E-Bay

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
UrSuS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ut 10. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: PreShow

E-Bay

Príspevok od používateľa UrSuS »

Kupoval uz niekto cez e-bay ? resp. e-bay.com ? oplati sa kupovat aj cez ine ebay-e ? napr .pl .au .. atd. skusenosti ? co secko mi k tomu treba ? postovne ? atd atd, plz vyjadrite sa
edit by 369.....I am your father !
Používateľov profilový obrázok
Zanz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

ebay

Príspevok od používateľa Zanz »

Z USA sa urcite neoplati kvoli postovnemu, chcel som kupit graficku kartu a predajca mi napisal toto: Shipping charges to Slovakia are $106.72 for UPS Worldwide Expedited, $151.96 for UPS Worldwide Express. Takze okolo 3200 Sk. Mate niekto ine skusenosti ? Neviem ako je to od nasich susedov CZ, HU, PL, AU.
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Ja som uz kupoval z eBay cez kamosa, ktory tam ma ucet. Ak xces pochopit eBay, tak citaj TOTO
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

no, ja som kupoval svoj celeron 1200MHz cez ebay.de.

registracia bez problemov. potom ti poslu par mailov a jeden list (napriklad), kde mas info o tvojom konte. z nemecka ani postovne nie je az take hrozne. mal so to asi 10eur.

co sa tyka nakupovanie, to ide bez problemov. ca sa tyka posielanie tovaru a sposob platenia, to uz je len na tebe, ako sa dohodnes s predajcom. ked sa s nim dohodnes, mozes za to prist aj osobne (alebo tvoj kamos, ked zije napr. v nemecku). ale o dobierku nemci nechcu ani pocut...=;)
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... eBay je len jeden ... to ze su lokalne aberacie, to sa chape ako preklad frontendu a uprednostnovanie vysledkov z hladanie podla regionu registracie ... je to len otazka nastavenia filtrov vyhladavania, lebo aj ked som registrovany cez ebay.com kludne sa da prihlasit aj na ebay.at s tym istym menom a heslom !!!

... ja som kupoval, kupujem a budem kupovat veci cez ebay, od elektroniky z USA, cez oblecenie z Nemecka az po sperky z Ciny ... podstatne je vzdy platit bezpecnou cestou, cize PayPal a mat trochu zdraveho prehladu ... vsetko mimo EU podlieha dalsiemu zdaneniu (clo + dph)
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Zanz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Zanz »

nManJofo: V tom clanku su veci, ktore dnes uz neplatia a mozu odradit od nakupu cez ebay. Asi najdolezitejsie je, ze na Slovensku uz je mozne platit cez paypal.com, zatial ale nie je mozne platbu prijat.
Používateľov profilový obrázok
UrSuS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ut 10. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: PreShow

Príspevok od používateľa UrSuS »

Zanz napísal:nManJofo: V tom clanku su veci, ktore dnes uz neplatia a mozu odradit od nakupu cez ebay. Asi najdolezitejsie je, ze na Slovensku uz je mozne platit cez paypal.com, zatial ale nie je mozne platbu prijat.
to ale nevadi ak xcem cez ebay iba nakupovat, vsak ?
edit by 369.....I am your father !
Používateľov profilový obrázok
Zanz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Zanz »

nevadi, staci mat tzv. embossovanu kartu z niektorej banky ( ja mam VUB ), myslim ze najzrozumitelnejsi navod ako si zriadit ucet v paypal je tu http://webnews.terc.cz/ps/article.php?arid=171 je to sice v cestine, ale to iste plati aj u nas.

Návrat na "Debata o všetkom"