lacné LPG vs Elektro alebo oboje ?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lacné LPG vs Elektro alebo oboje ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked uz riesime tu juznu a severnu pologulu tak musis mat ukrutne vacsie ambicie :) to uz musi mat forsáž na urovni vizionarskych fantazmagórii...

1) cela Afrika jazdi na bzuciakoch
2) cela Europa jazdi na bzuciakoch
3) Afrika vyraba zelenu energiu pre celu Europu, hlavne v zime pomaha nepredstavitelnym sposobom (solar, vietor)


Anglicko realizuje pripojenie solarnej farmy z Maroka, myslim ze to bolo 20GWp, nechce sa mi hladat cisla. Este sa mi zda ze tie hrubičizné kable ktore budu tahat okolo 3000km dokazu preniest 2.2GW kazdy. Viac ze sa neda.

PS : uz davno som navrhoval ze Europa by mala kupit "Zapadnu Saharu" teda ako tu krajinu, tam postavit solar a bolo by vyriesene raz a navzdy. Uzemia je tam nepredstavitelne vela, slnka tiez viac nez dostatok. Ked odhliadneme od geopolitickej stability, zavislosti na niecom 2000km od nas, schopnosti rusov vyhodit do vzduchu podmorske kable aby zhasla Europa ked na tom budeme zavisli blablabla, tak je to uplne uzasny napad :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 669
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: lacné LPG vs Elektro alebo oboje ?

Príspevok od používateľa opto »

ĎAKUJEM Ti za ohľaduplnú kritiku.

Vymýšľanie absurdít je jediné čo ma na dôchodku ešte baví a chodiť napr. na ryby by ma totálne nudilo.
A vôbec mi nevadí ani to že 99,99% sú kraviny.

Ináč podľa mňa Číňania Zusom vysvetlia kde je sever a skúsenosti s prevýchovou Ujgurov im v tom pomôžu.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lacné LPG vs Elektro alebo oboje ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nebola kritika ani nahodou - ide o to ze ked uz nejako dokazeme prepojit juznu/severnu pologulu, tak to uz musia byt proste principialne vacsie ciele. Totiz ta cena bude nesmierna takze potom investiciu treba vyuzit do posledneho chlpu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: lacné LPG vs Elektro alebo oboje ?

Príspevok od používateľa werwest »

solar na sahare znie fajn az kym si nespomenies ze je tam piesok a fuka tam vietor
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lacné LPG vs Elektro alebo oboje ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak plus navyse nemas ako nainstalovat 500GWp solaru na Sahare kedze tam tak trosku nie su cesty a proste 50x50km stavbu ani nahodou.

Ja som za lacne LPG. Inak naftu som videl dneskaj na volajakej pumpe za 1.45 liter, LPG som nepozeral.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"