Prekusany opticky kabel od internetu Telekom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Prekusany opticky kabel od internetu Telekom

Príspevok od používateľa 4040 »

Mám optiku od telekom.Mne už externá firma zalomila kábel.Tak som dal do steny chráničku a vývod do krabice.Optický kábel natiahli ešte raz.Odtiaľ mi už stačí optický kábel dodávaný k optike.Nejako podobne ,ako wingo.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2822
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Prekusany opticky kabel od internetu Telekom

Príspevok od používateľa Mumaq »

presne tak wingo. ked my tahame optiku az do domu, vzdy to vesame tam, kde k tomu nema pristup haved, ani zakaznik. zvycajne teda do podkrovia a vzdy to vesam na krokvy, aby to bolo vo vzduchu.
Lenze ja ked vidim, jak ti technici inych firiem to v bytovkach davaju rovno ku vchodovym dveram, kde si ludia odkladaju topanky a po optike stupaju, tak mi je az zle...
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Prekusany opticky kabel od internetu Telekom

Príspevok od používateľa Rozok »

Diky chlapci, ja som sa nastahoval do bytu a takuto krabicku som tu nemal, mal som to priamo do routra z chodby. Mal som aj spojku a druhy kabel ale nechcelo sa mi s tym vymyslat zakial nebol problem... dam vediet ako mi to poriesili ked pridu
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Prekusany opticky kabel od internetu Telekom

Príspevok od používateľa Jerry »

Škoda, že si tak ďaleko, prišiel by som ti to zavariť a hlavne urobiť do normálneho stavu. Keď príde technik, povedz mu nech ti urobí ukončenie v krabičke a tam si kúp patch kord, aby si to mohol v prípade ďalšej nehody jednoducho opraviť/vymeniť. Samozrejme to bude stáť niečo naviac, ale napriamo by som to nechcel ani za boha. Už len pri manipulácii je to riziko, patch kord je podstatne odolnejší čo sa týka ohybu.
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Prekusany opticky kabel od internetu Telekom

Príspevok od používateľa Rozok »

Nevadi, nakoniec sa to poriesilo hned po vikende. V pondelok prisiel chlapik z externej firmy, so zvarackou spojil novu koncovku, namontoval krabicku do steny a uz to mam tak ako by to malo byt. Nasledne dosiel telekom technik ze mam nieco podpisat a bude to stat 39.90E.
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB

Návrat na "Siete"