Auto do 10k €

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1954
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa Miso122 »

To nie je že "není najlepší motor". N46 (320i) spolu s jeho predchodcom N42 by sa dali zaradiť medzi top najhoršie motory, ktoré BMW v celej svojej histórii navrhlo.

Už aj katastrofálny EA111 s rozpadajúcami sa rozvodmi od VW je lepší a spoľahlivejší motor.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uzasne preberat ktory motor je najhorsi a ktory je druhy najhorsi. A to ste este ani trosku nezacali s modernymi hypermotorčekmi od BMW, dnes som bol na vymene oleja u servisaka - celozivotneho bmwčkára, jak sa strasne chytal za hlavu ze co sa to deje v tej automobilke...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4508
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

Miso122 napísal: Pi 05. Máj, 2023, 21:43 To nie je že "není najlepší motor". N46 (320i) spolu s jeho predchodcom N42 by sa dali zaradiť medzi top najhoršie motory, ktoré BMW v celej svojej histórii navrhlo.

Už aj katastrofálny EA111 s rozpadajúcami sa rozvodmi od VW je lepší a spoľahlivejší motor.
Povedzme, ze suhlasim ak sa povie, ze najhorsi motor od BMW k danemu rocniku. Imho stale lepsie ako konkurencia. Ked sa poserie, za 1-2K je tam dalsi agregat, v pripade tak dobreho auta ako e9x to dava zmysel. V pripade pezotu 206 by to napriklad zmysel nedavalo.
mp3turbo napísal: Pi 05. Máj, 2023, 22:17 uzasne preberat ktory motor je najhorsi a ktory je druhy najhorsi. A to ste este ani trosku nezacali s modernymi hypermotorčekmi od BMW, dnes som bol na vymene oleja u servisaka - celozivotneho bmwčkára, jak sa strasne chytal za hlavu ze co sa to deje v tej automobilke...
Tuto kapitolu lepsie preskocit a to sa snazim naznacit.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1954
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nie, nedáva to zmysel. Jednoznačne sa mu treba vyhnúť. Týmto už končím na danú tému, kľudne si ten odpad kúp, ale láskavo ho neodporúčaj ostatným ako spoľahlivú voľbu...
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak vynechame bokom diskusiu o spolahlivosti. Podla mna mat viac ako 4 valce je hlavna pointa premiovky.

Nevidim uplne zmysel vo vlastnictve BMW ktore ma pod kapotou pol metra prazdneho miesta a pozavodi ho 2.0tdi. Privela komplikacii na to aby sa to oplatilo.

Aspoň ak mam hovorit za seba.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4508
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

Oplati-neoplati, treba skusit ako to jazdi a potom rozpravat :) niektore verzie 2.0tdi hravo pozavodia 160kw sestvalcek...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak sice len na kratko, ale skusal som e36(shitbox stav), e46, e39(shitbox stav) aj e92... Mozno by som zmenil nazor ak by som ich mal aspon na tyzden a dovolil si skutocnu hranu, ale aj tak mi 6valec pride ako hlavna pointa tych aut :D
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1954
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa Miso122 »

So 4valcom je to fail. Síce máš vysoké náklady (lebo prémiovka), ale aspoň je to nespoľahlivé (lebo BMW). Win win.

A potom si také autá ľudia kupujú len kvôli značke, aby mohli vyložiť kľúč v kaviarni na stolík..
ITX >>> ATX
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa LordKJ »

a interier nic? :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa SKiLEX »

V 320i verziach? :D

Obrázok
Obrázok
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4508
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

Idealne dat foto premie s nulovou vybavou... Samozrejme, najprv treba 6 valec, potom vybavu, potom dobry stav, potom malo kilometrov a idealne vsetko za 7K ... snivajte s nami... preto som vytiahol 320i. Skusil som aj 320i aj 320d aj 325i z tejto generacie. To auto jazdi proste dobre tak ako je pisane v kazdej recenzii... akurat je az nechutne tvrde na seriovku.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5417
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pointa bola ze prave zakladne motorizacie zvyknu mat aj zakladnu vybavu.


S tym ze to jazdi dobre sa neda nesuhlasit. Vsetko co vravím je ze mne osobne by to nestacilo.

Ale uplne chapem ak ma niekto tie priority rozdelene inak...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa werwest »

Premia nepriemia, je odveci premyslat nad motorom ktory ma muchy. Vzdy bolo a vzdy bude.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4508
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

Odveci je hlavne kupovat premiovku do 10K na par KM mesacne, ked rezia bude 2 litre rocne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
šimik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 02. Máj, 2023, 13:40

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa šimik »

scream napísal: Ut 09. Máj, 2023, 12:29 Odveci je hlavne kupovat premiovku do 10K na par KM mesacne, ked rezia bude 2 litre rocne.
Neprehanas trochu? Poznam minimalne dvoch ludi, co maju starsiu premiu, sice bol problem s turbom a dpf filtrom, ale bol to jednorazovy servis. Urcite do toho necpu 2 litre rocne…

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"