detekcia vin

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

detekcia vin

Príspevok od používateľa lezgy »

caute
dostal sa mi do hladacika jeden stroj
nemate niekto moznost ceknut mi VIN?
zas vysolit 12e sa mi nechce....



odradza ma samotna znacka a skusensti s nou navyse s jedna o automat a stefuca akurat tento vytkol ako chybovu stranku
astra 2016

dik
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2094
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa zoom »

No... idealne asi ked sem das to VIN a povies, ze co vlastne znamena "ceknut". Nieco konkretne, alebo len taky vseobecny overview, ci to nevyzera podozrivo?

Co sa tyka Opla, tak zrovna Opel Astra J (minimalne verzia do 2015) bolo fajn auticko. Ako klady malo naozaj ze jazdne vlastnosti (podvozok), tuhu karoseriu, dobre odhlucnenie a tak. Velka vacsina problemov sa tykala skor dieslov (ako inak). Je to este rocnik 2016, takze mas aj sancu na stvorvalcovy motor. Od 2019 uz len 3-valcova hrkalka, ale da sa sparovat s 9-stupnovym automatom :laugh:. Mozes sa citit ako na kamione - rozbiehat sa pomaly a aspon so piatimi preradeniami.
Automat by som povazoval za vyhodu. Bude tam zrejme GM 6T40 a myslim, ze s nim mam skusenost (neviem, ci nebol v Chevrolete Epica s 2,5L I6 motorom z mojho okolia). Fungoval v pohode a snad by som aj vyhrabal kontakt na cloveka zo SR, ktory sa im venuje a naozaj sa rozumie. Pri jazde to radilo velmi hladko, takze ked sa do toho nahodou posadis a bude sa to trhane rozbiehat, nie plynulo preradovat stupne a podobne, tak to je zle.
Naposledy upravil/-a zoom v Ne 09. Okt, 2022, 16:51, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa lezgy »

dik
VIN
odradza ma kus cena par poistovni ktore su vzhladom k jazdenke moc vysoke...aspon sa mi zda a podla par videi problem s tym automatom
navyse s oplackymi motormi mam velmi zle skusenosti
hlavne povod a priebeh zivotnosti...odkial je, kto ...ten standard ako pises
Naposledy upravil/-a lezgy v Ne 09. Okt, 2022, 18:41, upravené celkom 1 krát.
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2226
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa mirjak »

zaujimave, ze s rovnakym vin jazdi na SK biela Corsa s SK ECV… tak snad je to len preklep
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4503
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa scream »

Chod sa spytat do opla, ci ti to ceknu. Niekde nemaju problem, niekde chcu poplatok, niekde to odmietnu bez majitela.

Inak carvertical+cebia ti pokryje zakladne info ak je to po operaku tak sa vies dopracovat aj k lepsej historii.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa Miso122 »

Keď máš problém dať 12€ za overenie histórie, myslím že je najlepší nápad ani nepozerať po kúpe auta. Či radšej vezmeš auto, čo mohlo byť kľudne búrané na totalku? Ale hlavne že si ušetril tých 12€.

Každopádne na dané VIN je evidovaná biela Corsa 2016, tak si dobre pozri či je všetko ok.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa lezgy »

Narážam nainfo lokálneho dílera že Opel nevie poskytnúť service history .... Nie pre 12€ ako takých ale o hodnovernosť...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2094
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa zoom »

Ako bolo spomenute vyssie, je to Opel Corsa, takze ak toto nevyhovuje, tak ani nemusis skumat dalej. Zakladne info z VIN najdes hocikde po nete, napriklad tu. Dalsie dobre univerzalne stranky na zapamatanie:
ko.sk - Po registracii vies vyhladat v Kontrole originality, ak bolo auto dovezene. Byvali tam aj fotky z KO, merania hrubky laku a tak. Poslednu dobu sa na tom uz snazia zarabat, tak je vselico skryte za paywallom. Ale inak info je, ze tvoje auto nepreslo KO (= bolo kupene na Slovensku).
seka.sk - Tu si vies overit platnost STK/EK na zaklade VIN/ECV a urobi ti aj historiu. Kedysi si videl najazdene km presne, teraz uz len graf, ci stupa cely cas a neboli stocene km. Dokaze ale sparovat VIN s ECV a vidime, ze predosly majitel mal SPZ ZV034DH.
skp.sk - Slovenska kancelaria poistovatelov, vyhladavanie PZP. Zadas ECV, konkretny datum a zistis, kde bolo vozidlo poistene. Pre nase ucely tak vies pozriet, ci malo v danych datumoch rovnaku ECV. Tvoje vozidlo malo tuto ECV cely cas od kupy, co indikuje jedneho majitela.
• Dalsie linky su kradnute vozidla v SR (tvoje nie je), cardetect.cz (overenie zatazenia leasingom, tvoje nie je), notar.sk (vyhladanie zalozneho prava na VIN v centralnom registri, tvoje nie je), no a potom samozrejme vsetky platene stranky, ktore mozu a nemusia mat viac informacii.

Co sa tyka servisnej historie od predajcu, zvycajne to neposkytuju. GDPR a tak. Ked som sa ja bol pytat na nejake auto u predajcu X v BA, tak mi aspon dobrovolne otocil monitor, nech sa pozriem, ale nedal mi ziadne papiere od toho do ruky. Uz to asi nie je ako kedysi. Cize tie info vyssie vies ziskat sam a tie priamo v Opli skus navstivit viacero predajni, ci by ti aspon nedali slovne nejake info, ze ci bolo servisovane a tak.

K prevodovke: Nieco na tom moze byt, ze je slaby clanok. V tejto Corse je 6T30, nie 6T40, takze ta najslabsia verzia, co je robena na 175 Nm torque pre benziny (info). Tvoj motor (1.4L, asi bez turba) ma 130 Nm (ten s turbom ma 200 Nm), takze je to take... akceptovatelne, dajme tomu. I ked na hrane. Pre zenu do obchodu zrejme dostacujuce.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4503
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa scream »

lezgy napísal: Ne 09. Okt, 2022, 12:16 Narážam nainfo lokálneho dílera že Opel nevie poskytnúť service history .... Nie pre 12€ ako takých ale o hodnovernosť...
Nevie lebo sa k tomu nevie dostat skrz databazu alebo nechce? Ak je problem databaza, treba sa pytat kde bolo auto servisovane od novoty a volat na lokalnu prevadzku.

Ak das carvertical + cebia, tak do 30e mas viacmenej vsetky dostupne data o aute ( maju aj databazy neautorizovanych zmluvnych servisov a kazda spolocnost inych, preto check cez obe sluzby. O nicom lepsom neviem.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa Miso122 »

S car vertical mám zmiešané skúsenosti. Auto 10 rokov servisované len v BMW autorizaku v Nemecku, ani jeden záznam od nich nenašli. Či už kilometre, históriu a ani informáciu, že auto je vôbec z Nemecka.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4503
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: detekcia vin

Príspevok od používateľa scream »

Mne naslo skodovu udalost, ktoru nemala ani cebia. Cebia zas nemala ani posratu slovensku STK ako zaznam ku km, mala zas ale cesku co nemal vertical. Ja som im aj pisal a zistoval, je to len o tom s kym ma kto porobene zmluvy.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"