Tazne + 3 ECV cez portal.minv - the story

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Tazne + 3 ECV cez portal.minv - the story

Príspevok od používateľa materik »

Musim sa podelit, lebo zazitky so slovensko.sk a portal.minv celkom stoja za to. V pondelok som montoval tazne na auto, prakticky len kvoli nosicu na bike. A povedal som si, ze vsetko vybavim cez portal.minv.sk. To znamena zapis do technicaku a tretiu ECV.

Nedela - co som zistil pred montazou:
Poziadat o 3. ECV je vec na par klikov, prihlasite sa, zadate svoju aktualne ECV a potvrdite. Do schranky na slovensko.sk vam pridu instrukcie k platbe a to je cele. Maly bonus, zlava 50% na poplatku, ked to ide elektronicky, cize za 8 €. Rovno som vybavil, platba kartou
Zapisat tazne cez portal znamena, ze musite predlozit scan dokumentu k taznemu, odoslete a prakticky to dalej ide rovnako ako pri ECV. Za 6 €.

Pondelok - Montaz
Vsetko super, bez skod na aute :-), s taznym sa manipuluje jednoducho, ked ho clovek nasadzuje/dava prec. Preberam, platim, pytam sa na dokumenty v elektronickej forme. Kuka na mna, ze co za cyberpunk buducnost chcem, len tlacene. Teda som dostal predtlacene dokumenty s perom vyplnenymi udajmi :rep:. Pytam sa, ze ktory z mnoziny dokumentov teda prilozit k elektronickej ziadosti. Pani o tom nic nevie... Akurat ten cerveny certifikat/zarucak nikomu nedavajte :good:

Utorok - Doma
Idem zapisat tazne. Utekam scannovat, a potom hutam, dumem, presne ten cerveny certifikat chceli ako scan. Je to sice na stranke popisane, ale pre laika nie uplne jednoznacne. Hlavne ked nejake technicke udaje boli na kazdom lajstri, ktory som fasoval. Nahral som teda certifikat ako prilohu (len jednu stranu, na druhej je zarucak), odoslal som a zaplatil. A cakam, ze mi pridu instrukcie zastavit sa na klientskom a predviest tazne v plnej krase.

Stvrtok - V praci
Dosla SMS, kurierovi odoslali zasielku EB456465blablabla. Pri preberani odovzdajte doklady PH456blabla a EK678blabla MVSR. Kukam, netusim co chcu, ziadne info, ze co asi bude v baliku, ani co su to za dokumenty v ludskej reci. Otvaram schranku na slovensko.sk a zistujem, ci nejake z dokumentov co mi dosli nie su takto oznacene. Potvrdenia o platbe a este nejake PDF ktore nedokazem stiahnut. Len ako byte bordel v XML-ku :D. Reku, dojde kurier, zistim co chce.

Piatok - V praci
SMS ze dnes vam dorucime balik. Volam kurierovi, ze co mi vlastne nesie, ci azda ECV, alebo co? O nicom takom nevie, kukne do auta. Vola spat, technicaky, stare mu mam odovzdat. Ja ze WTF, akurat tu nemam motor ani papire na adrese. Dajme na pondelok.

Dufam, ze v pondelok vsetko prebehne hladko, ale uplne som necakal takyto rychly priebeh (3 dni). A fakt som si myslel, ze na to tazne musi niekto hodit okom, ale ocividne netreba.

Co ma furt serie, je mizerne UI/UX tych stranok. Mnozstvo textu, strasne sa to cita a dolezite info bud chyba, alebo sa strati v balaste. No a este ta absencia informacii, ze co je v akom stave, doplnena velmi kryptickou komunikaciou. Teraz mi to uz pride smiesne (tie stare technicaky), ale napadne cloveku, co za papiere od neho chcu, ked ani netusi, co mu v tej poste ide?

TLDR: Vybavit 3. ECV a zapis tazneho elektronicky je rychle a lahke. Budeme potrebovat:
Na 3. ECV
- vyklikat, zaplatit, done
Na zapisu tazneho
- scan certifikatu k taznemu (doklad kde su hmotnosti, zatazenie, homologizacia...)
- vyklikat, zaplatit
- odovzdat maly a velky technicak kurierovi na vymenu
- a samozrejme soľ

GG, HF, ak by ste sa do toho pustali :bye:
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Tazne + 3 ECV cez portal.minv - the story

Príspevok od používateľa satanicek666 »

kolko teraz stoji tazne??? robota prihlasenie atd...
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Tazne + 3 ECV cez portal.minv - the story

Príspevok od používateľa lopo1 »

Prihlasenieas popisane hore aj s poplatkami a robota a tazne zalezi od toho na ake auto a aky typ tazneho
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Tazne + 3 ECV cez portal.minv - the story

Príspevok od používateľa materik »

Mne to na Cupra Leon SP (kombi) vyslo za 619,-€ so zasuvkou a montazou. Tazne vertikalny bajonet (ci ako sa tomu nadava). Prihlasenie za 6,-€ elektronicky, 12,-€ osobne.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"