Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Sem píšte správy pre Administrátorov a Moderátorov o problémoch s fórom, prihlasovaní­m ...
POZOR: Vyriešené otázky a problémy sú odstraňované
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa beardie »

Caute,
rozmohla sa nam tu moda pouzivat vulgarizmy, obcas priamo, obcas nepriamo vymienanim niektorych pismeniek
v slusnej spolocnosti je pouzivanie vulgarizmov nestandardne a ludia sa samocenzuruju, ale...

preto navrhujem, aby sa pridalo do pravidiel nove pravidlo, ktore to zakazuje, napriklad rozsirenim bodu 2.5

vopred diky
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa Jerry »

Ďakujeme za podnet. Všimol som si túto praktiku a tiež sa mi osobne nepáči. Hoci niektorí užívatelia s tým majú evidentne problém a považujú to za štandardnú vec takto komunikovať ... Preberieme tento návrh interne a o výsledku budeme informovať.
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa IVNAtor »

Kazdy kto pise slusne alebo bez chyb je bud Bot alebo AI. :bye:
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6731
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa molnart »

nejaki ste uzkorprsi. ked sa tak rozpravam v robote, tak rad by som sa tak rozpraval aj vo svojom volnom case v neformalnej komunite.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zacalo to kvoli mne, v teme elektromobilita. A prosim pekne ponizene mozeme sa vyjadrovat sposobom "aby sme sa z toho nepos...kakali " ?

nieco taketo bude džindžer spravne a sociologicky akceptovane ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nemam pocit ze by tu lietala kurvapitcha ako kazde tretie slovo. Vulgarizmus na spravnom mieste ma svoj vyznam. Aj v literature. Dokonca aj tej urcenej ako povinne citanie pre maturitu zo SJ.

Nemyslim si ze by sucasny stav nejak narusoval chod fora alebo znizoval pozitok z jeho pouzivania.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa Jerry »

Samozrejme nie je to tu každé tretie slovo vulgarizmus. Ale mám pocit, že občas je vulgarizmus použitý aj tam, kde to nie je potrebné a dá sa to nahradiť iným slovom. A určite existujú aj slušné náhrady slova na vyjadrenie k danej veci.
A plus ide aj o výbuchy emócii niektorých užívateľov, ktorí občas napíšu niečo, čo by za iných okolností nenapísali.
Na iných diskusných fórach a kanáloch je to štandard, že sa vyžaduje slušné komunikovanie a žiadne vulgarizmy nie sú povolené ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa dendroid »

Az to budete vo vedeni fora zvazovat, treba mysliet na to, ze tu chodi cim dalej tym menej ludi. Ak sa budu este musiet kontrolovat, aby nedajboze nenapisali nejaky hoci aj mierny vulgarizmus, prestanu tu chodit dalsi ludia. Obzvlast ked clovek dostane okamzite vzorovu spravu od administratora "vystraha" s varovanim, ze mu moze byt zakazany vstup. Kvoli drobnosti. Ako ja naposledy, ked som viackrat citoval dlhsi text. Aj to sa da napisat priamo do vlakna a nie hned udelovat vystrahy. Ked je tu cim dalej tym menej prispevkov, clovek si to ani neuvedomi.
Som uprimne zvedavy, kolko ludi sem prestalo chodit, ked sa tu nie tak davno veselo rozdavali postihy za kazdu blbost od snake a podobne. A nie raz uplne neopravnene.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa SKiLEX »

So snakeom to bolo neunosne. Som rad ze sa ho s mojou malou pomocou podarilo zbavit.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa Hexaris »

Na margo navstevnosti, ludia chodia, len tolko nepisu, skorej citaju … aspon tak to vnimam ja. Extremny vulgarizmus vadi aj mne, ale mam pocit, ze tu to je este v poho, co obcas vidavam inde je iny lvl.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa shiro »

