Auto do 10k €

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa zoom »

Majitel auta nemoze riesit, ci da za poistku 150 alebo 200 eur, alebo ci olej bude za 40 alebo 70 eur. To su uplne smiesne naklady a pokial nejaky clovek rozmysla nad takymito rozdielmi, resp. ho 100-200-300 eur rocne naviac zruinuje, tak v prvom rade nema co mat auto (alebo mat auto za polovicnu cenu a zvysok v prasiatku na opravy). Stare zname "kto chce opicu, musi mat na banany".

Skor ide o to vyhnut sa nejakym bombam ako spominane vankuse za 1500 eur alebo rozsypana prevodovka za 2500 eur, ci kolko dnes stoji repas. Ze v jeden mesiac treba kupit dva filtre, v druhy zaplatit PZP, na treti zacnu vrzgat stierace a na stvrty sa vypali jedna vybojka v xenone, by malo byt uplne jedno aj ked to dokopy za rok urobi 600,-€.

Ale inak zaujimave ceny na dalekom vychode. Myslel som, ze Bratislava je draha a ked pojdem mimo, tak som v lacnom kraji. Ale tak naposledy som prezuval 2 pneu (vyzutie, obutie, vyvazenie, nove ventilceky) a platil som 20,-€ - a to som este par eur nechal navyse. Bolo to par tisic km dozadu a pneu stale drzia (aj tlak, aj vyvazenie). Vsimol som si aj na takych blbostiach ako vysavace na pumpe. V BA ked nie lacnejsie, tak aspon dlhsie vysavaju. Nehovoriac o tom PZP na Toyotu 1.8L. S tym by som asi uz nieco robil, lebo Jeep 5.2L jazdiaci na ludnatom divokom zapade (BA), patriaci zaiste seriovemu vrahovi zoomovi bez deti (pritazujuca okolnost), tak to mame 118,80€ uz s vyssim krytim 5,3 / 5 mil €. Dokonca to ani nie je poistovna na K, ktore nemame radi.

Aj tak mam nejak pocit, ze autor temy vobec nie je mudrejsi, nez pred zalozenim topicu :-D. Tolko nazorov a vsetkeho.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa werwest »

Jasne ze neni mudrejsi ked mu tu niekto vypisuje ze bububu nekupuj premiovku lebo musis platit….. POISTKU! A predstav si to, treba menit olej a filtre! Atd atd. :rolleyes:
Lebo na “normalnom” aute sa to neplati..

A tiez pro tip, ze kup si 320 v pohodicke, nevadi ze ma kazovy motor do ktoreho treba tlacit prachy, nie sestvalec ktory je spolahlivejsi lebo, lebooo... lebo. ale potom tahame drobnosti ze brzdy su drahsie ako na fabiu a to je uz problem.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa d3Xter »

nejeden by povedal ze 2k navyse k beznym nakladom a on rata aj poistky a spotrebak, jaaj marha :hysterical: dif a pozvozok asi tiez meni kazdy rok, este treba vodu do ostrekovacov lebo sak ked to jazdi rychlo nevidno nic cez okno
co potom maju povedat ti co kupia 2rocnu strednu triedu a za poistky ich zapytaju 1300+ a servis s garanckami, to su za 4 roky uz miliardy yahooo
nekupujte to ludia, stoji to peniaze...
cokolvek co kupi bude kasicka, bud vacsia alebo mensia, ale tak treba mat na banany
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

Ano aj POISTKU treba platit a aj POISTKA robi rozdiel v cene. Rovnako ako robi rozdiel v cene, ci kupis OEM olejovy filter za 10e alebo za 25e, lebo analogicky je to takto skoro so vsetkym.
Idete tu chytat za slovicka, ze prevdzka takeho auta nestoji take peniaze a ked vam napisem, ze stoji a clovek to realne zaplatil, tak mu idete rozpravat, ze to sa nerata?
Ci co mi chcete povedat, ze civic 1.8 bude rovnako nakladny na servis jak 3er xdrive s automatom? Ze za vymenu zadnej napravy zaplatim rovnako ako na 3er?
Diletantske teoreticke reci akurat.
Auto je servisovane v pri BA ale take ceny mame aj tu na dedine v KE. Specialne prezutie slo razantne hore posledny rok.

