Apple CarPlay adapter

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 866
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa Muhyng »

Caute,

ma niekto skusenost s adapterom umoznujucim bezdrotove CarPlay?
Konkretne napriklad tento ale moze byt aj iny.

Co ma zaujima:
- oneskorenie - ak to ma fungovat na navigaciu, tak to nemoze mat nejake zasadne oneskorenie. Na dialnici alebo nejakom mestskom obchvate by mi nepomohlo, keby ohlasi "o 500m odbocte doprava" v okamihu, ako minam exit, detto v centre mesta, kde je odbocka kazdych 10 sekund.
- kolko to zerie baterku? Nerad zbytocne drzim telefon na kabli cely cas, ale zase ak to ma vystavit baterku za 1-2 hodiny jazdy, tak to je opacny extrem a este horsi.

Dik.
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa Trubka »

Ahoj, mam adapter quadlock a ked to funguje tak to funguje super. Vybijania baterky sa bat nemusis, nezerie to vyrazne viac ako ked si len pripojis telefon cez bluetooth a zrkadlenie je rovnako rychle ako v aute co ma bezdrotovy carplay nativne.
Z toho co som skusal tak zalezi od konkretneho auta ale neviem ako rozoznat ci to bude fungovat alebo nie. V jeepe wrangler 2020 aj peugeot traveller 2020 to funguje super, mam pocit ze pripajanie telefonu je aj rychlejsie ako vo VW s bezdrotovym carplay z vyroby (caddy, T6.1) :)
Vo vw caravelle T6 2016 to sice nacita a pripoji telefon ale je to nepouzitelne pretoze odozva sa da merat na minuty - bud ma VW prilis stary hardware alebo tam treba spravit aktualizaciu SW co sa mi riesit nechcelo a nadalej pouzivam kablovy carplay. Ine auta vyskusane nemam.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa werwest »

Tak baterky to prave malo nezere, urcite viac ako len pri pustani pesnicky cez bluetooth. Inak ten delay tam je aj s nativnym bezdrotovym carplayom, ale len par sekund nie desiatky. Carlinkit je celkom dost popularny co som sledoval, da sa kupit na amazone
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@Trubka my mame v Multivan T6.0 Carlinkit a delay tam nie je, no viem ze s tym adapterom ma kopec ludi problem, cize bude to skor kus od kusu.

V Corolle mam AAWireless pre Android, tam robili uz minimalne 10 updatov len kvoli kompatibilite a su tam rozne rezimy, ktore menia sposob fungovania so specifickymi znackami (hlavne Jeep/Fiat), takze verim, ze velmi zalezi od modelu, kde to pojde okamzite a kde bude nepouzitelny delay.

Ohladom spotreby baterky, Xiaomi Mi9 mi nedokazalo udrzat bezdrotove 10W nabijanie telefon pocas navigovania cez AA takze som ho musel mat na kabli. Galaxy S22 mi ledva stihalo dobijat a vacsinou sa hnusne prehrieval pri bezdrotovom nabijani az do momentu ze sa prehrial a vyplo mi GPS. Galaxy S23 nemam problem, telefon sa stiha dobijat aj na 10W nabijani, dokonca sa neprehrieva (ale horuci je urcite). Bez nabijania to je OK, ale za 1h cesty to zozere aj 20% baterky bez problemu. Ajfon urcite na tom nebude o moc lepsie.. Takze za mna najlepsia kombinacia je bezdrotove nabijanie a bezdrotove zrkadlenie :)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa Trubka »

@lepermessiah vdaka za info s T6, mozno by to teda chcelo len update ci uz auta alebo aj adapteru.
S tym bezdrotovym nabijanim aj zrkadlenim naraz samozrejme suhlasim ale musim povedat ze s iphonom som nezaznamenal problem ze by sa vybijal vyrazne rychlejsie ako len pri sparovani cez bluetooth.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa lopo1 »

@lepermessiah otazocka k AAwireless funguje to spoľahlivo plánujem si to kupit do Kie kedze 99% casu jazdim podla wazeu
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Mal som Carsifi, Motorolu a AAWireless .. ostalo mi uz len AAWireless, ale uprimne, niekedy mi chyba to Carsifi. Motorolu by som uz nechcel, tam to zacalo lagovat cca po hodine od zapnutia a casom sa to lagovanie zhorsovalo ako v dlzke, tak v case ako skoro po zapnuti to zacalo. Je to sice oficialne podporovane Googlom, ale mne to pride tak, ze tam nieco dobabrali pri vyvoji.
Carsifi ma oproti AAW vyhodu HW tlacidla na prepinanie zariadeni, cize ak nahodou jazdite na jednom aute dvaja a nedajboze si sadnete obaja do auta, staci stlacit tlacidlo a prepne sa telefon na druhy. Ak ti toto nechyba, tak AAWireless ma zas kopec nastaveni pre "opravu" komunikacie. Tiez vie prepinat telefony, ale len z appky aktualne pripojeneho vies kliknut, nech pripoji druhy, co je tak zdlhave, ze jednoduchsie je proste pred nastartovanim vypnut wifi na telefone, ktory nechces pripojit. AAW odporucam vsetkymi 10.
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 866
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa Muhyng »

Diky, slo mi prave o tie skusenosti. A vidim, ze s kvalitou a spolahlivostou je to take jemne povedane "kolisave". Tieto nove ficury sice vedia pomoct, ale ked nefunguju, tak vedia aj dobre nasrat a asi sa mi to nechce skusat. Takze zatial ostanem ako doteraz - na dlhsiu cestu zapnem fon na kabel a na kratsiu, resp. kde to poznam a chcem len upozornenia na hliadky, musi stacit hlas z Waze cez BT do radia.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1636
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa werwest »

Vsak skus carlinkit, cena je imo hodne prijatelna
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 708
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa |lucas| »

Mam carlinkit 4.0, resp mal som to tal týždeň v aute, chcel som to na CarPlay, ale podľa mňa to je nepoužiteľné, strašne lagy, o odozvu mi ani tak nešlo, ale počas prehrávania hudby mi to vedelo seknúť počas jednej pesničky aj 3x, a sem-tam seklo tak že som to musel normálne vytiahnuť z usb. Neviem, čakal som že to bude mať nejaké oneskorenie, ale tak zeby jedna pesnička nebola bez 1 až 4s pauzách tak to u mňa nemá šancu. Čítal som že carlinkit 3.0, ktorý je bez AA je na tom lepšie, pretode to bolo myslené original len na CarPlay a že táto nová 4ka kde je možnosť aj AA je nejako nedotiahnutá, resp že to krabicka nedava, neviem, možno skúsim tu 3.0 ale zatiaľ za mňa 4.0 nepoužiteľné.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa lepermessiah »

obcasne kratke vypadky audia ma aj aawireless ale carplay mi to nerobil na carlinkit 2
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 708
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa |lucas| »

Tak musím skusit tu staršiu verziu, 3.0 alebo 2.0
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa Ivko »

Každý jeden adaptér má problémy, záleží od kombinácie auta, adaptéru a telefonu.
To čo jednému funguje, druhému nefunguje, lebo má jednoducho iný mobil...
Alebo čo dnes funguje, za týžden nefunguje, lebo prišla na mobil aktualizácia...
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Apple CarPlay adapter

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

mate niekto Carlinkit Tbox LED? https://www.youtube.com/watch?v=tyGcpttmcJU

rad by som vedel nejake realne skusenosti, hlavne co sa zvuku, delayu a youtube tyka
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"