zozltnuta klavesnica

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

zozltnuta klavesnica

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

ako mam spravit aby mi nezozltla klavesnica? lebo zatial kazda mi po dakom case zozltla a musel som si novu kupit.
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Mainsteam
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Mainsteam »

Kup si ciernu.
Amd Athlon 3000+,A8N SLI Deluxe socket 939,Geforce 6600GT 128 mb ddr3,1 GB ram
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Mainsteam napísal:Kup si ciernu.
tak toto je zaujimave riesenie :lol: ... mno, zozltne ti vplyvom svetla, resp. slnecnych lucov. Kedze material nema UV ochranu, tak ako nasa pokozka, casom zozltne ... to iste sa deje s CD, zasuvkami a vlastne vsetkym materialom ... riesenie je, napriklad, ze budes v miestnosti bez okien ... ale to su take somariny ... napr. kupa ciernej klavesnice nemusi byt zla ... ide o to, ze ta ti len vybledne jemne, ale inak nic ... tomuto proste nezabranis ... aspon myslim ...
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

Chcete vidiet ako ju mam zltu ja?
Tak sa pozrite:
Obrázok
Hej a ako sa da proti tomu bojovat, neni nejaky pripravok?
djk@k@du ! oNLy All
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

to zazltnutie sa da vycistit...teda neviem od coho som mal dakedy zltu klvesnicu ja, ale pomohlo mi tvrde citenie spongiu a pripravkom citra....centimeter po centimetry a zachvilu to bolo...
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Príspevok od používateľa Bdurex »

djkakadu napísal:Chcete vidiet ako ju mam zltu ja?
Tak sa pozrite:
Obrázok
Hej a ako sa da proti tomu bojovat, neni nejaky pripravok?
:lol: Toto uz asi djkakadu nevycistys,by ti to trvalo asi mesiac do kedy by si ju vycistil,je az velmi zlta.Su na to pripravky na cistenie...u nas v Humennom je to mormalne v PC obchode.Najlepsie riesenie je kupit ciernu klavesnicu :wink: .Ja mam ciernu a je pokoj.
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Ja mam klavesku obycajnu bielu uz 4 a pol roka a vobec nezltne. Skor cierne od spiny.
Asi tak raz za rok a pol vyberem vsetky tlacitka, dam do misy so saponatovou vodou, riadne pomiesam, potom vysprchujem prudom vody a su jak nove. A telo klavesnice cistim praskom na vane, ten je velmi ucinny a priebezne trocha poutieram aj alpou od tej najvacsej spiny.
Ale hlavne je asi aj to, ze mi na nu vobec nesvieti priame slnko.
Používateľov profilový obrázok
foxil
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 23. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenèín (1987)

Príspevok od používateľa foxil »

Presne tak, dolezite je aby nan nesvietilo priamo slnko. Ja uz mam pekne z jednej strany zozltnuty stary monitor :) .
Mate niekto skusenosti so striebornou farbou, do ciernej sa mi moc nechce.
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

aj strieborna zozltne....tu sa pomoct neda, skor to iba oddialit a to zakryvanim klavesnice niecim proti slnku...alebo mat stolik kam sa da zasunut...
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

Kazda klavesnica je aj tak do roka znicena, hlucna, roztrasena, takze je potrebne kupit novu.

Kde su tie doby kvality, klavesnice IBM. Tie ste mohli hodit aj z osmeho poschodia a skakat po nich, a stale isli bez problemov. Jednu mam uz z roku 1988, a nie je o nic hlucnejsia ani o nic znicenejsia ako ked bola nova. Len zozltnuta.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

a savo je od coho? teraz sme rozobrali so strykom jeden monas, eizo lebo iny by som uz vyhodil, vyzeral ako verejny pisoar. po 5 minutach bol pomaly ako sneh. ma ho asi 3 roky + povodny majitel tak zo 5. v izbe sa fajci o dusu. rozrobili sme kusok sava s vodou do rozprasovaca, jedna utierka a ide sa
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

ja som v tom ze savo je tekutina, vcera som s nim cistil beton nad vymenenym oknom ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Co som zatial videl PC skrinky, monitory a periferie, vsetko strieborne je len farba, vacsinou na bledom plaste a dost lahko sa zosucha.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

LittleMan napísal:ja som v tom ze savo je tekutina, vcera som s nim cistil beton nad vymenenym oknom ...
ved je, len sa nam nechcelo vtrepat pol litra sava len na monas, tak sme tam dali asi deci a zvisok vody, predsa je lacnejsia, efekt ostal. a predsa len to savo je take hustejsie kusok
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Debata o všetkom"