyzerali super. Ta diera na trhu je dost vyrazna, ale zjavne dopyt je zanedbatelny. Ja sa na to pozeram ako na pracovnu plochu, ale dnes je v kurze co najvacsie PPI, co najvacsie rozlisenie no a treba to krmit takze aj adekvatny hardver. Pre konzum obsahu skvele, na pracu nonsense.
K tomuto ked najdem casom este nieco sirokouhle tak to bude zostava na veeelmi dlho kedze skalovanie je mna prekazka c.1.

HDR beriem, tak, ze je pekne, ze to tam je. Za jedinu vec by som si bol ochotny priplatit a to ak by vsetko zostalo tak ako je len panel keby bol OLED :D Jak vravis, nijak nedobre.

Stol uz je vybraty, vyskovo nastavitelny 200x100 s vyrezom ale momentalne ho nie je kam strcit a nechcem pol domu reorganizovat kvoli jednemu velkemu stolu. Na to bude cas neskor (popripadnej prerabke), nech ten pocit zo zlepsovania pracovneho prostredia trva dlhsie :)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Asus ProArt PA328CGV

Príspevok od používateľa adam102 »

To ano, nizsie rozlisenie nastavis, len hej, pri LCD myslienku ist inak ako nativne ani neberiem do uvahy. Dopyt po niecom takom je veru slaby, zazivam to vo viacerych odvetviach trhu. :D Tazky zivot hipstera.
Hlavne, ze si s plochou spokojny. Ja som sa bal, ze 32" 1440p bude maly upgrade vzhladom na pouzitie, preto som skor myslel, ze 40"+ 4K bude lepsia volba, aj ked sam to zatial nemam.
Inak 120 cd/m^2 je cez den taky ideal, ale vecer uz davam 60 cd/m^2. Som ale v uplnej tme, ak nepocitam obcas zapnuty LED pasik v PC bedni. A ak som lenivy 4 × kliknut mysou na zmenu profilu, tak idem na 60 skoro stale. Izba na sever ale, takze to nie je take tmave cez den.

S tym OLED suhlasim, uz by som to mal na stole, aj ked tej technologii nejako extra nefandim.

No a ten stol, to bude pekne letisko. Upgrade ako HDD → NVMe SSD. A spravne, treba si to davkovat postupne.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"