Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa opto »

Ba dokonca by bolo najlepšie aby sme nakupovali len SK výrobky ale ako chceš ľudí presvedčiť aby si kupovali niečo 3x drahšie. Väčšina aj naozaj značkových drobnosti majú už dnes len EU/USA priekupníka/značku/krabičku , lebo kvôli cene sa už roky vyrábajú len v Číne a Ázii.

Navyše ak nechceme aby napr. pomáhali Rusku vo vojne na UA tak im žiaľ nemôžme zakázať ani predaj a podnikanie s EVs v EU.

Veľmoci neposlúchajú ale rozkazujú a navyše Čiňania vraj bez použitia zbraní .
https://dedic.blog.pravda.sk/2021/12/30 ... eho-sveta/
Naposledy upravil/-a opto v St 24. Apr, 2024, 13:50, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa HellAngel »

teply sen, utopia. Vela veci je made in china, aj tych znackovych. A potom, cina je velky vyrobca pre USA, aj spotrebitelskych produktov. Tu neplati, ze cina vyraba lacno a srackovo. Oni vedia vyrobit aj dobre a kvalitne, len u nas je dobyt prave po tych lacnych veciach, ktore su casto kvalitovo sracka. Preco sa u nas dari diskontnym obchodnym retazcom? Lebo mi chceme nakupovat lacne potraviny a pri tom je to sracka. Preco ludia kupuju maso v super/hypermarkete a nie u masiarov? A robia to aj napriek tomu, ze kazdu chvilu je v spravach info o pochybnom povode masa.
kde je dopyt, tam je ponuka. A u nas je dopyt po lacnych cinskych haraburdach, po nekvalitnych, ale lacnych vyrobkoch
A ze Cina kopiruje? Tak nech tam zapad nenosi technologie, nech tam nenehava ich vyrabat. Oni dobre vedia, ze to je uplne iny trh a copyright co plati u nas tam takmer neexistuje. Lenze narazis na problem, ze tu to nemas kde vyrobit a ked uz najdes miesto v EU kde by to slo vyrobit, zabije to cena
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5635
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Uz u nas (resp. CZ) dostupny model 3 performance. Mnam, keby ze nemam hypoteku aj by som siel do toho :D

https://www.novinky.cz/clanek/auto-tesl ... u-40469121

Pride mi to ako pekny sleeper.
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa KikoKK »

@Jednoduska

... EV bolo sleeper do 2018, ked len malo ludi vedelo ako zive vie elektro byt
... potom pri uvedeni Model 3 a chaose s vyrobou, sa dokonca objavilo zopar TM3 Performance, ktore mali standardny neznizeny podvozok, 18" kolesa, nelakovane strmene brzd, bez zadneho spojleru a oznacenia ... to boli skutocne sleeper auta, pokial mali aj tazne nampontovane (Performance neumoznuje mat tazne) ... osobne som ocakaval o nieco radikalnejsie zvysenie vykonu ... na co som zvedavy je aktivny adaptivny podvozok, lebo uz ten pasivny v LR a RWD je vyborny
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5635
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak ciselne to nie velke cisla ale sam si pisal, ze vykonom v realne to nema velmi kam ist, 3,1 na 100.

Mne sa vepmi lubi aj od volva xc30, to je sleeper riadny, ale cenovo pre mna mimo co sa tyka velkosti auta a uzitkovej hodnoty.

A pravda ze dnes uz clovek vidi teslu taka caka amatersky ze kazda je ako blesk. Co je v principe aj pravda oproti beznemu spalovaku.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stiv »

A pritom ma este ziadna neobehla. Vies jak to, neni umenie ist 4km rychlo. :D

Sleeper je oznacenie pre auto ktore moze jazdit rychlo ale nejazdi?
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

Sleeper je auto, ktoré nevyzerá, že ma taký výkon
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa KikoKK »

... velmi rad pouzivam vyrok mojho kamarata, ako odpoved na komentar, ze EV su len do mesta. Preto jazdim krizom krazom po svete a hladam to spravne mesto. Nizsie je moj najazd zas minuly rok a urcite nepatrim medzi brzdy cestnej premavky. Predpokladam, ze vacsina ludi tolko nenajazdi za 10 rokov.
Screenshot_20240426-090111.png
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5635
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nice. Imho tie nazory ze EV je obmedzujuce v ramci dialnicnych oresunov idu od ludi co:
- EV nikdy neskusili
- EV skusili ale nashval sposobom, ktory je pre pouzitie EV nelogicky (vybijem to na 1% v oblasti bez nabijaciek a pindam ze co teraz a pod.)

A to som ja EV nikdy nevlastnil, ani chvilu nebudem, minimalne k mi neskonci lizing dizlaku co je este 2,5 roka.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stiv »

To je jak chvalenie od ludi co
-s tym neziju,
-si nebudu nadavat na to, co si kupili.
.
tonystark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 26. Nov, 2023, 21:27

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tonystark »

"znižuje sa dopyt po EVs" jo tak určite
https://twitter.com/UnicornistCake/stat ... 2889900407
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa _Mato_ »

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"