Samsung Galaxy Z Fold 4

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa Chris »

helo,

uvazujem kupit a nahradit viacero zariadeni, avsak
ma niekto spominany telefon ?
Ako je to s vydrzou baterie ?
Neviete ako je to so zivotnostou displeja pri ohybani ?

Existuje nejaka folia na ochranu toho displaja vobec ? alebo je to suca na skrabance ? :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa werwest »

ja som nanho pozeral celkom dlho. ale, ked som si ho osahal tak ma to celkom preslo, strasne to vrzgalo pri otvarani.
podla skusenosti s fold 2 a 3 co som odsledoval tak ten displej v strede zacne "praskat". ale to je skor ako keby sa zacal odliepat displej.
folia je na nom ako keby uz, teda nepamatam sa 100% ci aj na 4ke je to ako na 3ke. ale vymiena to samsung, treba to robit na stroji dakom aby to bolo dobre. este by som do toho nesiel. mix fold 2 vyzera lepsie, ale je to cina only, snad to ale trosku inspiruje samsung
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa HellAngel »

Viacej sa mi pozdabal novy Razr. Ten nema ani pri otvoreni tak vyrazne prehnuty displej vtej klbovej casti. Neviem, mna zatial tieto telefony nepresvedcili
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa werwest »

Tak zase razr je len taka stylovka. Ktora uz ani nevyzera tak stylovo ako predtym. Ale je to iny form factor ako fold, nie uplne porovnatelne
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Hlavne Razr je konkurencia pre Z Flip.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano, razr je skor konkurencia pre flip. Ja som skor nazarazl na ten klb. Zatial sa mi najviac pozdava ako to vyriesila motorola
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa _Mato_ »

V nejakej recenzii bolo porovnanie konstrukcie klbov a riesenie Samsungu je vodeodolne, zatial co Motorola nie. To tiez moze u niekoho zavazit pri vybere.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1800
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa MaxPayne »

Motorola podla mna vyzera ako hracka, Flip ma premiovy vzhlad, dalej ovela lepsia SW podpora,toto su pre mna dovody preco radsej Samsung.
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6734
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa molnart »

kym ten klb citit pri dotyke a vidno ho volnym okom na dispeji tak je to pre mna neakceptovatelne. ked som chytal tie samsungy v alze tak to vypadalo ako cinsky sunt za 100 eur. mat telefon ktory je 3x taky hruby a v strede displeja jarok, nechapem ako za to niekto moze dat 1000 eur
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa Chris »

mozno si mal v alze volaku cinsku kopiu :).

anyway, cize nikto nema long-term skusenosti s tymito masinkami ? resp. nasiels om aj folie ale neviem ako tam vydrzia.

Mix 2 fold som pozeral ale to je este drahsie.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Realne dlhodobejsie skusenosti budu tak o par mesiacov, minimalne ohladom ochrannej folie a jej vydrze. Pri uvedeni 4.serie skladacich telefonov Samsung ako jedno z "vylepseni" uvadzal aj odolnejsiu foliu a silnejsie lepidlo, takze by udajne uz nemalo dochadzat ku jej uvolnovaniu v mieste ohybu.

Ja mam Z Flip 4 iba 2 mesiace, ale som spokojny. Prechadzal som z Galaxy S10e, ktory som mal ako hlavny telefon 3.5 roka. Chcel som kompaktny telefon s normalnou vybavou a Exynos 2200 v S22 ma neuchvatil ani po par mesiacoch (a updatoch) na trhu. Urcite vsak nemozem povedat, ze Z Flip 4 vyzera ako cinska hracka za stovku. Prave naopak, telefon ma premiove vypracovanie, ohyb (jeho vnimanie) je skor psychickou zalezitostou uzivatela. Osobne som ho par dnoch prestal vnimat. Uvital by som vsak, ak by v dalsej generacii pridali aspon fotak s 3x zoomom.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Samsung Galaxy Z Fold 4

Príspevok od používateľa werwest »

nemam, pretoze tie long term skusenosti ma niekto iny a je ich dost na to aby som vedel ze to zatial nechcem. ak teraz fold 4 nebude "praskat" tak potom mozno bude fold 5 stat za zvazenie. ale neriskoval by som to. dost som nad tym rozmyslal, vysiel by od operatora na 800 euro, ale nechcel som volaco co po roku staleho pouzivania musi ist na vymenu displeju.. oni ho vymenia, ale tak si chvilu bez telefonu a potom sa to stane zase.. pockal by som

samsung dokonca pise ze nemas davat foliu afaik. ale to je jedno, ten displej je taky makky ze donho spravis priehlbinku aj s extra foliou
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Android / Wear OS"