Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa LordKJ »

v 3/Y mi velmi chybal displej pred volantom
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

Presne, nemá to displej v strede za volantom ani HUD, žiadne fyzické tlačidlá, ani len na otvorenie dverí, o nastavení čohokoľvek mimo displej škoda reči

Zrýchlenie a okamžitá reakcia na plyn je prudko návykové

BMW ma počkalo, vozím sa na ňom :)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa werwest »

preto ma bavi plugin hybrid. tiez ma okamzitu reakciu na plyn a taha to jak sproste aj ked to ma "iba" trojvalec. ten elektromotor robi divy
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6781
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ktoey myslis westik? Mna ten e1.5tsi zaujima co ma.dojjazd 100km. Pre mna kaufla d lover to moze byt zaujimave
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Drobny, no dolezity update k Tesle. Pred-FL Model 3 (ca. 2020-24) a Model Y dostali teraz update, ktory zapol Matrix funkciu na svetlach. Funkcia nebola dostupna kvoli chybajucej certifikacii, ktoru dostali zaciatkom roka. Vcera som to bol hned aj vyskusat a pocitovo je to podobne kvalitne (citlive na auta a rychle reakcie) ako Superb alebo Enyaq. Oproti Enyaqu to ma lepsie rozlisenie (viac LEDiek, tusim 96 vs. 14). Vo vseobecnosti sa zatial tvari viac opatrnejsie a viac v priestore orezava okolo protiiduceho auta. Akurat v obci vie ist s dialkovymi zapnutymi (toto je na Superbe a Enyaqu lepsie poriesene, tusim poulicne osvetlenie vypina dialkove).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ako funguje ten autopilot? Vie to uz ist uplne bez zasahov cloveka?

Co vidavam tych par tesiel co tu jazdi tak sa neda povedat ze by sa zvykli venovat riadeniu...(Mobil v oboch rukach na sirku, nepritomny pohlad bocnym oknom a tak...)
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Ad autopilot: imho nespolahlive, mna aj po 2 r na jednom useku ma chut oplieskat o zvodidla. Pouzivam pomerne malo. Oficialne mame verziu v EU 11.1. Technicky je to Level 2, plus minus na urovni inych (pravdepodobne su v eu lepsie systemy od VAG/Volvo,...)
V US testuju ako FSD Beta verziu 12.3, ucene ako neuronova siet a vraj to ma celkom slusnu autonomiu. Tusim uz dostali nejake povolenie v Nemecku, takze koncom tohoto roka sa to mozno zacne u nas objavovat. Stale je to vsak Level 2,lebo pri Level3+ musi uz automobilka preberat zodpovednosť.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To neznie zrovna idealne na to aby som oboma rukami drzal mobil a pozeral videa...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Nie a nikto by to ani robit nemal, zatial taka technologia nie jenv prevadzke okrem par taxikov v US a nejake skusobne prevadzky v EU a Izraele (Mobileye)
FVE 12.45 kWp V/Z
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa LordKJ »

napr. jak tento
https://youtu.be/IYKFelPUvZM?t=415
(video na presnej sekunde)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa lopo1 »

Pekne video ako degraduje bateria v Teslach v čase a podľa najazdených km https://www.youtube.com/watch?v=hTt2libO-vM
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa KikoKK »

Test
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa KikoKK »

Presli neskutocne roky, co som tu naposledy bol. Vidiet to hlavne podla podpisu ;-) Kto si mna pamata, patri medzi skutocnych veteranov. Moja laska k hardware sa premietla aj to pracovneho zivota. Len sa nejedna o vypoctovu techniku, ale energetiku a elektromobilitu. OK, takze zopar chipov tam stale je. Jazdim elektro od 2015, mierne nadpriemerny rocny najazd oproti beznej populacii. Ročne niečo medzi 80 ~ 100 tisíc kilometrov po celej Európe To znamena, ze som si preskakal uz toho naozaj dost. na rozdiel od mnohych inych, nie som prislusnikom sekty Tesla Ultras, tesim sa z kazdeho EV na cestach. Mam odjazdene skoro vsetko, co je na trhu a vo firme mame aj ine znacky. Nie som nositelom ruzovych okuliarov a velmi pragmaticky a kriticky sa viem pozriet a zhodnotit problematiku udrzatelneho rozvoja mobility. Takze, pokial by niekto rad ziskal objektivne informacie, rad posluzim.
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa lopo1 »

Kludne sa rozpis ze na com aktualne jazdis kde pri tomto najazde nabijas a ake su potom skutočne naklady na nabijanie ze ci sa dostavame na uroven spalovakov alebo to je stale uber vyhodne
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stiv »

Model X pri dialnicnych nudnych 150km/h dojazd 350km.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"