Nefunguje zvuk na win10 - nič nepomohlo

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Nefunguje zvuk na win10 - nič nepomohlo

Príspevok od používateľa Vlko »

Ked ten zvuk ako píšeš v prvom príspevku pod Linuxom ide a tu nie, ide o nejaký software problém. (možno aj nejaka aktualizácia Win to celé rozdrbkala) Ked to nejde vyriešiť, všetko čo potrebuješ zálohuj a nainštaluj proste ten nový Windows aj keď sa tomu brániš. Určite by som to skúsil skorej ako kupoval novú zvukovku...
AMD R9 7950X3D PBO, Noctua NH-D15S chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 6200 MHz White RGB, Sapphire NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, SSD Samsung 860 EVO 250GB, Team Group CX2 1TB, Kingston A2000 1TB NVMe, + HDD 320GB WD320BEKT, Samsung DVD-RW SH-S183A, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nefunguje zvuk na win10 - nič nepomohlo

Príspevok od používateľa HellAngel »

Sorry, som prehliadol to s Linuxom. Potom ozaj preinstalovanie je rozumna moznost. Ak sa zubami nechtami branis reinstalu windowsu, tak to skus tou pce zvukovkou. Stoji pat eur a problem zrejme poriesi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nefunguje zvuk na win10 - nič nepomohlo

Príspevok od používateľa rudo959 »

Ďakujem pekne, hľadal som aj bod obnovy, ale ten si systém automaticky nevytvoril. Nestálo by za to odinštalovať aspoň posledné aktualizácie winu?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nefunguje zvuk na win10 - nič nepomohlo

Príspevok od používateľa HellAngel »

Skusit to urcite mozes
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nefunguje zvuk na win10 - nič nepomohlo

Príspevok od používateľa rudo959 »

Dnes to vyskúšam, ešte skúsim preinštalovať aj všetky chipset drivre - veľkú šancu tomu nedávam. Škoda, že sa nedá opraviť len ten zmršený zvuk napr. z čistej inštalácie winu z USB kľúča.
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nefunguje zvuk na win10 - nič nepomohlo

Príspevok od používateľa rudo959 »

Chipset drivre som preinštaloval, ale ako som čakal nepomohlo to. Skúsil som dať ešte upgrade na vyššiu verziu winu (20H2), ale ani to neprebehlo - vypísalo chybu, že systém nie je možné upgradnúť. Tak som ešte skúsil odobrať posledné aktualizácie, ale ani to mi systém nedovolil. Teda bol tak zmršený (ktovie čo všetko tam syn poinštaloval :facepalm: že sa s ním nedalo pohnúť. Zaujímavé je len to, že mu hry bežali viac menej bez problémov len bez zvuku, žiadne bsod a pod. Nakoniec pomohla až nová inštalácia winu, teraz všetko funguje ako má, hneď som aj spravil image disku lebo toto sa mi už nechce opäť absolvovať. Ešte raz ďakujem všetkým za pomoc, aj keď s týmto sa asi ani nedalo pomôcť.

Návrat na "Zvuk a PC"