Vysoka teplota CPU po vymene zdroja.

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2820
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Vysoka teplota CPU po vymene zdroja.

Príspevok od používateľa Mumaq »

Hello, stala sa mi taka vec, ktorej nerozumiem a rad by som sa poradil.

Po vymene zdroja mi procesor hned po zapnuti pc vyskocil k 85° a drzal sa tam cely cas. Chladic fungoval, kedze mi ukazovalo hodnoty ventilatorov aj pumpy, ktore sli na 100%.

Pc som hned odpojil, skontroloval zapojenie kablom, ci nevyskocila srubka z chladica, ale nic take.
Pc som zapojil nazad a cuduj sa svete, uz funguje bez problemov.

Este jedna zaujimava vec sa stala: po vymene zdroja som pouzil povodny cord do zasuvky, pri zapnuti zdroja sa este nic neudialo, ale po zapnuti pc v sekunde vybilo poistky - Moze mat seasonic a asus iny typ powercordu? Po pouziti original kablu od asus zdroja sa to tiez uz nezopakovalo, ALEBO to moze mat suvis a tym, ze vyhodilo poistky, nieco vyskratovalo aj na maticnej/cpu, kedze to spravilo hned pri druhom zapnuti?

Mam sa do buducnosti bat a hladat problem, alebo na to mam zabudnut?
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"