Ktoré procesy v XP až W11 zaťažujú CPU zbytočne ?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ktoré procesy v XP až W11 zaťažujú CPU zbytočne ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak hlavne si pozri check list, kolko RAM ti zozerie v slote.

ak ho chces pouzivat len tak, na beznejsie pouzitie postacuje aj 8GB RAM dokopy, cize by som kupil 4GB modul a ten tam vlozil. Teda za predpokladu, ze mas volny slot na dalsiu RAM
napriklad tu:
https://pc.bazos.sk/inzerat/152432224/r ... 600mhz.php

na bazosi je ich kopec

Inac tu Toshibu by som osobne spravil tak: Nahodil SSD, ram navysil na 8GB, nahodil cisty W10. A este nejaku tu office pracu a pozeraniu youtube zvladne

Lenovo neries. Max by som spravil cistu instalacku WIN
NB: Asus ROG Strix G16
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Ktoré procesy v XP až W11 zaťažujú CPU zbytočne ?

Príspevok od používateľa opto »

V hlbšom slote je 4GB RAM a vrchný slot je voľný.
Neviem kde zohnať a ako nahodiť čistý WIN 10 - cez DVD ? .
Čo to znamená nahodiť SSD takže len hádam:
1. Urobiť format pomocou biosu a pomocou biosu spustiť inštalaciu W10 z DWD ?
2. Kúpiť nový SSD aj s W10 a nahradiť starý SSD a spustiť inštaláciu čistého W10?
3. Po pridaní 4GB RAM mi už povolí upgrade z Toshiba W7 na Toshiba W10 ?

Najradšej by som kúpil RAM a prípadne aj SSD od niekoho znalého kto by mi to aj nainštaloval .
Rozbehnutie s novým SSD by malo možno aj tú výhodu že by som sa vedel ľahko vrátiť k starým dátam ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ktoré procesy v XP až W11 zaťažujú CPU zbytočne ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

bolo by asi pre teba lepsie to dat niekomu spravit. Vidim ze nie uplne tomu rozumies. Ale skusim ti este odpovedat.
1: ziadna format pomocou BIOSU. Nie sme v dobe kammenej. Normalne stiahnes W10 pomocou oficialneho Microsoft nastroja - Media Creation Tools - instalacku windowsu a spravis si z USB kluca instalacku. Kluc musi mat tusim minimum 8GB. Ten nastroj si kluc naformatuje ako potrebuje a vytvori si aj bootovatelnu cast. problem moze nastat akurat s UEFI rozhranim. Tvoj NB moze podporovat este len starsiuu metotu bootovania Legacy. To potom treba stiahnut IMG subor (tiez za pomoci MCT nastroja) a v rufuse vytvorit bootovatelny USB klucik s Legacy.
2: ak uz SSD mas, tak by som ho nemenil. Neviem ako je velke a o aky SSD ide, ale novyim SSD by si mohol dosiahnut rychlejse citanie a zapis + vacsiu kapacitu. napriklad.
3: takto. W10 je 64bit system, cize podporuje viac ako 4GB. W7 mas pravdepodobne 32bit system a podporuje max 4GB RAM. Tak ci onak by som upgradol na 8GB. Spustil by som upgrade na W8.1 a potom az ta pusti na W10. Neviem ci ale tato legalna cesta je este mozna. Ak nie, kup kluc W10 z druhej ruky (ak je ten PC vyuzivany pre osobne ucely, nie firemne), cena je velmi prazniva, a nahodis cistu instalaciu W10. Tu doporucujem spravit po pripadnom uspesnom upgrade z W7 tak ci onak.
NB: Asus ROG Strix G16
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Ktoré procesy v XP až W11 zaťažujú CPU zbytočne ?

Príspevok od používateľa opto »

Úplne s Tebou súhlasím a všetkým ĎAKUJEM

Len pre Info.
Prestal som to riešiť
- Wifina v LENOVE W10 po downgrade WiFi ovládača a zakazaní vypínania WiFi, údajne kvôli šetreniu batérie, prestala vypadávať
- Toshiba W7 po doplnení 8GB RAM modulu frčí aj bez prechodu na W8 a W10.
V Senci som našiel nejaký PC bazár čo sa tým zaoberá ale zatiaľ som nenašiel motiváciu sa tam zastaviť hlavne kvôli zlikvidovaniu/zálohovaniu starých dát ( budú asi inde ako som naučený )
Možno vyskúšam to CDcko na prechod na W8.1 a prechod na W10 sa urobí asi sám .

Návrat na "Operačné Systémy"