Andor [2022 - ?]

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Andor [2022 - ?]

Príspevok od používateľa materik »

Andor - serial, 1. seria, 12 casti (~40 minut), zatial 11 von.
https://www.imdb.com/title/tt9253284/?ref_=ttfc_fc_tt
https://www.csfd.cz/film/687415-andor/prehled/

Po fiasku ako SW 7 - 8 - 9 a disney rozpravke Book of Boba Fett, som si myslel, ze SW je dead. Mandalorian bol ok, Obi-Wana som radsej preskocil, Ale toto je celkom vydarena vec.
Za mna uplne naj, ze je to prequel k Rogue One, ktore povazujem za najlepsi film z novych SW filmov. A aj to tak vyzera, temnejsie, "realistickejsie" :-) a vyborne balancuje politicke a vojenske kroky na ceste k povstaniu. Celkom zaujimave postavy ktore aj maju nejaku hlbku, co posledne dost chybalo.
A vizual tiez super, tesim sa, ze sa upusta od zeleneho platna a tych LCD panelov.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1169
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Andor [2022 - ?]

Príspevok od používateľa Thief »

Tiez sa mi to pozdava. Po dlhej dobe pozeratelne. Spracovanie aj atmosfera. Zatial som dalej nepatral, ale ak budu dalsie serie, budem iba rad.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 822
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Andor [2022 - ?]

Príspevok od používateľa LeaR »

potvrdené sú dve.

andor je super, po sračkovom obi-wanovi je toto ako jesť kinder bueno.
10 časť je epická
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Andor [2022 - ?]

Príspevok od používateľa materik »

V 11-tke sice kratka, ale o to krajsia bitka vo vesmire. A celkom inovativna :)
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Andor [2022 - ?]

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Videl som par tyzdnov dozadu a musim napisat, ze kvalitnejsi serial som nevidel. Tazko sa mi k tomu vsak vyjadruje, nie presne viem definovat, co ma na tom tak zaujalo, takze len zhruba.

Ten serial ma az filmovu charizmu a podla mna vypada lepsie ako Rings of Power. Hlavne devizy su ale vyborni herci, produkcia, scenar, ale hlavne dramaturgia a rezia. Neviem kto na to dohliadal, ale urobil to dobre, dospelo, bez ochotnickych hercov a lacnych kulis a hlavne vsetko bolo k*revsky zaujimave, dokonca aj politicke dialogy mali caro. :D Kazda replika tam mala hlavu a patu a svoju vaznost. Kazdy herec ma charizmu a pribeh za sebou. Toto citit nehorazne silno. tldr: ma to cele dusu, srdce aj kosti :D Nic take som uz davno v seriali nevidel, mozno len v Chernobyle.
Jedine negativum vidim v tom, ze o ten serial nebol az taky zaujem ako Disney ocakaval a tak sa bojim zostupu kvality v dalsej serii, seriach.

No a hlavne ziadne fancy kostymy, skor take normalne oblecenie, mierne zmenene. Uz mam plne zuby vymyslov nejakych mladych dizajnerok, co si potrebuju vyliat do kostymov svoje ega a tie su potom tak mimo a umele, ze je to obcas ako pest na oko a nehodi sa to do scen a to ma vie neskutocne vytrhnut z toho, ze tomu celemu potom uverim :D

Návrat na "Film"