Zuby - dlahy Invisalign

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5187
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa Chris »

Zdravim,

kedze pozeram, ze tu su operacie oci a ine temy, tak by ma zaujimalo ci vie niekto poradit kliniku/ortopeda na Invisalign ?
Zatial som nasiel ponuku na 4.5k all in. Avsak je viacero moznosti a mimo BA budu asi aj lacnejsie, otazne ci aj rovnako dobre?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa mp3turbo »

krpaty ma : 3.5k eura, Bratislava, Dental Institut, Dr.Pitekova, v centre Bubliny Skipark, Culenova 5. Chlapča ma 12 rokov mozno preto taka cena.
Mimo Bublinu nepamatam - sondovali sme ale zostali sme "doma".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Klasicky nočný drôtený strojček nestačí? Mne povedala zubárka, že v prípade drobných estetických nedokonalostí sa môže dať nočný aj dospelému a stojí to asi 1/4 co Invisalign. Tiež ma to bude čoskoro čakať…
Bežne sa to ale nekomunikuje, lebo tam nie je ani zďaleka taká marža ako pri Invisalign… Jediná nevýhoda, že liečba trvá cca o rok dlhšie.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa mp3turbo »

droteny je samozrejme lacnejsi. Pruser je ked mas dieta, musis chodit na pravidelne vymeny ktore stoja niekde okolo 50 eur, seres sa s tym, nevies to dat dole a strasne casto to dopadne ze sa spravia kazy [ktore potom stoja dalsie prachy na zachranu], nevies si s tym zuby poriadne umyt dva roky. Velmi casto sa drotiky doseru takze chodis na opravy blablabla.

My sme ratali sumu okolo 1400,- eur za drotiky PLUS tie 50eurove dotahovania a vymeny, TCO zhruba 2800,- [uz ani drotiky nie su za tri stovky!]
Henten Invizancikrist je drahsi ako hore pisem ale je nesmierne pohodlnejsi [!!], prijemnejsi pre cloveka atd. Navyse v mojom produktivnom case - lebo zubari vacsinou nie su o siestej vecer dostupni - nemusim nikam lietat takze toto je nepriamy cost blablabla.

Ano, je to drahsie. Ano, za pohodlnejsie lepsie veci v zivote sa plati.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ja som písal drôtený nočný - nosíš len v noci.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ah I see - to som prehliadol, sorry.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa bepetko »

Hej ten je fajn. este ked som bol maly som ho mal za 150e :D
ale ten invisalign vyzera ako vyborna alternativa ku fixnemu. Nosila ho byvalej sestra a dost pomohol.
Ten vytahovaci ma celkom neznesitelne niekedy bolel na zuboch a musel som si ho vytahovat s prestavkami...
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa geroswen »

S Invisalign-om sa tiez chodi na kontroly. Ale je mozne, ze menej casto, nez s fixnym strojcekom. S fixnym som chodil cca kazdy mesiac a dost casto mi zvacsovali medzery medzi zubami, aby sa pomestili (interproximal reduction - IPR). To iste by robili aj keby som mal Invisalign, len by to islo rychlejsie, lebo nemusia davat dole drotik (a niekedy aj gumicky).

Ja som platil za fixny okolo 3.8k (diagnostika, nalepenie, kontroly, snatie, nalepenie trvalych drotikov a retainery). Viem si predstavit, ze za podobnu cenu vedia spravit aj Invisalign. Pokial ide o liecbu, ktoru vedia spravit pomocou Invisalign-u, tak je to podla mna no-brainer. Mas tam vyhodu, ze si dlahy vies dat dole a napr. sa normalne najest, vycistit si zuby a podobne.

Pri fixnom strojceku ta po "nainstalovani" nejaky cas mega boli cela papula, odieraju ta zamky, pichaju drotiky a horsie sa s tym rozprava. V mensej miere sa to moze opakovat, ked pocas liecby menia setup (napr. vymena drotika za hrubsi, prelepenie zamku a pod). Teraz mam na noc plastove retainery, ktore su podobne ako Invisalign, takze viem aj trochu porovnat.

Inak vela ludi to nevie, ale po ukonceni liecby sa zo zadnej strany na zuby nalepuje drotik priamo na zuby + dostanete dlahy (retainery), ktore by sa mali nosit aspon 2-3x do tyzdna na noc. Pokial viem, tak jedno aj druhe ma clovek uz natrvalo, lebo inak by sa zuby znova posunuli. Vynimkou su mozno deti, ale neviem do akeho veku. Znama na dceru, ktorej davali dole strojcek pred 18-kou a drotik a retainer ma tiez natrvalo.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mas tam vyhodu, ze si dlahy vies dat dole a napr. sa normalne najest, vycistit si zuby a podobne.

jo, toto maly robi viackrat denne.
Cvak cvak vybere, naje sa, nahodi cvak cvak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa stiv »

Sangre azul.
.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa killswitch »

Chris napísal: Po 06. Mar, 2023, 01:10 Zatial som nasiel ponuku na 4.5k all in. Avsak je viacero moznosti a mimo BA budu asi aj lacnejsie, otazne ci aj rovnako dobre?
skús pozrieť šamorín https://www.axis-dent.eu/o-nas
Zatiaľ som bol so synom len na konzultáciách a raz tam bola s ním žena a obaja sme mali veľmi dobrý pocit. Príjemný personál (MDDr. Ildikó Kontárová). Invisalgin pre 9 ročného na 5 rokov 2,8k plus vstupné vyšetrenie 450 a nejaké RTG a pod za drobné.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no takze 3.5k eur ako pisem ja Bratislavu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - dlahy Invisalign

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Návrat na "Debata o všetkom"