Sony Xperia 1 V alebo S23 Ultra

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
riXo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 340
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 18:47
Bydlisko: Bratislava

Sony Xperia 1 V alebo S23 Ultra

Príspevok od používateľa riXo »

Pomaly zacinam zhanat novy phone a kedze nevidim v hladaciku na horizonte nic zaujimave tak asi nastal ten spravny cas.

Budem prechadzat z terajsej S21ky(diky dexter!) a kedze chcem trochu vacsi upgrade, nie len prejst na S23ku, tak zvazujem Sony Xperia 1 V a S23 Ultra. Resp. Sony mam predobjednane ale nie som o nom 100% presvedceny.

Trochu ironicke, ale kedze mam Sony predobjednany tak je ku tomu ako darcek WH-1000XM5.
Upgradom si chcem polepsit pamatou(512GB min.), baterkou, fotakom a lepsie repro. A teraz ked si to zhrniem :

Sony - 1399€ ( + '399'€ v sluchatkach.. alebo nejakych -200 az 300 ak by som ich predal)
+++ SD karta, 1TB za 100€ je celkom fajn na muziku a fotky
++ rozmery, rovnake ako moja S21 len vyssia
+ 3,5 jack
+ podla recenzii dobre repro, display bez vyrezov (co vie byt obcas '4K' a ako spravny elitist bez plebsackeho LTPO (wtf sony..))
+- baterka je posun oproti S21, ale na S23U sa nechyta
+?-- fotak na to aky ma HW tak SW procesing je dost meh.. neni to point and shoot, ale ked sa chce clovek hrat s fotkami tak to celkom ujde
-- podpora ratam max 2 verize andoidu + nieco viac na security patche

Povedal by som, ze je to celkom raritka a z tej unikatnosti vznika na jednu stranu velmi zajumava kombinacia HW + SW a na druhu tak isto nepochopitelna kombinacia absolutnych debilin.


Samsung - 1230€ v shope kde by som ho aj kupil aktualne, 512GB verzia
++ baterka
++ flexibilnejsi, resp spolahlivejsi fotak
++ SW podpora uplne inde
+ vacsi display sa obcas hodi
+ samsung dex je male plus, ale je to taka nerdy blbost co sa mi ako koncept velmi paci... aj ked na to nemam moc vyuzitie
-- fixna pamat
---- rozmery

Tu by som v podstate vedel este pockat kym pride S24 a zobrat 23ku v zlave.. aj ked je to zas posun o skoro 3/4 roka..

Rozum vravi, ze S23 je volba na istotou, ale Sony flagship, uff.. to budem najvacsi hipster pri ich dnesnom market share.
Co vy na to, dajte nejake pripomienky nech mi este viac zamotate hlavu :-D
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2331
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Sony Xperia 1 V alebo S23 Ultra

Príspevok od používateľa Xeigen »

Sony podľa mňa zabíja fakt, že má len 2 veľké android updaty. To neviem, či by som pri tejto cenovke prekúsol.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Sony Xperia 1 V alebo S23 Ultra

Príspevok od používateľa HellAngel »

Pri kupe zariadenia za 1200€ musi byt kompromisov co najmenej. A bohuzial, sony ich ma na moj kus viac ako by som v tejto cenovke bol ochotnyakceptovat. Velke minus pre Sony, je SW podpora.
Po HW stranke je to nabuchany telefon, tu je to bez kompromisov Po foto stranke, nemusi xperia kazdemu sadnut. Fotky su kvalitovo vyborne, urcite jedni z TOP, ale su robene pre dalsie spracovanie.
Ultra, je kupa na istotu. V ultre najdes vsetko TOP co sa len da a Samsung SW podpora je vyborna. A prave toto by asi u mna nakoniec zavazilo pri kupe. Xperia je nabuchany telfon, komercne nie az tak znamy, ale celu xperiu zabija SW podpora. A nemyslym "len" 2 velke updaty, ale aj o opravu, vyladovanie telefonu pocas tych rokov.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6731
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Sony Xperia 1 V alebo S23 Ultra

Príspevok od používateľa molnart »

Ja som dost sony positive, ale nepride mi to ako dobra hodnota za peniaze… plus k tomu ide fakt ze samsung uz je na trhu par mesiacov a ma za sebou nejaky pokles ceny, co pri sony neplati
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Sony Xperia 1 V alebo S23 Ultra

Príspevok od používateľa werwest »

2 velke updaty by som ako tragediu nevidel, ono vacsinou uz okolo toho tretieho ajtak chces ten telefon vymenit..
vacsia otazka je ako to maju vyladene.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
riXo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 340
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 18:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Sony Xperia 1 V alebo S23 Ultra

Príspevok od používateľa riXo »

Ako pise werwest, dva velke updaty systemu mna az tak neobmedzuju, ale hlavne (pomala) oprava random bugov a nasadzanie security patchov mi pride ako vacsi problem. Na podporu predchadzajucich verzii z tohto pohladu su dost zmiesane reakcie a teda toto je pre mna zatial najvacsi otaznik.

Android 13(alebo mozno uz aj 11/12) mi pride dostatocne mature pre moje pouzitie a kym mi nezacne vypinat appky z dovodu zastaralej verzie systemu, tak som asi OK. Zatial nevidim vo vyhlade na 14+ nejaku super featurku ktoru by som musel hned mat.

Cenu by som vedel prekusnut a to hlavne z pohladu, ze ak by som chcel 1TB+ phone tak tam su tie sumy vyssie a Sony by v podstate vychadzalo najlacnejsie. Uznam, je to uz trochu hrotenie a asi prezijem aj s 512GB verziou, ale Sony dava to pohodlie moznosti rozsirenia a to iny phone v tomto segmente nema.

Na S23U ma najviac odradza rozmer a uprimne si nie som isty ci by som si zvykol.
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Sony Xperia 1 V alebo S23 Ultra

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ak chces hipsterčiť tak Asus chystá Zenphone 10, má byť trochu väčší ako môj 9 ale stále nie lopata a cenou bude určite pod 1000.

Má 3,5 jack, dobrú baterku ale netuším ako foťáky s tebou porovnanými, asi slabšie.

Mňa mimochodom ten môj Asus teší, ale celková ergonómia a ovládanie Samsungu mi prišlo natívnejšie, neviem si pomôcť (tiež som upgradoval z S21 mslím, alebo 22?).

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"