A k positke pardon, platim 106 za 1.8 po 40% zlave. subaru je za 180E skrz lepsie pripoistenia opat po 40% zlave a bezskodovy priebeh... tiez uz nemam 20r, kde su poistky vyrazne drahsie, cize nechapem preco sa vam zda 200e za 135kW diesel nejaka sialena cena na PZP. Potom je plac, ked sa zisti kolko stoji OEM celne sklo, ze tych 20e za pripoistenie sa mozno aj oplatilo.

Presne ako napisal zoom, ked si dotrepes domov 6 valec BMW s automatom, nemozes kukat na to, ci dnes nechas v servise 50 alebo 80e, to bola pointa celeho prispevku.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa d3Xter »

20e pripoistenie ti nezaplati 1500e sklo s kamerami a senzormi, takze asi tolko k tym diletanskym reciam, sa zobud z toho sna ze pripratky k PZP ti zaplatia komplet poskodenie, potom pride plac
poistka 200e za 135kw, je vela ked 140kw stoji pod 160e, bral by som to maximalne s rezervou a citil sa byt okradnuty ked tvrdia ze ti dali zlavu
pocitat poistky do servisnych nakladov je dobry bullshit, ale co uz, zvykli sme si uz
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

scream napísal: Ut 09. Máj, 2023, 12:29 Odveci je hlavne kupovat premiovku do 10K na par KM mesacne, ked rezia bude 2 litre rocne.
Vidis niekde servisne naklady? ...ci si zas musis vymysliet nieco, co som nenapisal aby si posobil mudro.

Je rozdiel mat reziu do 1000e a reziu 2000e na aute pri kupnej cene 10K, ktore sem tam zoberiem a vlastne chcem aby ma netrapilo, ze mi ho otrepu na parkovisku.

Ked si nechces pripoistit 1500e sklo tvoja vec( opat extremny naklad premioveho segmentu), 20e to nebude, to opat nikto nepisal. Na jednu stranu pises, ze 200e za PZP je s priplatkami vela a jednycm dychom dodas, ze teda to za dvacku k vasim cifram nebude...
Opat nezajem, to je cifra, ktora sa plati za nie holu bosu PZP pri takom aute.

A k servisu BMW posledna vec. Hlupy dva krat kupi. Kde usetris a nedas OEM kvalitu alebo blizko OEM, tak ta to velmi rychlo o 2 rocky dozenie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa d3Xter »

pripoistenia k pzp ti nepokryju vymenu skla a inych dielov ci pri 20korunovom aute ci 20k, prestam klamat a zavadzat, je to len tahanie penazi z hlupych a nevzdelanych ludi...raz darmo tu zlava tam zlava tu dame pripoistenie tam dame lebo dobra pani kamaratka z unversalu poradila ze to takto bude good...
nic okrem origo dielov sa neoplati davat, dvojnasobne to plati pri podvozkoch akejkolvek znacky, kazdy si to ale musi vyskusat sam na vlastnej kozi ked bude riesit reklamacku po pol roku, uz ani miestne servisy nechu davat kadeco, ked na vlastne naklady potom riesia reklamacie dielov, lebo voci zakaznikovi to musi vybavit novym dielom

co sa tyka pneuservisu v KE tak hej 60e za prezutie je uz slusna cena za jarne prezutie :D ale tak aj obed za 11 a fitko za 6 :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

"nepokryju" ano, zas mas pravdu zazracne, specialne ak tam mas 10% spolucast. Kolko teda dostane hlupy nevzdelany clovek s pripoistenim skla na 1000E ak je cena oprav 999e z poistky? Amortizacia sa pri sklach nerata, je to kvazy to iste ako akekolvek KASKO akurat sa nepoistuje cele auto ale len sklo/skla.

Pri ostatnych pripoisteniach ako stret so zverou, kradez, vandal mas jasne napisane ake poistne sumy su dojednane.

Co sa tyka cien, tak za chvilu nemecky arabaci budu migrovat do KE, lebo tu za kebab dostanu viac zaplatene s nizsimi nakladmi ako v nemecku.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vcera som platil za zmrzlinu 1.2€, na sidlisku na kraji kosic. Kopcek malicky, ze som ho zlizol skoro naraz. Len z takej tej malej naberacky a este ho zarovnala o kraj...

Som sa citil podvedeno
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa Miso122 »

Medzitým prezutie v BA na najnovšom Hunter stroji 30€ (R17) :D termín na zavolanie väčšinou ďalší pracovný deň
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1259
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa geroswen »

Teraz cerstvo som platil PZP, tak to je obrazok: https://photos.app.goo.gl/tio8ukpaFSdCFe236
190kW, F11, 530d

Pri PZP nevidim dovod na to, aby si za premiu platil viac, ako za jednotkovu Fabiu, lebo nepoistujes svoje auto.

