Zamrznutie Firefox pri "save as"

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Zdravím, mám problém s Firefoxom, že pri prvom spustení, keď dám uložiť obrázok na disk tak mi mozilla na pár sekúnd zamrzne a potom funguje normálne ale keď už ukladám potom tak to ide normálne.

Skúšal som vypnúť všetky rozšírenie ale ani to nepomohlo.
Zmenil som aj tieto nastavenia, keď som hľadal nejaké riešenia ale ani tieto nepomohli:
browser.download.lastDir - tu som skúšal aj iné disky na partíciách
browser.download.lastDir.savePerSite - false
browser.download.useDownloadDir - false

Ďakujem za každú radu alebo tip.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemas nahodou nejaky disk pripojeny po sieti ako diskove pismenko ? Henta potvora by si mohla napriek nastaveniam LastDir atd "skusit osahat" vsetky drajvy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa Shadow19 »

nemám žiadny disk pripojený ako sieťovú jednotku alebo zdieľaný po sieti
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak potom som zhasol jak ruske tanky
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa Vlko »

Nemáš nastavené odpojovanie pevných diskov v možnostiach napájania? Niaký power saving plán čo ich po čase uspí a potom potrebujú zas roztočiť. Poprípade skús či to robí aj iný prehliadač, reinstal firefoxu ...
AMD R9 7950X3D PBO, Noctua NH-D15S chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 6200 MHz White RGB, Sapphire NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, NVMe SSD Samsung 990PRO EVO 1TB + Kingston A2000 1TB, SATA SSD Samsung 860 EVO 250GB + Team Group CX2 1TB, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skus premenovat adresar s profilom firefoxu, potom spustit firefox cim si vytvori uplne novy profil a uvidis co sa deje. A vratis to naspat.
Cesta je "C:\Users\USERNAME\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles" pricom username zamenis za uzivatelske meno ktore pouzivas.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa Shadow19 »

odpojovanie diskov mám vypnuté a ani žiadny power saving .....mám nastavené high performance
v inom prehliadači to neurobí - microsoft edge

skúsim ešte ten profil ale moc sa mi do toho nechce, keďže mám otvorených kopec záložiek...ak si urobím backup profilu a potom ho dám naspäť tak mi to nepoškodí ak by to fungovalo?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze neposkodi. Normalne ukoncis firefox, premenujes adresar s profilom cize ho firefox nenajde a zalozi novy, vyskusas a vratis naspat.
Premenovat ten adresar trva asi 10 sekund, najdlhsie dostat sa tam do tej urovne a potom ostatne vyskusanie je jedna jedina minuta. Šup šup.

Spravil som si baťák ktory mi kazdy vecer o siedmej spravi zalohu toho profilu takze ked sa mi nieco stane, viem sa vratit po jednom dni naspat...

for /f %%a in ('powershell -Command "Get-Date -format yyyy_MM_dd__HH_mm_ss"') do set datetime=%%a
md c:\data\firefox-backup\%datetime%
xcopy /c /e /y /q /i "C:\Users\username\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles" "c:\data\firefox-backup\%datetime%"

a pouzivat ho mozes aj pri zapnutom firefoxe, ziadny subor nie je otvoreny exkluzivne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa Shadow19 »

ja si robím zálohu cez mozbackup

čiže premenujem asdresár z profilom a po vyskúšaní prekopírujem veci zo starého profilu do nového, tak to chápem správne?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemyslim ze som to napisal takto :) nezaznelo tam ze prekopirujes veci odhocikade hocikam.

"vratis naspat" co som napisal znamena ze ten premenovany adresar "premenujes naspat cize do originalneho stavu". Cela vec spociva v tom, ze adresar kde ma firefox ulozeny profil spravis nedostupny (tym ze ho premenujes). Firefix nema profil, musi si zalozit uplne novy, uplne cisty.


Poznamka : ak pouzivas MozBackup a funguje ti, nemusis nic riesit co ti pisem. Proste pouzi MozBackup pretoze ho poznas. Akymkolvek sposobom dosiahni to, aby si donutil Firefox vytvorit novy profil. Vyskusaj ci problem stale existuje. Ak nie, vies ze je problem s profilom ; ak existuje, vies ze je problem niekde inde. Vrat naspat svoj profil ktory mas odzalohovany.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa Shadow19 »

je ešte možné vytvoriť si nový profil cez firefox, prepnúť sa do neho a vyskúšať či to funguje a potom ten profil vymazať a nastaviť naspäť ten pôvodný profil ako predvolený?

či to má vlastne taký istý princíp/ funkciu na testovanie alebo radšej to urobiť ako si písal
keď tak to vyskúšam večer keď prídem domov z práce
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa mp3turbo »

about:profiles

ja to nepouzivam, neviem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: Zamrznutie Firefox pri "save as"

Príspevok od používateľa Shadow19 »

tak som mal konečne čas sa k tomu dostať a vyskúšať to :)

vytvoril som si nový testovací profil a vyskúšal som tam uložiť obrázok a aj tam to na pár sekúnd zamrzlo pri prvom spustení a potom to išlo normálne tak ako na mojom profile

tak teraz neviem kde môže byť chyba :)

Návrat na "Programy a problémy s nimi"