Auto do 10k €

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4503
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

Skor to je o tom, ze su lenivy neschopaci a nechce sa im robit BMW, bo radsej vymenia olej na styroch fabiach a su na tom istom... Nevedia to proste robit tak rychlo a efektivne ako koncern. Ak ano, tak su si toho vedomi a zodpoveda omu cena a pocet BMW pred servisom je daleko vacsi ako pred autorizakom. V konecnom dosledku clovek tak , ci tak zaplati :) ... Ale isto sa najde niekto, co ma znameho, co mu to spravi za tolko a tolko ale netreba pausalizovat.
Aktualne idu napr. do laku diely za 250e/ks (bez depeha) sialena cena ked tu jozin to strieka za kilecko... potom vidis jozinovu robotu a vies, ze ta to bude stvat zakazdym, ked na auto pozries . Tak si povies, ze idem za niekym, co to vie, povedzme akceptovatelna kvalita ale stale tam vies najst chyby a aha uz pyta 180e za diel... tak si radsej priplatis 70e a vies, ze to mas jak ked to zislo z linky a kludny spanok. Pre istotu si pozries este autorizak s cenovkou 4 kila a sam sa potlapkas ako si usetril :D

Co sa tyka PZP samozrejme sa bavim v kontexte pripoisteni...pri surovej PZP nema zmysel riesit, berie sa najlacnejsia, netreba citat podmienky max. positne krytie, keby sa chcel niekto sudit....
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa werwest »

tak na A6 mam tusim alianz a tiez je okolo 120-130. pripoistenia nemam, sklo v alianzi stoji tolko ze ho mozes menit sam kazde 2 roky v pohode, cize sa to neoplati. stare bmw alebo mercedes pravdepodobne nebude mat oradarovane sklo cize vymena nebude nejake terno. hlavne si treba davat pozor na pripoistenia zviera a zver, kedze to tiez rozlisuju aby nemuseli platit, atd, je to svinstvo.
vseobecne, najst dobry servis neni lahke, ale dobry servis ma hodinovku X a nezalezi ake auto pride. dat auto jozovi z dediny to uz radsej skusim DIY :D
vo finale to je ale tak ako som hovoril, zakladny servis ci naklady ako poistka nebudu vyrazne drahsie ako hocijake ine auto. drahsie to zacne byt pri rozvodoch a podobne, ale zase zalezi od motoru, kedze rozvody na tdicku ma stali jak na audi. a tak.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Netreba citat podmienky kym sa s tebou dana osoba nepojde sudit o to co jej poistovna nepreplatila.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1259
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa geroswen »

Mas nejaky priklad kedy niekto nieco vysudil?

Mama isla jedneho dna z roboty na starom Renaul Laguna v perfektnom stave. Oproti isla dodavka, ktorej vodic pravdepodobne zaspal, tak to srhla do jarku, aby sa s nim nezrazila celne. Aj tak jej narazil do boku na soferovej strane, okrem ineho odtrhol predne koleso a auto bolo na totalku. Poistovna jej preplatila 300 eur a auto islo do srotu.

Obdobne zrusil otcovi E36 sofer, ktory isiel z vedlajsej. Policajt este isiel hadzat vinu na neho, ale ked zistil, ze otec mal kedysi autoskolu a pozna vyhlasku aj jeho sefa, tak rychlo otocil. Tiez mu poistovna preplatila iba nejake drobne a opravu si platil z 90% zo svojho.

Ani v jednom pripade sa rodicia cez sud nepokusali riesit nejaku kompenzaciu, ale zaujimalo by ma, ci je to vobec mozne a ci vies o niekom kto bol v tom uspesny.

Ja mam zatial so slovenskym sudnictvom take skusenosti, ze sa nicoho nedomozes a to islo o take jednoznacne a dokazatelne veci, ze sa clovek az cuduje ako je to mozne.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2094
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa zoom »

Myslim, ze mam pripad z okolia, kedy sa clovek... neviem ci sudil, alebo si len pravnici posielali dokumenty hore dole (prezalobna vyzva?). V konecnom dosledku poistovna zaplatila vsetko. Samozrejme sa z toho nepoucia, lebo sa nie je z coho poucit. Budu kratit plnenie 100 ludom, 10 sa ozve, 5 pojde realne do boja na sud. Tak okej, tym zaplatia potom viac, ale na 95 ludoch usetrili a su v pluse. Pochybujem tiez, ze clovek bude zalovat teba, resp. ze s tym pochodi. Ak mas riadne zaplatene PZP, tak len ukazes prstom na poistovnu. Od toho je to PZP. Nie ze poistovna zaplati malo a ty doplatis. Keby dany clovek PZP nemal, vtedy uz zalujes jeho ako osobu a po troch rokoch sudenia ti bude mesacne platit 28,-€, lebo tolko nejakemu zufalcovi ostane po odpocitani zivotneho minima.