Co sa tyka pripoisteni tak napriklad pri Kooperative viem, ze len klamu zakaznikov, tahaju z nich peniaze navyse a ked dojde na lamanie chleba, tak vytiahnu nejaky dodatok a zrazu neplati to, co bolo dojednane v zmluve. Sestra mala pripoistenie k PZP na stret so zverou do 3000 eur. Zrazila srnca a presne tymto sposobom jej povedali, ze to bol vlastne bonus, ktoreho vysku medzi casom zmenili a daju jej 150 eur.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa stiv »

Casto si vyberam PZP to najlacnejsie, pripadne spolocnosti ktore mam rad (generali, allianz), ak to stoji o par korun viac. Nepripojistujem nic, lebo je to castokrat len oyeb (aj na asistencne sluzby). Na ostatne sluzi havarijne.
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4504
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

Mne sa paci ako sa pochvalite najlacnejsou poistkou, genertel, koop atd. a zaroven jednym dychom dodate preco sa taka poistka neoplati, ked dojde na plnenie. Ved tu mame temu aj o pistovniach.
Plnenie v koop je na baze nahody. Velakrat neplnia ani to co maju v zmluve. Potom sa sudne rozhodne, ze plnit musia. Naposledy som z koop dostal za trafeny elektron s geometriou 200e namiesto 300e... Ako to vypocitali ti uz nepovedia, ked sa nepaci mozes sa sudit...

Tiez som mohol mat na subaru 169kW poistku za 114...teda 3 roky dozadu... ale to je cena po absolutne vsetkych zlavach, ktore bezne nikto nedostne,pri bezskodovom priebehu, idelany vek a ziadne pripoistenia.

Samozrejme ak je KASKO, tak das holu bosu PZP ale 10 rocne auto ti uz nad ani nepoistia.

30e komplet prezutie s vyvazenim v BA, este nebodaj s blocikom znie nerealne ale tak niekedy aj zlavomat prekvapi :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nie je to zľavomat, ale naposledy to bolo bez bločku (deň pred vianocami o 6 ráno).

Keby chce niekto kontakt, ss.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1259
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa geroswen »

Kooperativu tu pokial viem nikto nechvalil, ale pokial ide PZP, tak by som ju kludne zobral aj od nich, lebo to, ci od nich dostane peniaze je problem toho druheho, ktoremu si sposobil skodu. Mne tiez nikto negarantuje, ze ked to do mna naprace nejaka nepritomna dochodkyna, tak bude poistena v Allianz.

S Genertel som riesil dve poistne udalosti na havarijnu poistku. Opravu (zadny naraznik a lave zadne dvere) robili v Bavaria TT, trvalo to 4 dni, platil som iba spoluucast a ako nahradne vozidlo som dostal o generaciu novsiu G30 520d zadarmo. V poistovni som iba cez web vyklikal poistne udalosti a vsetko ostatne vratane obhliadky robili v Bavaria TT. Predtym som u nich riesil zvolavacku (EGR a klima na 7 rocnom aute zadarmo) a ked som povedal, ze nepotrebujem nahradne vozidlo, tak ma odviezla domov taka fesna slecna od nich. "V cene" bolo aj umytie a upratanie auta a este aj pasazierov priputali: https://photos.app.goo.gl/Zj1eYpFEKXiceJXa9

A inak tie dedinske pneuservisy funguju takym sposobom, ze ked prides na BMW, tak automaticky 100-200% prirazka.

Naposledy som typkovi priniesol kolesa na vyvazenie, vylozil som mu ich az uplne ku vyvazovacke aj som si ich sam nalozil. Takze mal s tym mozno aj 5 minut roboty. Povedal, ze nahodit mi ich teraz nevie, lebo nestiha a zobral 30e bez papiera :) Na to, ze ma ucnovku a vysmatlane mrtve boty to nie je zly rate. To iste oprava defektu. V BA mi opravili defekt za 8 eur na pockanie vo vecernych hodinach. U tohoto majstra na dedine stal taky isty zakrok cez pracovnu dobu a s cakanim 16 eur.

Ludia na Slovensku su chori sa ked vidia, ze si prisiel na BMW (hoci aj na 20 rocnom vraku), tak ta automaticky maju za zbohatlika a chcu ta oholit... nevadi, ze najlacnejsie nove auto, ktore si vies kupit na vyssiu hodnotu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"