Notebook Neziaduce zvuky

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
milanx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00

Notebook Neziaduce zvuky

Príspevok od používateľa milanx »

Na notebooku Lenovo legion 5 pri zapojeni bezdratovej mysi (USB bezdratovy primac 2,4GHz) konkretne myska Logitech G305 pri pohybe kurzorom pocut od notebooku tak ako keby skvrcanie .... zvuk pocut aj od mysky, robi to sporadicky, niekedy to ide len od mysky alebo od oboch, skusal som aj inu mysku a to iste, len ta ma prepojenie aj cez bluetooth, vtedy je to ok, bez neziaducich zvukov.... Vie niekto poradit preco to notebook robi a ci je to mozne to neak napravit?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8561
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Notebook Neziaduce zvuky

Príspevok od používateľa shiro »

Pravdepodobne rezonancie od napajacich cievok, alebo elektroniky okolo USB obecne pri prenose dat. Nic s tym nespravis. Deje sa to aj na inom pc s tou mysou? Moze to sposobovat aj ona tym, ze pracuje s nejakymi parametrami, kt. ntb musi akceptovat.

Na niektorych starych PC so shitnejsimi komponentami pocut podobne zvuky aj ked das ucho k doske a hybes obycajnou kablovou mysou. Alebo ked vyhulis zvuk naplno pri pripojenych reprakoch k pc/ntb vo windows a vyhulis aj repraky. Vtedy pocujes vsetok ten bordel co zije na pozadi a je bezne nepocutelny, medzi inym sa tam casto objavuju aj zvuky pri posuvani mysi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
milanx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00

Re: Notebook Neziaduce zvuky

Príspevok od používateľa milanx »

Nie, ked tu mys zapojim do stareho ntb nepocut nic...alebo ked som skusil zapojit este staru bezdratovu mys Logitech M185 pri nej to napriklad nerobi, skusil som aj reklamovat notebook, vymenili zakladnu dosku ale problem ostal rovnaky, bez zmeny...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook Neziaduce zvuky

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mas cievky na zakladnej doske
Obrázok

Ako cez nu preteka prud, tak tam vznika elektromagneticka sila, ktora pohybuje(vibruje) jednotlivymi zavitmi tej cievky, co vytvara hluk o roznych frekvenciach

Tie frekvencie sa rozne menia na zaklade pretekajuceho prudu.

Väčšinou sa ten hluk vytobcovi podari odstranit/posunut ho do frekvencii ktore ludske ucho nepocuje. Ale ked natrafis na spravnu konstalaciu hviezd, a spravnu kombinaciu veci(v tomto pripade tvoj ntb a dana myska) tak ti to proste bude bzucat


Moj tip je brat to ako sucast života. Usetri to dost casu, penazi a nervov.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Hardware všeobecne"