Ja viem, ze peniaze z PZP uz nikdy neuvidim, ale aj tak sa snazim auto poistit tak, aby druha strana nebola v uplnom zufalstve. Auta mam v Allianz a UNIQA (preklopene z AXA). Mna jedneho dna zobudila policia, ze pani mi na parkovisku naburala naraznik na Mitsu a volala ich, co mi bolo extra sympaticke lebo 95% Slovakov by zduchlo, aj ked by ich moja oprava stala 0,-€. Pytam sa aku ma poistovnu? Reku, Allianz. Fajn, ona Allianz, Mitsu Allianz... poslal som policajtov prec, nech nic neriesia a nemusia jej dat pokutu. Na webe som naklikal, ze chcem servis, zaviezol auto do autorizaku, za par dni zobral. Menil sa naraznik a taka okrasna lista, co prida aspon 10 kW. Tada, 1700,-€ aj s lakovanim, pracou a tak.

A ked uz nic ine, tak kamerku za sklom. Presne na pripady, kedy do mna niekto nabura, a potom je z neho bajkar a rozpravkar, ako sa to uplne inak stalo, ci posobi maximalne seriozne... "jasne, ano, uznavam, pridem domov, vsetko poslem, spravim, zariadim"... a uz sa neozve. Az mu po case pred domom zastali 2 auta, ze ci nahodou na nieco nezabudol a zrazu *surprised pikachu face*.
šimik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 02. Máj, 2023, 13:40

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa šimik »

Mate tu niekto skusenosti s benzinovymi motormi od mercedesu, konkretne som nasiel celkom zaujimave C200 CGI 2010 rocnik, 169k km, 135kw. A takisto E250CGI 2009, 170k km a 150kw. Su v pohode alebo radsej nepozerat?
Asi mi fakt nic ine nezostava, ako zacat pozerat dizle… myslite si, ze by to bola velka chyba v dnesnej dobe, ak s tym nebudem jazdit stovky km mesacne? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4503
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

No upravil by som nazov temy na "chcem mercedes/BMW" do 10k. Je jedno kolko budes mesacne jazdit, kolko to bude stat na servise, ci ti to treba ( akoze E classe co nejazdi ani stovky km mesacne, naco...).

Kludne by som zahrnul aj 4 valcove diesle, specialne v triede ako E, kde 4 valce v benzine uz budu riadna bzdocha. Ale dobre by som vybral konkretny kus. Mozno ten najazd ani nie je tak podstatny ako celkovy stav a zdokladovane checkpointy, co vsetko uz bolo robene a s cim mas teda na nasledujucich 50K pokoj...lebo viac s tym autom asi nedas ani za 10r. Diesel v top stave da urcite 50K mestom, viac ti netreba.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
šimik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 02. Máj, 2023, 13:40

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa šimik »

Nazov temy by som asi neupravoval. Stale nemam vybrateho jednoznacneho favorita. Ano, pozeram skor po Mercedesoch, ale jasny favorit to nie je. Pozeram sa napr tiez po benzinovych mazdach 6, no najst 2.5 s automatom je dost obtiazne(aj nad moj limit) a ked uz tak rocniky 2018.

Vzdy som pocuval, nebrat dizle, ak sa nejazdi velky najazd lebo nakladnejsia udrzba. No teraz ako citam o benzinovych motoroch, tak ich spolahlivost a udrzba mi pride ovela narocnejsia :D alebo uz citam az velmi vela…
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5837
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa wingo »

K tomu dieselu, pokiaľ to je hlavne na výlety nemusíš sa báť. Dieselu najviac škodia krátke trasy lebo DPF a nestihne sa zohriať. Že budeš robiť 100km trasu mesačne a nie denne? Nevadí, furt je to 100km trasa a nie 2km tam a 2km späť gúľajúc sa cez križovatky po meste. A s vhodným dieselom ani to nie je extra problém, mama jazdí roky v C3 Picasse 1.6HDI denne po meste, hlavne dochádzanie do práce a nákupy a tomu motoru nič nie je, ani DPF neodišlo - PSA má iný typ, dodáva aditívum a vie sa vypáliť ľahšie a rýchlejšie ako napr. koncern. A vždy je tam raz za čas nejaká dlhšia trasa. Ale to nie je typ auta aké hľadáš.

Furt tam ale budeš mať ten traktorový zvukový prejav, aj keď je fakt sakra rozdiel VW 1.9TDI, PSA 2.0HDI a Mercedes 3.0 V6.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4503
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa scream »

No priamovstrek + turbo a si na tom istom ako u diesla bez dpf. Akurat diesel v konecnom dosledku natoci viac km jak takyto technologicky skvost v benzine.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa werwest »

Musis konkretne napisat ktore modely pozeras
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
šimik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 02. Máj, 2023, 13:40

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa šimik »

Pardon, myslel som, ze som uviedol modelovu radu. Pri spominanom C islo o W204, a v pripade E, tak W212. Sice vela infa som na nete nenasiel, no docital som sa, ze CGI motorom sa treba vyhnut. Zrejme kvoli rovnakemu problemu ako pri BMW a N53 motoroch -> priamovstrek. Takze asi sa vykaslem aj na cely benzin. Moznosti budu hned o nieco vacsie.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Auto do 10k €

Príspevok od používateľa werwest »

bratranec si frci na mercedesoch, a on mi tiez spominal ze ked mercedes tak benzin nie. neskor ked budem mat cas tak sa trochu do toho pozrem a popytam
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"