Domaci server a nefunkcna domena

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Maxximus999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2023, 14:02

Domaci server a nefunkcna domena

Príspevok od používateľa Maxximus999 »

Zdravim Vás,
Uz nejaky ten cas sa trapim z nastavenim a spristupnenim mojej domeny na domacom serveri.

Server mi bezi na Dell Optiplex 3020 micro

Procesor Intel Core i3 4150T 3,0 GHz
Ram 4GB
SSD 240GB
Linux Mint 21.1 VERA
Webmin 2.013
Apache 2.4
PHP 8.1
Mysql 8.0

Kedze mam dynamicku adresu a nechem si priplacat za staticku tak som to poriesil cez ddclienta v.3.9.1. Domeny mam zakupene a registrovane na namecheap.com. Ddclient mam nastaveneho na aktualizaciu IP u namecheap.com zatial na jednu domenu weblandic.com a funguje spravne, zatial ho nemam nastaveneho v crone a aktualizujem ho sudo ddclient. Server nebezi nonstop. Problem mam v tom, ze ak zadam domenu do vyhladavaca v pc alebo v mobile, ktory je pripojeny k lokalnej sieti wifi alebo LAN stranka sa nacita, a aj ked zadam aktualnu verejnu IP v LAN tak sa zobrazi obsah testovacej stranky. Ale ak skusam otvorit stranku alebo IP z Internetu (momentalne mam data na Orange) tak stranka sa neotvori. Skual som to riesit cez nejake zahranicne fora lebo na Slovensku som nieco podobne nenasiel, ale nikto nereagoval a to uz dva tyzdne. Chcem na nom sprevadzkovat 3 domeny. Jedna na domaci cloud,-stream server, torrent tracker, druha pre webstranku a blog a tretia pre spristupnenie nastaveni servera a monitoring servera odkialkolvek. Viete mi s tym pomoct? pripadne dalsie moje nastavenia poslem. Naozaj neviem ako to sprevadzkovat a uz mi to zabralo vela casu. Skusal som to aj cez tretiu stranu dynu.com cez dynuiuc clienta, aj to zo zaciatku fungovalo ale po nejakom case to zacalo blbnut a robilo to to co teraz.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Domaci server a nefunkcna domena

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ake IP resolvujes na vnutornej sieti a na vonkajsej ked pouzijes to domenove meno ?

napoveda : tvoj cas mozno ma nejaku hodnotu, mal by si lacnejsie keby si za 25,-eur rocne zaplatil webhosting v nejakej firme a proste nic neriesil.
napoveda : nerob hosting na svojej domacej IP pre torrent tracker.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Maxximus999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2023, 14:02

Re: Domaci server a nefunkcna domena

Príspevok od používateľa Maxximus999 »

Na LAN ked yadam verjnu IP tj. aktualna 85.135.246.213 tak mi zobrazi stranku resp. len zaklad co mam nastaveny v hml a to iste ak zadam domenu.
Zvonku ak zadam jedno alebo druhe stranku nenacita.
Tak ja by som to ani nebol riesil, ale som uz viac ako pol roka na PN-ke. Mam vazne zdravotne problemy tak nejako zabijam cas. Ale vlastne sa ucim co som zanedbal. Hosting mam a na nom dalsie 3 domeny to nie je problem.
TorrentTracker to uz keby naozaj vsetko fungovalo ako ma alee to len dodatocne. Ani si nevies predstavit kolko preinstalacii mam za sebou. Zacinal som s Ubuntu server headless ale nakoniec som presiel na LM.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Domaci server a nefunkcna domena

Príspevok od používateľa MaxMan »

Máš správne nastavený port forwarding?
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Domaci server a nefunkcna domena

Príspevok od používateľa mp3turbo »

asi ano, inak by neslo z vnutornej siete otvorit verejnu IPcku.
Ja som hral na rozlicne DNS vo vnutornej a vonkajsej sieti. Doma na serveri mas len jednu jedinu domenu, ano ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6736
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Domaci server a nefunkcna domena

Príspevok od používateľa molnart »

zacal by som s tym ze by som pozrel co ukazuje nslookup
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Maxximus999
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2023, 14:02

Re: Domaci server a nefunkcna domena

Príspevok od používateľa Maxximus999 »

Dakujem Je to vyriešené. RESOLVED!!!
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Domaci server a nefunkcna domena

Príspevok od používateľa Sugyi »

Maxximus999 napísal: St 15. Feb, 2023, 14:31 a tretia pre spristupnenie nastaveni servera
Ked uz nic ine z pohladu security tak aspon toto nemaj otvorene do sveta. Standard practice je mat to schovane za VPN a v ramci siete s vlastnym subnetom/VLAN.

Návrat na "Siete"