Dell Vostro 7620

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Dell Vostro 7620

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ahojte,

trochu sa hram s novym NB a narazil som na problem s throtlenim procesoru. Skusal som benchy typu Cinench, hru Diablo 2 Resurected a v oboch pripadoch sa po chvili objavi tento problem. Teploty CPU dosiahnu az 92 stupnov a v tom sa obmedzi vykon jadiet na 800mhz. Idle je na mna tiez vysoke, pohybuje sa od 46-51 stupnov. Trochu som googlil a vyzerato tak, ze Dell zamerne limituje vykon nejakou svojou ficurov. Namiesto toho aby zapracovali na chladeni, tak spravia toto, aby nedoslo k prehriatiu

Edit: tak som sa nakoniec dopatral, ze moj problem sposobilo nakoniec nastavenie ventilatorov v biose na ticho. Musel som vratit tuto hodnotu na "optimized" a throtling sa uz nekonal. Lenze na tejto hodnote je notas hlucny aj pri beznej praci. Nenachadza sa tu tlacitlo na nastavenie profilu, tak ako som bol zvyknuty zo Zephyrusu. Inac tieto posledne generacie intel neskutocne kuria. Ad2, tak hlucny notas som uz dlho nemal. To herny zephyrus bol kral ticha oproti tomuto. A to Vostro stal cez 1600€. No kvalitovo sa na zephyrus nechyta. Lutujem, ze som opat nesiel do zephyrusu
Naposledy upravil/-a HellAngel v Po 14. Aug, 2023, 18:05, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Dell Vostro 7620

Príspevok od používateľa mp3turbo »

niektore notebooky objektivne maju problem s chladenim pretoze ich chassis je take ake je - a samozrejme fyzika nepusti takze chladenie v notebooku je tak trosku problem celkovy.

Nepises aky mas procesor, ale poradim ti ine : 50 stupnov idle teplota absolutne jednoznacne znamena, ze ti bezia nejake procesy na pozadi ktore neumoznuju procesoru sa uspat. Niektore RGB svetielkove programy boli zname touto chybou. Updatni vsetko co mozes, na druhy SSD skus nainstalovat cisty system bez akychkolvek firemnych utilit a cingrlátok - proste len tak pre porovnanie. Pozri ci nemas high profile, ale balanced pripadne power saving, pozri ake mas minimalne hodnoty pre CPU v nastaveniach daneho profilu. Pozri ako mas kaskadovanu grafiku ak mas externu, boli tam nejake problemy ked bol monitor pripojeny cez DisplayPort alebo cez HDMI lebo jedno rozhranie ide tade, druhe tade a musi sa tam dostat nejakou cestou.

V ZIADNOM PRIPADE nie je normalnych 50 stupnov idle. Nieco tam mas.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Dell Vostro 7620

Príspevok od používateľa HellAngel »

Procesor je i7 12700h

edit: poupravoval som par procesov a teplota pekne klesla. prikladam aj aktualny screen z idle
Obrázok
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Procesory"