Tiez mi nepride, zeby to tu bolo extra vulgarne. Niekedy sa nadavka pritrafi, ale sak sme chalani, nie nejake pruderne panicky z 18 storocia :laugh:
Samozrejme to netreba prehanat.
Snake mi svojou aroganciou a namyslenostou liezol na nervy tiez, co som mu dal nieraz vediet.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tiez mi nepride, ze sa tu vyjadrujeme ako "dlazdici"
Ono sem tam sa pritrafi, ze niekto vypeni a nieco napise, ale v drvivej vacsine je to aspon nejako zamaskovane. Ono je fakt niekedy jednoduchsie povedat ze to robis na k%ko%, ako vysvetlovat co presne ten dotycny robi zle. Ine by bolo, keby sme tu mali debaty ala facebook a castovali sa tu genitaliami oboch pohlavi a iba sa tu urazali. Obcas sa tu stane, ze si do vlasov niekto skoci a v tom pripade je to na modovi, ako to poriesi. Vulgarne spravanie a urzanie by sa tu nemalo objavovat a ked sa objavi, tak to treba poriesit. Ale zas hned niekoho trestat za to, ze pouzije slovo ch%uji v nejakej vete (napriklad na istu skupinu soferov), tak by som to tak horuco nevidel :)
NB: Asus ROG Strix G16
DomiSvk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11. Apr, 2017, 18:04

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa DomiSvk »

musim súhlasiť s @dendroid , stačí maličkosť a už vám sedí v schránke výstraha potom sa ukáže že to nebolo až tak hrozné ale po par výstrahach to je už asi každému jedno predpokladám že tie výstrahy teda upozornenia nemajú váhu stačí proste maličkosť a hotovo preto už ani ja nemám chuť komentovať príspevky pretože som zabudol verš z dvoch A4 formatov plnú pravidiel . Už len málo chýba k tomu aby sa tu zaviedla cenzura a pri prihlasovaní na forum budete musieť vypísať vaše osobné údaje pre kontrolu či ste vyhovujúci pre toto forum :D
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa Jerry »

@dendroid Varovanie si dostal preto, lebo si viac krát už toto pravidlo porušil. A to že dostaneš jedno varovanie, to neznamená že si hneď na listine na ban. Každý užívateľ sa hodnotí samostatne a podľa závažnosti priestupkov. Každé varovanie moderátor vidí, za čo ho užívateľ dostal.

@DomiSvk ako sa hovorí, trafená hus zagaga ... Ako som napísal vyššie, každému to stále vypisovať a upozorňovať by nebavilo ani teba. Ty si tak isto bol na to upozornený v diskusii a napriek tomu si nič s tým neurobil a znovu si použil nadmerne dlhé citácie. Tak sa potom nečuduj, že si dostal varovanie. A nepreháňaj tými tvojimi rečami, vôbec to tu nie je také ako opisujes, radšej si poriadne preštuduj pravidlá fóra a nebudeš mať žiadny problém s prispievanim.

Už máme nachystanú nejakú formu toho pravidla, ešte to musíme dopilovat, aby to nebolo ani moc ostré, ani benevolentné ... Myslím že budete spokojní.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Uprava pravidiel - zakaz vulgarizmov

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak ono to uz patri k praci moderatora vypisovat ludom, ked to moderatora nebavi, nemusi to robit, malo by to byt dobrovolne. Som tu na fore 18 rokov pomaly a parkrat zacitujem dlhsi text a v schranke hned vystraha. Ako som spominal, da sa to napisat do vlakna alebo napisat spravu cloveku - prosim, necituj dlhsi text ako 10 riadkov, mame to v pravidlach, dakujem. Casovo ta to vyjde rovnako a dojem to vytvara uplne iny. Niekto mozno dostane takuto vystrahu a bude to pre neho posledna kvapka a uz sem viac nezavita(zial sa tu uz prispieva dost malo). Nehovoriac o tom, ze tych pravidiel je habadej. A ked tu je cim dalej tym menej tem, clovek sa lahko pozabudne. Ja som na tie citacie uplne zabudol, nevidel som ziadne upozornenie vo vlakne mesiace. A pravdila zial nestudujem kazde tri mesiace, aby som si ich zopakoval. Nehovorim, ze sa ma ta vystraha osobne dotkla. Pisem to len preto, lebo tu chodi cim dalej tym menej ludi. Treba ich skor motivovat a nie demotivovat vystrahami a vymyslanim dalsich obmedzeni.

Návrat na "Správy pre Administrátorov"